CİĞERİNE GÜVENEN YEŞİLAY STANDINA

1811

Akciğer Kanseri Farkındalık Ayı ve 16 Kasım KOAH günü sebebiyle, Sevgi Yolunda stant çalışması gerçekleştiren Yeşilay gönüllüleri, vatandaşlara balon şişirtip performansa göre kırmızı ve yeşil kurdele takılarak farkındalık oluşturdu.

Yeşilay Kütahya Şubesi üyesi gençler, vatandaşlara balon üfleterek akciğer kanserine ve koah hastalığa dikkat çektiler. Etkinlik ile 300’ü aşkın vatandaşa ulaşan Yeşilay gönüllüsü gençler, sigara başta olmak üzere tüm bağımlılıklara ‘Hayır’ dediler.

‘SİGARA İÇENLERİ BALON DENEYİNE DAVET EDİYORUZ’

Yaptıkları etkinlikler ile vatandaşlara Yeşilay’ı ve çalışmalarını anlattıklarını belirten Yeşilay Kütahya Gençlik Komisyonu Lideri Abdülmuhtalip Şahan, “Yeşilay Kütahya Şubesi Gençleri Akciğer kanserine ve dünya koah gününe dikkat çekmek amacı ile Cumhuriyet Caddesi’nde bir farkındalık etkinliği düzenledik. Halkımızın sigara karşı farkındalığını ölçmek ve daha sağlıklı nesiller için etkinlik gerçekleştirdik. Sigara içen vatandaşlarımıza balon deneyine davet ediyoruz ve verilen balonu 5 saniye içinde şişenlere yeşil bileklik, şişiremeyenlere ise kırmızı bileklik veriyoruz.”dedi.

‘BAĞIMLILIKLARA HAYIR DİYORUZ’

Vatandaşlarla röportaj yaparak kendilerine sigaraya yönelik sorular yönelttiklerimi ifade eden Şahan, “Bağımlılık ile ilgili sorular yöneltiyoruz, Yeşilay’ın çalışmalarından bahsediyoruz. Aynı zamanda çocuklarımıza yönelik yüz boyaması etkinliği ve hediyeler ile de miniklere keyifli anlar yaşatıyoruz. Gün içerisinden 300 den fazla vatandaşımıza ulaştı. Halkımız bizi burada gördüğü için çok memnun oldular. Gayet verimli bir etkinlik oldu bizler için sigara bağımlılığı başta olmak üzere tüm bağımlılıklara bizler hayır diyoruz” diye konuştu.
Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *