YEDİGÖLLER HIZLA İLERLİYOR

214

Temel atma töreninin ardından hızla faaliyetine başlanan Yedigöller Rekreasyon Alanı’nda 33 gün geride kaldı. 33 gün içinde yaklaşık 167 bin metrekarelik toprak zemin altyapısıyla tamamlandığını ifade eden Başkan Işık, vatandaşlardan projenin ne anlama geldiğini görmek için alanı ziyaret etmelerini istedi.

33 GÜNDE 167 BİN METREKARELİK ALTYAPI

Kütahya Belediye Başkanı Prof. Dr. Alim Işık, Yedigöller Rekreasyon Alanı’nda incelemelerde bulundu. 33 günün geride kaldığı çalışmalarda önemli aşama kaydedildiğini belirten Belediye Başkanı Prof. Dr. Alim Işık, “Yedigöller Rekreasyon Alanı proje sahamızdayız. Toplamda 350 bin metrekare, birinci etabında 255 bin metrekare alandan oluşan bu iki etaplı projemizin birinci etabının inşaat faaliyetlerine başlayalı 33 gün oldu. 33 gün içerisinde yaklaşık 167 bin metrekarelik toprak zemin altyapısıyla tamamlandı. Göletimizin temizlik işleri ve çevresinin taşlarla döşenmesi işlemleri devam ediyor. Şu anda üst yapı çalışmalarımız hızla kazasız ve belasız bugüne kadar geldi.” şeklinde konuştu.

‘PROJEYİ GÖZLERİNİZLE GÖRÜN’

2023 yılı içerisinde toplam 255 bin metrekareden oluşan bu alanı, bir rekreasyon alanı olarak şehre kazandıracaklarını dile getiren Işık, “Ulusal ve uluslararası festivaller dahil Kütahya’daki her türlü sosyal, kültürel etkinlikte kullanabileceğimiz bir alana şehrimiz kavuşuyor. Görmeyen hemşehrilerimizin bu alanı mutlaka gelip görmelerini özellikle istirham ediyorum. Burayı görmeden projenin ne anlama geldiğini size ne kadar anlatsak da anlatmamız zor. Bizim insanımız gördüğü anda birçok şeyi anlayacak ve Kütahya’nın dünya kentleri arasına bu tür projelerle girebileceği iddiamıza hak verecektir.” ifadelerini kullandı.

Yedigöller Rekreasyon Alanı’nda; eğlence alanları, gezinti alanları, sportif alanlar, bisiklet parkurları, yürüme parkurları, restoran, trafik eğitim pisti, kafeterya, çocuk köyü, kuş köyü, piknik alanları, olta balıkçılığı gibi ihtiyaç duyulan her türlü sosyal aktivitenin yapılabileceği alanlar olacak.
Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *