KÜTAHYA GENÇLERLE GENÇLER KÜTAHYA’YLA TANIŞTI

481

KSBÜ veya DPÜ’de okumaya başlayan 10 Bin yeni öğrencinin Kütahya ile tanışması için adım atan Kütahya Belediyesi’nin Tanışma Etkinliğine çok sayıda öğrenci yoğun ilgi gösterdi. Etkinlikte konuşan Kütahya Belediye Başkan Vekili Abdullah Damcı, “Kapımız öğrencilere hep açık” şeklinde konuştu

Kütahya Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Müdürlüğü tarafından organize edilen ‘Tanışma Etkinliği’ belediye binası önünde gerçekleşti

Kütahya’da öğrenim gören binlerce üniversiteli gencin yaşamını kolaylaştırmak amacıyla Türkiye’ye örnek olan projeler gerçekleştiren Kütahya Belediyesi, ‘Tanışma Etkinliği’ ile gençleri bir araya getirdi.

 10 BİN YENİ ÖĞRENCİ KÜTAHYA’DA

Çok sayıda Sivil Toplum Kuruluşu, üniversite grupları ve resmi kurumların stant açtığı Kütahya Dumlupınar Üniversitesi (DPÜ)Rektörü Prof. Dr. Kazım Uysal, üniversite topluluk başkanlarının katıldığı etkinliğe, üniversiteli gençler yoğun bir ilgi gösterdi. Etkinlik kapsamında genç misafirleri ağırlamaktan büyük memnuniyet duyduğunu ifade eden Kütahya Belediye Başkan Vekili Abdullah Damcı, stantları tek tek gezerek gençlerin istek ve taleplerini dinledi. Kütahya Belediyesi himayesinde DPÜ ve Kütahya Sağlık Bilimleri Üniversitesi’yle bu etkinliğin organize edildiğini söyleyen Başkan Vekili Damcı, “İki üniversitemizde yaklaşık 10 bin civarında yeni gelen öğrencimiz var. Toplam mevcudumuz 50 bine yaklaştı. Gençlerimizin Kütahya’yı yakından tanımaları, öğrencilerimize sunduğumuz avantajları yerinde göstermek ve Kütahya’mızla kaynaşmak maksadıyla böyle bir etkinlik düzenledik. Bu etkinliğe sadece biz değil, kamu kurumlarımızda iştirak etti. Eğlenceli bir ortam sunduğumuza inanıyorum.” İfadelerini kullandı.

‘KAPIMIZ ÖĞRENCİLERE AÇIK’

Bundan sonraki projelerde de üniversite öğrencileri ile iş birliği içinde olacaklarını belirten Abdullah Damcı, “Gençlerimiz duyarlı ve kapımız her zaman öğrencilerimize açık. Onlara ve bütün vatandaşlarımıza yönelik avantajlı projelerimizi anlatmaya devam edeceğiz. Katılım sağlayan herkese teşekkür ediyorum ve saygılar sunuyorum” dedi.

Gün boyunca yarışmalarla ve çeşitli aktivitelerle süren ‘Tanışma Etkinliği’ konser, dans gösterileri ve kokteyl ile sona erdi.Özellikle İkamet Kart Projesi’yle, su faturalarından ulaşıma, sosyal tesislerden anlaşmalı firmalarda indirime kadar birçok alanda üniversiteli gençlerin yanında olan Kütahya Belediyesi, hayata geçireceği etkinlik ve projelerle gençlerin yanında olmaya devam edecek.
Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *