VALİ ÇELİK PARA BASTI

561

Zafer Kalkınma Ajansı Yönetim Kurulu Manisa Salihli’de gerçekleştirilen 2022 yılının son toplantısına katılan Vali Ali Çelik, Sardes Antik Kenti gezisinde sembolik para basımı da gerçekleştirdi. Toplantıda kooperatifçilik, gastronomi, kültür ve turizm alanında yapılan çalışma ve projelere ilişkin bilgi verildi

Zafer Kalkınma Ajansı Yönetim Kurulu 2022 yılının son toplantısını Salihli’de yaptı.

MANİSA VALİSİ YAŞAR KARADENİZ, ZAFER KALKINMA AJANSI YÖNETİM KURULU 2022 YILININ SON TOPLANTISINA SARDES ANTİK KENTİNDE EV SAHİPLİĞİ YAPTI. (İHA/MANİSA-İHA) Manisa Valisi Yaşar Karadeniz, Zafer Kalkınma Ajansı Yönetim Kurulu 2022 yılının son toplantısına Salihli’de ev sahipliği yaptı. Yönetim kurulu üyeleri Vali Karadeniz’le birlikte önce Sardes Antik Kenti’ni gezdi ardından da toplantıya geçti.

Manisa Valisi ve Zafer Kalkınma Ajansı Dönem Başkanı Yaşar Karadeniz’in ev sahipliğinde gerçekleştirilen toplantıya; Uşak Valisi Dr. Turan Ergün, Kütahya Valisi Ali Çelik, belediye başkanları, yönetim kurulu üyeleri ile ilgili kurum temsilcileri katıldı.

Sardes Antik Kentini gezen heyet, Salihli UNESCO Global Jeopark alanı içerisinde kalan içerisinde bulunan Sardes Antik Kenti ve Artemis Tapınağını da ziyaret etti. Kütahya Valisi Ali Çelik, Sardes Antik Kenti gezisinde sembolik para basımı da gerçekleştirdi.

PROJELER HAKKINDA BİLGİ VERİLDİ

Toplantıda, bir önceki toplantıdan itibaren gerçekleştirilen kooperatifçilik, gastronomi, kültür ve turizm alanında yapılan çalışma ve projelere ilişkin bilgi verildi. Yerli ve milli üretimin artması üretici ve ihracatçı işletmelere yönelik destekler, sanayi ve teknolojik alanda sağlanan eğitim ve destekler hakkında da bilgi verilen toplantıda, ajansının 21 Ekim tarihinde kar amacı gütmeyen kurum ve kuruluşlara yönelik 40 milyon TL bütçeli Turizm ve Tarımsal Altyapı Mali Destek Programı (TUTAP) ile özel sektöre yönelik 20 milyon TL bütçeli KOBİ’lerde İstihdamın ve Üretimin Artırılması Finansman Desteği Programına (KOBİSTFİN) hakkında bilgilendirme yapıldı.

Toplantı, gündem maddelerinin değerlendirilmesi ve karar alınması ile sona erdi.
Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *