İRAN’DAKİ PROTESTOLARA KÜTAHYA’DAN DESTEK

436

İran’da 22 yaşındaki Mahsa Amini’nin gözaltına alındıktan sonra hayatını kaybetmesiyle başlayan protestolara dünyanın her yerinden olduğu gibi Kütahya’dan da destek geldi. Zafer Meydanı’nda bir araya gelen grup basın açıklaması yaparak Mahsa Amini’nin fotoğraflarıyla, Türkçe ve Farsça sloganlar attı

İRAN’DA MAHSA AMİNİ’NİN HAYATINI KAYBETMESİYLE BAŞLAYAN PROTESTO GÖSTERİLERİNE KÜTAHYA’DA YAŞAYAN İRAN VATANDAŞLARI DA DESTEK VERDİ. (HÜSEYİN CAN AKSU/KÜTAHYA-İHA) İran’da Mahsa Amini’nin hayatını kaybetmesiyle başlayan protesto gösterilerine Kütahya’da yaşayan İran vatandaşları da destek verdi.

İran’da Mahsa Amini’nin hayatını kaybetmesiyle başlayan protesto gösterilerine Kütahya’da yaşayan İran vatandaşları da destek verdi.

Zafer Meydanı’nda bir araya gelen grup, hayatını kaybeden Mahsa Amini’nin fotoğraflarını taşıdı, Türkçe ve Farsça sloganlar attı. Ardından yapılan basın açıklamasında İran rejimi kınandı. Mahsa Amini’nin katledildiğinin savunulduğu açıklamada, göstericilere destek verildi.

(İHA)

İRAN’DA MAHSA AMİNİ’NİN HAYATINI KAYBETMESİYLE BAŞLAYAN PROTESTO GÖSTERİLERİNE KÜTAHYA’DA YAŞAYAN İRAN VATANDAŞLARI DA DESTEK VERDİ. (HÜSEYİN CAN AKSU/KÜTAHYA-İHA) İran’da Mahsa Amini’nin hayatını kaybetmesiyle başlayan protesto gösterilerine Kütahya’da yaşayan İran vatandaşları da destek verdi.Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *