‘ÇÖZÜM OLUŞTURULMALI’

729

KUTSO yönetim kurulu üyeleri ile birlikte TİM’i ziyaret eden Yönetim Kurulu Başkanı Esin Güral Argat, merkezi il dışında bulunan üye işletmelerin gerçekleştirdiği ihracat rakamlarının şehre yansımadığını belirterek, bu konuda çözüm oluşturulmasını talep etti.

Kütahya Ticaret ve Sanayi Odası (KUTSO) Yönetim Kurulu Başkanı Esin Güral Argat ile beraberindeki Yönetim Kurulu üyeleri, Türkiye İhracatçılar Meclisi’ni (TİM) ziyaret etti.

TİM Başkanı Mustafa Gültepe ile bir araya gelinen görüşmede, yapılan çalışmalara ilişkin karşılıklı bilgi paylaşıldı.

Enerji maliyetleri, finans piyasaları, ihracat rakamları ile güncel ekonomik konularda değerlendirmeler ve görüş alışverişi yapıldı. Mart ayında Kütahya’da, KUTSO organizasyonu ile etkinlik düzenlenmesine ilişkin karar alınarak, ihracat rakamlarının TİM tarafından açıklanmasının planlandığı dile getirildi.

‘BAZI İŞLETMELERİN İHRACAT

RAKAMLARI ŞEHRE YANSIMIYOR’

KUTSO Yönetim Kurulu Başkanı Esin Güral Argat, merkezi il dışında bulunan üye işletmelerin gerçekleştirdiği ihracat rakamlarının şehre yansımadığını belirterek, bu konuda çözüm oluşturulmasını talep etti.

TİM Başkanı Mustafa Gültepe, ülkedeki ihracat rakamları, sektörler ve ülkeler ile ilgili bilgileri paylaşarak, gerçekleştirilen ziyaretten ve KUTSO Yönetim Kurulunun davetinden memnun olduğunu ifade etti.

Ziyaretin anısına KUTSO Yönetim Kurulu Başkanı Esin Güral Argat’ın, Kütahya Çinisi eseri takdim etmesi, görüşmeden duyulan memnuniyetin ve karşılıklı iyi dileklerin sunulması ile ziyaret sona erdi.
Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *