BİN ÇİFTÇİNİN YARARLANDIĞI PROJEDE HASAT ZAMANI

363

Kütahya çiftçisine verilen yağlık ayçiçeği desteği ile il genelinde 33 bin dönüm yağlık ayçiçeği ekildiğini belirten Vali Ali Çelik Simav Demirci’de biçerdöverin direksiyonuna geçerek hasada katıldı. Vali Çelik, toplam 10 bin dönüm alandan 2 bin 500 ton rekolte beklendiğini kaydetti

Kütahya’da Tarım ve Orman Bakanlığı ve Kütahya İl Özel İdaresinin yağlık ayçiçeği desteğinden yararlanan çiftçilerin ayçiçeği hasadı sürüyor.

BİÇERDÖVERİN DİREKSİYONUNA VALİ ÇELİK GEÇTİ

Vali Ali Çelik, Simav Demirci’de tarlada biçerdöverin direksiyonuna geçerek, çiftçilerle beraber ayçiçeği hasadı yaptı.

Kütahya il genelinde 33 bin dönüm yağlık ayçiçeği ekildiğini belirten Vali Ali Çelik, üretimin artırılması için İl Özel İdaresi ile Tarım ve Orman Bakanlığı destekleriyle 26 bin dönüm alana tohum dağıtıldığını söyledi.

‘2 BİN 500 TON REKOLTE BEKLENİYOR’

Simav’da 7 bin dekar alanda uygulanan destek projesinden yaklaşık bin çiftçinin yararlandığını dile getiren Vali Çelik, toplam 10 bin dönüm alandan 2 bin 500 ton rekolte beklendiğini kaydetti.

Vali Çelik’e Simav Kaymakamı Bünyamin Karaloğlu, İl Genel Meclisi Başkanı Musa Yılmaz, İl Özel İdaresi Genel Sekreteri Murat Koyak, İl Tarım ve Orman Müdürü Orhan Özçalık ile Simav İl Genel Meclisi üyeleri ve çiftçiler eşlik etti.

ŞEYMA DÖNMEZ DEMİRDAŞ
Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *