‘TEKNOLOJİYE EN ÇOK ÖNEM VEREN PARTİYİZ’

434

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı ve Bilgi ve İletişim Teknolojileri Başkanı Ömer İleri’nin Kütahya ziyaretinde konuşan AK Parti İl Başkanı Mustafa Önsay, “Bu ülkenin geleceği açısından da gençlerin yetişmesi açısında da teknolojinin önemine en çok vurguyu yapan parti AK Parti’dir.” İfadelerini kullandı.

Adalet ve Kalkınma Partisi (AK Parti) Genel Başkan Yardımcısı ve Bilgi ve İletişim Teknolojileri Başkanı Ömer İleri bir dizi ziyaret için Kütahya’ya geldi. 

Frig Tanıtım Merkezi’nde partililer tarafından karşılanan Ömer İleri, 3D Maping alanında Kütahya’nın tarihi ve turistik alanlarını, dijital gösteri eşliğinde tanıdı.

‘FARKLI BİR ÇAĞA GİDİYORUZ’

Daha sonra AK Parti İl Başkanlığında parti teşkilatı ile buluşma düzenlendi. AK Parti Genel Başkan Yardımcısı ve Bilgi ve İletişim Teknolojileri Başkanı Ömer İleri’yi Kütahya’da ağırlamaktan mutluluk duyduklarını belirterek söze başlayan AK Parti İl Başkanı Mustafa Önsay, “Teknolojinin son yüzyılda gelişmesi ile farklı bir çağa gidiyoruz dünya olarak. Bu çağda var olmanın en temel gereksinimi de teknoloji bağlamında sizin kendini ne kadar geliştirdiğinizle ilgili.” Dedi. 

Bir siyasi parti olarak da teknoloji alanında ülkeye biçtiğiniz hedefler, kendinize hedef aldığınız gelecek tasavvurunun partinin siyasetinin belirlediğine değinen Önsay, “AK Parti Sayın Başkanımız önderliğinde aslında teknoloji bağlamında aslında bu sisteme en fazla değer veren en fazla önem veren ve bu ülkenin geleceği açısından gençlerin yetişmesi açısında da teknolojinin önemine en çok vurguyu yapan partidir. Son dönemde İHA’lar, SİHA’lar belki de TOGG’da gördüğümüz gibi bu konulardaki önemli gelişmeleri hep birlikte yaşamaya başladık.” İfadelerini kullandı.

‘TEKNOLOJİNİN ÖNEMİNİN FARKINDAYIZ’

Teknoloji yatırımlarının meyvesini uzun sürede verdiğini dile getiren Önsay, “Tabii bunlar uzun süreçler, bu noktaya yapılan yatırımların ne kadar zamanda dönüşeceği ne kadar zamanda üretim zenginlik, güç olarak döneceği çok belli değil ama bunlar kaybedilmemesi gereken süreçler. Bu noktada biz de genç nüfusun her yıl arttığı bir dönemde onlara ulaşmak açısından da teknolojinin öneminin farkındayız.” Dedi.

Uzun zamandır gelmek istediği Kütahya’da bulunmaktan çok mutlu olduğunu dile getiren Ömer İleri, “Tarihi itibari ile Anadolu’nun önemli merkezlerinde biri devlet geleneğine sahip çıkan yapısı ile bizim çok dikkat ettiğimiz bir merkez. Bilgi ve iletişim teknolojileri kapsamında etkinlikler yapacağız. Teknoparktaki firmalarımız ile bir araya geleceğiz o ekosistemin son durumunu ele alıyor olacağız. Gençlerimizle Dijital Türkiye’yi konuşacağız. ” Dedi.

‘EN ZORLUSU DEĞİL AMA EN KRİTİĞİ’

Yaklaşan 2023 seçimlerinin kritik olduğunu dile getiren İleri, şu ifadeleri kullandı: “Birçok açıdan kritik bir seçim. Her şeyden önce AK Parti iktidarları sürecinde Cumhurbaşkanımız liderliğinde bu ülkenin elde ettiği kazanımlara adeta bir mührü vurmak noktasında bir seçim. Bunun da ötesinde Türkiye tam alt yapısını hazırladı, enerjisini topladı, geleceğe hazır dediğimiz bir noktada bu yürüyüşü devam ettirmek için çok önemli bir seçim. Mücadeleler davalar uzun soluklu. Mücadelelerin en kritik dönemleri her zaman en zorlu dönemleri olacak değil. Çok ciddi atılımlar yaptık ama tam bu kritik süreçte üstümüze düşeni yapmazsak mücadelenin hakkını vermemiş oluruz. Bu süreç belki en zorlusu değil ama en kritiğidir. Cumhurbaşkanımızın da bu konudaki talimatları çok net. Tüm üyelerimizle sahada kapı kapı dolaşacağız. AK Parti’nin ne yaptığını ve ne yapmayı planladığını anlatacağız”

GENÇLERLE BULUŞTU

Parti teşkilatı ile buluşmasının ardından Kütahya Valisi Ali Çelik ile bir araya gelen İleri, esnaf ziyaretinin ardından Teknokent Eko Sistem Toplantısını gerçekleştirdi. İleri, son olarak Kihmed Kitap Kahve’de Kütahyalı gençler ile buluştu.

FATMA SÜMER
Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *