KONYA’DA BAŞIMIZ DÖNDÜ: 2-0

642

Belediye Kütahyaspor 3 puan hedefiyle çıktığı 1922 Konya deplasmanından 2-0 mağlubiyetle döndü. 3 maçtır kazanmayan Belediye Kütahyaspor ligde 8’inci sıraya kadar gerileyerek zirveden iyice uzaklaştı

Son iki maçından beraberlikle ayrılarak 4 puan bırakan, kupada güzel futbol oynamasına rağmen elenen Belediye Kütahyaspor, 1922 Konyaspor maçını da kaybederek büyük bir yara aldı. Belediye Kütahyaspor sahaya kalede Hasan Sürmeli, defansta Onur Şirin, Erdinç Çepoğlu, Eyüp Poyraz ve Önder Akdağ, Orta sahada Emrah Dağ, Bilal Şeflek, M. Fatih Kunat, Ali Kemal Özkan, M. Enes Gök ileri uçta ise Ertuğrul Tekşen ile sahaya çıktı. M. Fatih Kunat, Emrah Dağ ve Ertuğrul Tekşen kupa maçında da oynamıştı.

MAĞLUBİYET ŞOKU

Maçın ilk yarısında iki takımda birbirine üstünlük sağlamaya çalışırken, gol sesi çıkmadı ve 0-0 sona erdi. Maçın ikinci yarısı ise Belediye Kütahyaspor için tam bir hayal kırıklığı oldu. 1922 Konyaspor 73’üncü dakikada öne geçerken, 83’üncü dakikada fark ikiye çıktı. Yapılan değişikliklere rağmen oyuna dahil olmayan Belediye Kütahyaspor sahadan 2-0 mağlubiyetle ayrıldı.

ŞİMŞEK AĞIR YARA ALDI

Belediye Kütahyaspor’un Konya deplasmanından herkes galibiyetle dönmesini beklerken aldığı mağlubiyet büyük yaralar oluşturdu. Liderin 11 puan gerisine düşen Belediye Kütahyaspor 8’inci sıraya kadar geriledi. 3 maçtır galibiyete hasret kalan Belediye Kütahyaspor’un bundan sonraki haftalarda ikinci sıra için mücadele etmesi bekleniyor.

TEKNİK DİREKTÖR

GÜLDÜREN İSTİFA!

Belediye Kütahyaspor’un  ligin zirvesinden uzaklaşmasının ardından istifa sesleri de daha gür bir şekilde çıkmaya devam ediyor. Son 3 haftada sadece 2 puan toplayan ve verdiği kararlarla tartışma konusu olan Güldüren ile biran önce yolların ayrılması isteniliyor. Taraftarlar sosyal medyadan Kütahyaspor yönetim kuruluna seslenerek geç kalındığını ancak böyle giderse ilk 5’e girmenin bile tehlikeye gireceği ifade edildi.
Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *