YARDIM TIRLARI ve MOBİL TARHANA ARACI YOLA ÇIKTI: GÜN BİRLİK VE BERABERLİK GÜNÜDÜR

297

Gediz belediyesi afet bölgesine 3 yardım tırı ve mobil tarhana çorbası dağıtım araçları gönderdi. Yardımların esirmeyen herkese teşekkürlerini sunan Gediz Belediye Başkanı Muharrem Akçadurak “Gün birlik ve beraberlik günüdür. Arama kurtarma ekibinden giysi yardımına kadar  her konuda yanlarındayız. Yardım tırı sevkiyatlarımız devam edecek” dedi.

Gediz Belediyesi ilk yardım tırının ardından 2 yardım tırı ve mobil tarhana çorbası dağıtım araçları deprem bölgesine uğurlandı.

Gediz’den Kahramanmaraş ve çevre illere yardım kampanyası kapsamında yardım tırları ve mobil tarhana araçları Gediz Belediyesi önünden hareket etti.

Gediz Belediye Başkanlığı hizmet binasında ve Gediz Kültür Merkezi’nde toplanan öncelikli ihtiyaç malzemeleri tırlara yüklenerek ihtiyaç sahibi afetzedelere ulaştırılmak üzere yoğun bir çaba sarf ediliyor.

Ayrıca kış günü soğuktan etkilenen vatandaşlar için bölgede sıcak Tarhana Çorbası dağıtacak olan mobil tarhana araçları hazırlanarak yola çıktı.

Depremzede vatandaşlarımıza yoğun desteklerinden dolayı Gediz Halkına teşekkür eden Gediz Belediye Başkanı Muharrem Akçadurak, “Gün birlik ve beraberlik günüdür. Gediz olarak ilk tırın ardından 2 yardım tırımızı ve mobil tarhana çorbası dağıtım araçlarımızı daha deprem bölgesine uğurladık. Büyük depremden etkilenen depremzedelerimiz için yardımlarını esirgemeyen tüm vatandaşlarımıza teşekkür ediyorum. Yardım tırı sevkiyatlarımız devam edecektir. Öncelikli olarak toplanan yardım kampanyası kapsamında kullanılmamış giysiler belediye kültür merkezine, kullanılmamış battaniye, gıda yardımı ve nakdi yardımlar Gediz Belediyesi Beyaz Masaya teslim edebilirler.” açıklamasında bulundu.

İŞ MAKİNELERİ DE DEPREM BÖLGESİNE GİDİYOR

Depremle birlikte teyakkuza geçen Gediz Belediyesi ve ilçe kurumları, bölgeye desteğini sürdürüyor. Gediz’de yürütülen yardım çalışmaları kapsamında bölgede acil ihtiyaç duyulan iş makineleri deprem bölgesine uğurlandı. Gediz Belediyesi şantiyesinden yola çıkan iş makineleri bölgedeki enkaz kaldırma ve arama kurtarma çalışmalarına destek olacak. 35 kişilik maden arama ve kurtarma ekipleri de yola çıktı.
Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *