ERBAŞ’IN ZİYARETİ KÜTAHYA’YA YARADI

422

MHP Kütahya Milletvekili Ahmet Erbaş’ın, 26 Ekim tarihinde İçişleri Bakanı Süleyman Soylu’yu ziyaret ederek Kütahya’nın sorunlarını aktarması üzerine; Bakan Soylu’nun talimatları ile Domaniç, Seyitömer, Balıköy ve Gökler Belediyelerine 5 milyon 500 lira kaynak aktarıldı

BELEDİYELERE MÜJDE

Milliyetçi Hareket Partisi Kütahya Milletvekili Ahmet Erbaş’tan MHP’li belediyelere müjde gibi haber geldi.

Geçtiğimiz yıl 26 Ekim tarihinde MHP Kütahya Milletvekili Ahmet Erbaş ile birlikte MHP’li on belediye başkanı İçişleri Bakanı Süleyman Soylu’yu makamında ziyaret ederek, bakan Süleyman Soylu’ya taleplerini iletmişti. Ziyaretten 3 ay gibi kısa süre geçmesinin ardından İçişleri bakanlığından MHP’li belediyelere büyük müjde geldi. Domaniç, Seyitömer, Balıköy ve Gökler Belediyelerine 5 milyon 500 lira kaynak aktarılacak.

3 AY ÖNCE TALEPLERİ İLETMİŞTİ

MHP’li belediyelere aktarılan kaynak hakkında açıklamalarda bulunan MHP Kütahya Milletvekili Ahmet Erbaş ; “26 Ekim 2022 tarihinde Kütahya Belediye Başkanımız Prof. Dr. Alim Işık, MHP Kütahya İl Başkanımız Selçuk Alıç ve beraberimizdeki MHP uhdesindeki 10 belediye başkanımız ile birlikte İçişleri Bakanımız Sayın Süleyman Soylu’yu ziyaret etmiştik. Bizi büyük bir hüsn-ü kabul ile karşılayan Sayın Bakanımıza belediye başkanlarımız kendi bölgelerinde yaşadıkları sıkıntıları ve taleplerini arz ettiler.” İfadelerini kullandı.

4 BELEDİYEYE 5 MİLYON 500 TL’LİK KAYNAK

Ziyaret sonrasında İçişleri Bakanlığını ilgilendiren taleplerle ilgili olarak Bakan Soylu’nun Seyitömer, Balıköy, Gökler ve Domaniç belediyelerine aktarılmak üzere Kütahya Valiliği ve Kütahya İl Özel İdare Müdürlüğü marifetiyle 5.500.000 TL aktarılması talimatını verdiğini ifade eden Erbaş, “Belediyelerimizin sıkıntılarının çözümü noktasında gösterdiği yakınlık ve hassasiyetten ötürü İçişleri Bakanımız Sayın Süleyman Soylu’ya şahsım, partim ve belediyelerimiz adına çok teşekkür ediyorum. Sayın bakanımızı da en kısa sürede Kütahya’mıza beklediğimizi buradan bir kez daha söylemek istiyorum.” Dedi.

FATMA SÜMER
Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *