ŞEHRE VEFASINI YATIRIMLA TAÇLANDIRDI

569

Üniversite eğitimini Kütahya’da tamamlayan genç iş insanı Cenk Durmaz, şehre vefasını bir tesisle taçlandırdı. Kütahya 1. Organize Sanayi Bölgesinde Mr. Pratic markası ile üretime başlayan Buse Ev Gereçleri firmasının açılışı gerçekleştirildi.30 milyon yatırım bedeline sahip firmada ilk etapta 200 Kütahyalıya iş imkanı sağlanacak

Kütahya 1. Organize Sanayi Bölgesinde Mr. Pratic markası ile üretime başlayan Buse Ev Gereçleri firmasının açılışını gerçekleştirildi. Açılışa Adalet ve Kalkınma Partisi (AK Parti) Kütahya Milletvekili Ceyda Çetin Erenler, İl Başkanı Mustafa Önsay, İl Genel Meclisi Başkanı Musa Yılmaz,Firma sahibi Cenk Durmaz, Zafer Kalkınma Ajansı Genel Sekreteri Veli Oğuz, Keramika Genel Müdürü Emin Yüce katıldı.

200 KÜTAHYALI’YA İŞ İMKANI

Ev için temizlik gereçleri üretimi yapacak olan 30 milyon yatırım bedeline sahip firmada, 200 Kütahyalıya iş imkanı sağlanacak.

Kütahya’ya değer katacak girişimin sahibi DPÜ Mezunu Cenk Durmaz, daha önce Kütahya’nın ve DPÜ’nün kendisine öğrencilik döneminde sahip çıktığını bu yüzden bu yatırımın bir vefa borcu olduğunu ifade etmiş, DPÜ öğrencilerine staj ve iş olanakları da sağlayabileceklerini açıklamıştı.

İSTİHDAM ARTACAK

Açılışa katılan AK Parti İl Başkanı Mustafa Önsay, “Plastik ev gereçleri üretimi  yapacak olan fabrika, ithal edilen bazı ürünlerin ülkemizde üretilmesini sağlayacak ve ek katma değer katacak. İlk etapta ilimize 200 kişilik istihdam sağlayacak. Sonraki yıllar için, Zafer  Organize Sanayi bölgemize yeni bir fabrika kurulumu müjdesi de verildi. Yeni kurulacak fabrika için ise ek 400 kişilik istihdam daha ilimize sağlanacak. Genç iş insanlarımızı ve sanayicilerimizi destekliyoruz.” İfadelerini kullandı.

FATMA SÜMER
Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *