MHP KÜTAHYA MİLLETVEKİLİ AHMET ERBAŞ’TAN SERT AÇIKLAMA ‘SİZİN İÇİN ZOR AMA ADALET İSTİYORUZ’

1396

TBMM Kürsüsünde Belediye Kütahyaspor – Mersin İdman Yurdu maçındaki hakem hatalarını dile getiren MHP Kütahya Milletvekili Ahmet Erbaş, “Belediye Kütahyasporu kafanızda sildiyseniz, ya da şampiyonluğu kime vereceğinizi şimdiden belirlediyseniz biz bunu bilelim. Biliyorum ki sizin için çok zor ama biz sadece ve sadece adalet istiyoruz.” Dedi.

Geçtiğimiz Pazar günü Kütahya Dumlupınar Stadında oynanan ve 1-1 beraberlikle sona eren B.Kütahya – Mersin İdman Yurdu maçının hakemi ve Merkez Hakem Kurulu hakkında, Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) Kütahya Milletvekili Ahmet Erbaş oldukça sert ifadeler kullandı.

Türkiye Büyük Millet Meclisi Kürsüsünden seslenen Milletvekili Erbaş, “Belediye Kütahyaspor’u kafanızda sildiyseniz, ya da şampiyonluğu kime vereceğinizi şimdiden belirlediyseniz biz bunu bilelim. Biliyorum ki sizin için çok zor ama biz sadece ve sadece adalet istiyoruz.” Dedi.

‘HAKEM OLUP OLMADIĞINI MERAK EDİYORUZ!’

3.Lig 1.Grupta Şampiyonluğunun en önemli maçı olarak kabul edilen Kütahya – Mersin İdman Yurdu maçında hakemin verdiği kararlarla maçın önüne geçtiğini söyleyen MHP Kütahya Milletvekili Ahmet Erbaş, “Bizim maçlarımıza atanan hakemlerin gerçekten hakem olup olmadığını merak ediyoruz. Özellikle de Kütahya – Mersin İdman Yurdu maçını yöneten kişinin hakem olup olmadığını merak ediyoruz.”açıklaması yaptı.

‘İSTEDİĞİMİZİ ALNIMIZIN TERİYLE ALACAĞIZ’

Erbaş  ; “Ben buradan Merkez Hakem Kurulu’na seslenmek istiyorum. Biliyorum ki sizin için çok zor ama biz sadece ve sadece adalet istiyoruz. 700.000 nüfuslu Kütahya’mızın profesyonel liglerde bir takımı var o da Belediye Kütahyaspor. Özellikle bizim maçlarımıza atanan hakemlerin gerçekten hakem olup olmadığını merak ediyoruz. Hani eğer Kütahya Belediye sporu kafanızda sildiyseniz, ya da şampiyonluğu kime vereceğinizi şimdiden belirlediyseniz biz bunu bilelim. Sahada ter döken genç sporcu kardeşlerimizi, kulüp çalışanlarımızı, teknik heyetimizi ve yöneticilerimizi ama her şeyden önemlisi yağmur, çamur, kış demeden takımını destekleyen binlerce taraftarımızı boşa yormayın. Merkez Hakem Kurulu şunu bilin ki, kuruluşun ve kurtuluşun kadim şehri Kütahya size rağmen bu yıl sahada alnının teriyle istediğini alacak.” Dedi.

İSMAİL GÜL
Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *