EMNİYET VE JANDARMA’DAN UYUŞTURUCU İLE KORAKOR MÜCADELE

665

Kütahya Gazeteciler Cemiyetini ziyaret eden İl Emniyet Müdürü Hakan Sıralı ve İl Jandarma Komutanı J.Kd.Alb. Murat Kırbaç, uyuşturucu ile mücadelenin tüm kurumlarla işbirliği halinde çok yönlü bir şekilde devam ettiğini vurguladı

İl Emniyet Müdürü Hakan Sıralı ve İl Jandarma Komutanı J.Kd.Alb. Murat Kırbaç Kütahya Gazeteciler Cemiyetini ziyaret etti. Kütahya Gazeteciler Cemiyeti Başkanı Erkan Sağlam, yönetim kurulu üyeleri ve basın mensupları tarafından ağırlanan İl Emniyet Müdürü Hakan Sıralı ve İl Jandarma Komutanı J.Kd.Alb. Murat Kırbaç ziyarette Kütahya’daki uyuşturucuyla mücadele hakkında önemli bilgiler verdi.

Göreve başladığını günden itibaren İl Emniyet Müdürlüğü olarak uyuşturucu ile mücadele ettiklerini ifade eden Hakan Sıralı, “Narkotiği güçlendirmekle kalmadık ve tüm birimleri uyuşturucu ile mücadeleye de yönlendirdik. Mesai saati, hafta sonu anlayışı olmadan, kimsenin “Bu iş benim işim değil” demediği bir sistemle tüm ekiplerle; mücadelemizi sürdürüyoruz” dedi. 

‘BENİ BU BATAKTAN KURTARIN’ DİYE GELENLER OLUYOR’

Birinci önceliklerinin her zaman terörle mücadele ve uyuşturucu olduğuna dikkat çeken Sıralı,  “Mücadele kapsamında geldiğimiz nokta geçen seneden çok daha iyi bir noktada olduğumuz gösteriyor.” İfadelerini kullandı. Uyuşturucu ile mücadele için ihbar hatları oluşturduklarını da hatırlatan Sıralı, “Bize bu numaralardan çok dönüş oluyor. Hatta “Beni bu bataktan kurtarın” diye merkeze gelenler dahi oluyor. Gereğini yapıyoruz.” Şeklinde konuştu. Tüm kurumlarla ortak bir mücadele yürüttüklerine değinen Sıralı, “Vali Ali Çelik her zaman yanımızda, Komutanımız kırsalda mücadele ediyor. Yeşilay ile sürekli temas halindeyiz. Bilgilendirme çalışmaları yapıyoruz” Dedi. Yeşilay Şube Başkanı Prof. Dr. Fulya Topçuoğlu’nun desteğinin de altını çizen Sıralı,  uyuşturucu ile mücadelenin sadece polisiye tedbirlerle çözülmesinin imkânsız olduğunu ifade etti.

‘NE YAPILABİLECEKSE EN İYİSİ YAPILIYOR’

Kütahya’nın fazla göç almaması ve uyumlu insanları barındırması sebebiyle genel anlamda huzurlu bir şehir olduğunun altını çizen Murat Kırbaç, “Dünyanın geldiği noktada uyuşturucu gibi çevre iller, başka ülkeler ile bir trafik akışının olduğu bir konuda tamamen bitti demek ne yazık ki mümkün olmuyor. Ama Kütahya’da uyuşturucu ile mücadele için ne yapılabilecekse en iyisi yapılıyor.” Dedi.  Tek yönlü mücadelenin mümkün olmadığına değinen Kırbaç, İl Sağlık Müdürlüğü, Yeşilay ile ortaklaşa uyum içinde çalıştıklarını ifade etti. ŞEYMA DÖNMEZ DEMİRDAŞ
Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *