MESLEKİ EĞİTİM KARİYER FUARI FİRMALARA DUYURULACAK

643

“KUTSO Meslekî ve Teknik Anadolu Lisesi Protokol Yürütme Kurulu” toplantısında 7 Haziran’da gerçekleştirilmesi planlanan Mesleki Eğitim Kariyer Fuarı’nın firmalara duyurulması konusunda mutabakata varıldı. Toplantıda KUTSOMTAL projesi olan “Elektrikli Araçlar” ile ilgili laboratuvar kurulumu da görüşüldü

Milli Eğitim Bakanlığı (MEB) ile Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği  (TOBB) arasında imzalanan “Mesleki Eğitim işbirliği” protokolü çerçevesinde, Kütahya’da proje okul olarak eğitim veren “KUTSO Meslekî ve Teknik Anadolu Lisesi Protokol Yürütme Kurulu” toplantısı gerçekleştirildi.

Toplantıya, Kütahya İl Milli Eğitim Şube Müdürü Rahime Eşen, Kütahya Ticaret ve Sanayi Odası (KUTSO) Yönetim Kurulu Başkan Vekili Emin Yüce ve Protokol Yürütme Kurulu üyeleri katıldı.

ELEKTRİKLİ ARAÇLAR PROJESİ DEĞERLENDİRİLDİ

Açılış gündeminin akabinde, KUTSO Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi’nin 2022-2023 eğitim öğretim yılı 2.dönem değerlendirmesi ve planlamalar görüşüldü. Yapılan toplantıda, okulun genel durumu, öğretmenler ve öğrenciler için gerçekleştirilen projeler hakkında genel bilgi paylaşımı gerçekleştirildi. KUTSOMTAL projesi olan “Elektrikli Araçlar” ile ilgili laboratuvar kurulumu görüşülerek, hazırlanacak projelerin Milli Eğitim Bakanlığına gönderilmesine karar verildi.

07 Haziran 2023 tarihinde gerçekleştirilmesi planlanan Mesleki Eğitim Kariyer Fuarı’na ilişkin hazırlıkların yapılmasına karar verildi. Bu çalışmaların firmalara duyurularak yapılması konusunda mutabakata varıldı
Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *