‘FRİG VADİSİ BAŞKA BİR ÇEHREYE KAVUŞACAK’

512

Frig Çevre ve Medeniyet Tanıtım Merkezi’yle birlikte Frig Vadisi’nde hareketliliğin başladığını belirten Vali Çelik, yaz aylarında bölgede bisiklet yolları, atv parkuru ve karavan kampı kurulacağını belirtti. Vali Çelik, bölgeye Porsuk Barajı’nın tarihle iç içe büyüleyici manzarasını izlemek için seyir terası da yapılacağını da açıkladı

Kütahya sınırları içerisinde yer alan Frig Vadisi’nin etkin tanıtımı için Kütahya Valiliği koordinesinde başlatılan proje ve uygulama çalışmaları sürüyor. Vali Ali Çelik, hazırlanan proje ve devam eden çalışmaların son durumu hakkında Vali Yardımcısı Buğra Karadağ ile ilgili kurum yetkililerinden bilgiler aldı.

‘MERKEZ HAREKETLENDİRDİ’

İstanbul-Antalya kara yolunda merkeze bağlı Sofça köyünde hizmete giren Frig Çevre ve Medeniyet Tanıtım Merkezi’yle birlikte Frig Vadisi’nde başlayan hareketliliğin sevindirici olduğunu belirten Vali Çelik; bölgenin bisiklet yolları, atv parkuru ve karavan kampıyla yaz aylarında başka bir çehreye kavuşacağını kaydetti.

SEYİR TERASI KURULACAK

Hayata geçirilecek proje ile Frig Vadisi’nin bisiklet ve atv turlarıyla keşfedilmesine imkân sağlanacağını ifade eden Vali Çelik, Porsuk Barajı’nın tarihle iç içe büyüleyici manzarasını izlemek isteyen konuklara, yapılacak seyir terasıyla keyifli bir deneyim fırsatı sunulacağını söyledi.
Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *