DOKTORA ÖĞRENCİLERİNE TÜBİTAK DESTEĞİ

514

DPÜ Lisansüstü Eğitim Enstitüsü, Malzeme Bilim ve Mühendisliği doktora öğrencisi Ramazan Bayat ve Muhammed Bekmezci, 2211-C Yurt İçi Öncelikli Alanlar Doktora Burs Programından burs almaya hak kazandı

TÜBİTAK Bilim İnsanı Destek Programları Başkanlığı (BİDEB) tarafından yürütülen 2211-C Yurt İçi Öncelikli Alanlar Doktora Burs Programı sonuçlarına göre DPÜ öğrencileri TÜBİTAK’tan destek kazandı.

DPÜ öğrencileri, 2211-C Yurt İçi Öncelikli Alanlar Doktora Burs Programı’ndan destek kazandı.

Lisansüstü Eğitim Enstitüsünden yapılan açıklamada 2022 yılı 2. Dönem Doktora Burs Programı’na 195 başvuru yapıldığı, DPÜ Lisansüstü Eğitim Enstitüsü, Malzeme Bilim ve Mühendisliği doktora öğrencisi Ramazan Bayat ve Muhammed Bekmezci’nin bu kapsamda burs almaya hak kazandığı bildirildi ve açıklamanın devamında şu ifadelere yer verildi:

Prof. Dr. İskender Işık ve Prof. Dr. Fatih Şen’in danışmanlığında Ramazan Bayat, ‘Yakın İnfrared SWCNT Tabanlı Floresans Özellikli Nanomalzemelerin Hazırlanması, Karakterizasyonu ve Biyosensör Uygulamaları’ başlıklı doktora tez çalışmasını, Muhammed Bekmezci ise ‘Karbon Temelli Nanoyapıların Sentezi, Metalik Nanoyapılar ile Modifiye Edilmesi, Karakterizasyonu, Enerji ve Sensör Alanlarında Uygulamaları’ başlıklı doktora tez çalışmasını gerçekleştirecek.
Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *