SİMPAŞ A.Ş. TEKSTİL ATÖLYESİ

630

İHRACATA HAZIRLANIYOR

Simpaş A.Ş. tekstil atölyesi, yurtdışına açılıyor. Atölyede yapılan üretimlerin ihraç edilmesi için protokol imzalanan Romans Ev Tekstil ürünlerinin sahibi Alaaddin Çalışkan, “Pırlanta gibi gençlerimiz var. Bu gençlerimizin işe ihtiyaçları var. Özellikle kadınların büyük çoğunluğu evlerinde oturuyor.” Dedi.

ÜRÜNLER YURTDIŞINA SATILACAK

Yaz aylarının başında Belediye Başkanı Prof. Dr. Alim Işık’ın öncülüğünde faaliyete geçen ve kısa sürede büyüyen Simpaş A.Ş. tekstil atölyesi, yapılan protokolle ihracat yapacak seviye geldi. Belediye Başkanı Prof. Dr. Alim Işık, yapılan anlaşma ile ürünlerin yurt dışına satılacağını söyledi.

Belediye Başkanı Prof. Dr. Alim Işık’ın makamında Romans Tekstil ile Simpaş Turizm A.Ş. arasında imzalanan protokolle Simpaş A.Ş. tarafından üretilen tekstil ürünleri yurt dışına pazarlanacak. Konu hakkında bilgi veren Belediye Başkanı Prof. Dr. Alim Işık; “Belediyemizin iştiraki olan Simpaş Turizm A.Ş. tarafından açılmış olan tekstil imalat atölyemizde yapılan üretimler ihracat imkanı bulmak üzere, bu konuda yetkin bir firma ile iyi niyet anlaşması çerçevesinde firma temsilcilerimizle birlikteyiz. Simpaş Turizm A.Ş. tekstil imalat atölyesinde üretilen ürünlerin yurt içi pazarlanmasının yanında bugünden itibaren yurt dışı pazarlaması gerçekleşecek.” dedi.

‘PIRLANTA GİBİ GENÇLERİN

İŞE İHTİYACI VAR’

Romans Ev Tekstil ürünleri sahibi Alaaddin Çalışkan, “Başkanımızın bu girişimini kutluyorum. Pırlanta gibi gençlerimiz var. Bu gençlerimizin işe ihtiyaçları var. Özellikle kadınların büyük çoğunluğu evlerinde oturuyor. Bu gençlerimize daha iyi iş imkanı sağlayacak böyle bir atölyenin açılmasına öncülük etmesinden dolayı başkanımızı yürekten kutluyorum. Kütahya için elimizden gelen gayreti göstereceğiz. Hedefimiz burada bin kişiye kadar istihdam sağlamak. Kütahya’da üretilen ürünleri dünyanın diğer ülkelerine Romans markası ile satma imkanı bulacağız” dedi.

HEDEF DAHA ÇOK İNSANA İŞ SAĞLAMAK

Simpaş Turizm A.Ş. Genel Müdürü Kürşat Eğitmenoğlu ise; “Başkanımızın öncülüğünde Simpaş olarak tekstil atölyesi yatırımımızı yaptık. Yavaş yavaş büyümeye başladık. Yapılan bu ortaklıkla Simpaş’ı ihracat yapacak seviyeye çıkartarak daha çok insana iş imkanı sağlamayı hedefliyoruz” dedi.

KÜTAHYA BELEDİYESİ
Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *