TAVŞANLI POLİSİ SUÇLULARA NEFES ALDIRMIYOR

528

Tavşanlı İlçe Emniyet Müdürlüğü ekipleri tarafından Ocak ayından bu yana yapılan operasyon ve şok uygulamalarda yaklaşık 300 gram uyuşturucu ve 37 adet silah ele geçirildi. Hırsızlık ve narkotik olaylarında yakalanan 24 şüpheli tutuklanarak cezaevine gönderildi

Tavşanlı İlçe Emniyet Müdürlüğü ekipleri, cumhuriyet savcılığının koordinesinde şehrin huzuru ve güvenliği için 24 saat aralıksız çalışmalarını sürdürüyor. Ocak-Eylül ayları arasında uyuşturucuyla mücadele kapsamında 115 farklı olay ve operasyonda 125 kişiyi yakalayan polis ekipleri, 195 gram metamfetamin, 20 gram bonzai, 35 gram esrar, 15 gram skunk ele geçirildi. Yakalanan şüphelilerden 7’si tutuklandı. Ayrıca, kaçak tütünle mücadelede ise, 80 bin adet makaron ve 20 kilogram bandrolsüz tütün ele geçirildi.

Hırsızlarla mücadelesini de ara vermeden sürdüren ekipler, 75 hırsızlık olayından 60’ını aydınlatmayı başardı. Düzenlenen operasyonlarda yakalanan 17 şüpheli tutuklanarak cezaevine teslim edildi. Öte yandan ilçedeki tüm emniyet ekiplerinin katılımıyla gerçekleştirilen şok uygulamalarda ise 150 kişi yakalandı, 37 silah ele geçirildi, şahıslara 75 bin TL cezai işlem uygulandı.
Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *