DEPREMZEDE ÇOCUKLARA ÜCRETSİZ PSİKOLOJİK DESTEK SAĞLANACAK

372

Kütahya Belediyesi, Engelsiz Hayat Topluluğu ve Kütahya Kent Konseyi Gençlik Meclisi iş birliğiyle Kütahya’ya gelen 4-15 yaş arası çocukların topluma yeniden kazandırılabilmesi için ücretsiz psikolojik destek sağlanacak.

Depremin yaralarını sarmak için tüm imkânlarıyla seferber olan Kütahya Belediyesi, Engelsiz Hayat Topluluğu ve Kütahya Kent Konseyi Gençlik Meclisi iş birliğiyle deprem bölgesinden şehre gelen çocuklara ücretsiz psikolojik destek verecek.

Kahramanmaraş merkezli meydana gelen ve bölgedeki birçok ilde yıkıma neden olan depremler sonrasında Kütahya Belediyesi tüm imkânlarıyla seferber oldu. Afet bölgesindeki vatandaşların yaralarını sarmak için yardım malzemeleri, iş makineleri, personel, makine ve teçhizat desteğini sürdüren Kütahya Belediyesi, Engelsiz Hayat Topluluğu ve Kütahya Kent Konseyi Gençlik Meclisi iş birliğiyle deprem bölgesinden şehre gelen çocuklara ücretsiz psikolojik destek verecek.

Proje kapsamında, 4-15 yaş arası çocukların topluma yeniden kazandırılabilmesi için psikolojik destek sağlanacak. Ayrıca, yaşanan afet sonrası meydana gelebileceği öngörülen fiziki ve ruhsal sorunlardan dolayı sosyal uyaran eksikliğinin giderilmesi, çocukların psiko-sosyal açıdan normalleşme süreçlerinin sağlıklı bir şekilde gerçekleştirilmesi hedefleniyor.
Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *