KÜTAHYA’DA GENÇLERDEN ÇİRKİN EYLEME SABAH NAMAZINDA TEPKİ: ‘TEK KELİMEYLE ALÇAKLIK’

468

Türkiye’de size asla geçit vermeyecek ve dinine ve değerlerine kıyamete kadar sahip çıkacak bir gençlik olduğuna dikkat çeken TÜGVA Kütahya İl Temsilcisi Saidi Furkan Coşkun, “Yüce kitabımıza dönük her saygısızlık, insanlık suçudur ve kutsal kitabımızın yakılmasına izin vermek tek kelimeyle alçaklıktır” dedi

SABAH NAMAZINDA DUALAR EDİLDİ

Kütahya’da gençler, İsveç’te Kur’an-ı Kerim’i yakan Rasmus Paludan’ın çirkin eylemine karşı sabah namazında dualarla tepki gösterdi.

TÜRKİYE GENÇLİK VAKFI (TÜGVA) ÜYESİ GENÇLER, KÜTAHYA ULU CAMİİ’NDE BİR ARAYA GELEREK KUR’AN-I KERİM’E YAPILAN ÇİRKİN VE SKANDAL EYLEME TEPKİ GÖSTERDİ. (HÜSEYİN EFE/KÜTAHYA-İHA) Kütahya’da gençler, İsveç’te Kur’an-ı Kerim’i yakan Rasmus Paludan’ın çirkin eylemine karşı sabah namazında dualarla tepki gösterdi.

Türkiye Gençlik Vakfı (TÜGVA) üyesi gençler, Kütahya Ulu Camii’nde bir araya gelerek Kur’an-ı Kerim’e yapılan çirkin ve skandal eyleme tepki gösterdi.

Kılınan sabah namazının ardından eller semaya açılarak, Kur’an-ı Kerim’e yapılan çirkin eylem için dua edildi.

‘KABUL EDİLEMEZ’

TÜGVA Kütahya İl Temsilcisi Saidi Furkan Coşkun, yaptığı açıklamada, “Terörist sevici İsveç’in Stockholm Büyükelçiliği önünde kutsal kitabımız Kur’ân-ı Kerim’e alçakça ve asla kabul edilemez bir saldırı hedeflenmiştir. Hiç usanmadan ve utanmadan, mütemadiyen İslâm’ın kutsal değerlerine saldırmaktan çekinmeyen terörist sevici batı dünyası ve destekçileri bilmelidir ki, Türkiye’de size asla geçit vermeyecek ve dinine ve değerlerine kıyamete kadar sahip çıkacak bir gençlik var. Bu öyle bir gençliktir ki: Ecdadının merhametinden nasiplendiği kadar, celâlini de nesilden nesile aktarmasını bilir. Bu öyle bir gençliktir ki: Vatan, bayrak, din söz konusu olduğunda hiç şüpheye düşmeden en öne atılmıştır, atılır. Bu gençler Anadolu’nun her şehrinde, her mahallesinde, her köyünde bayrağını ve kutsalını başının üstünde taşımaktadır.” İfadelerini kullandı.

‘KUR’AN ALLAHIN GÜVENCESİ ALTINDA’

İslâm’ın barış ve kardeşlik dini olduğunu vurgulayan Coşkun, “İslam hoşgörü ve merhamet dinidir. Ve Kur’an, alemlerin Rabbi olan Allah’ın kelâmidir. Son kutsal kitaptır ve kıyamete kadar da Allah’ın güvencesi altındadır. Kutsal değerlerimize yapılan bu apaçık saldırının sonu apaçık hüsrandır. İnsanları cehaletten aydınlığa çıkaran yüce kitabımıza dönük her saygısızlık, insanlık suçudur ve kutsal kitabımızın yakılmasına izin vermek tek kelimeyle alçaklıktır. Bu haçlı zihniyeti ile yüzyıllar önce de savaştık şimdi de savaşıyoruz. Kıyamete kadar da savaşacağız. Dün olduğu gibi; bugün ve daima mücadelemizi sürdüreceğiz. Yüce Allah bizimledir. Yüce Kitabımız Kur’an başımızın tacı, yolumuzun rehberi, ümmetin kutsalıdır. Dokunulamaz, dokundurtmayız” dedi.
Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *