VALİ ÇELİK HAFTANIN 4 GÜNÜ KÜTAHYA’DA 3 GÜNÜ HATAY’DA OLACAK ‘KÜTAHYA İMKÂNLARINI HATAY İÇİN SEFERBER ETTİ’

220

Depremin ilk gününde Hatay’a görevlendirilen Kütahya Valisi Ali Çelik, 80 gün sonra Kütahya’da kurum ve daire müdürleriyle bir araya geldi. Kütahya’nın tüm imkanlarıyla Hayat için seferber olduğunu ifade eden Vali Çelik, mesaisini haftanın 4 günü Kütahya’da, 3 gün ise Hatay’da sürdürecek

KENTE GELİR GELMEZ TOPLANTI YAPTI

Kahramanmaraş merkezli depremlerin hemen ardından koordinatör vali olarak depremin en çok yıkıma uğrattığı illerden biri olan Hatay’a görevlendirilen Kütahya Valisi Ali Çelik, 80 gün sonra Kütahya’ya geldi. Vali Ali Çelik, kente gelir gelmez kurumların faaliyetleri hakkında bilgi almak, mevcut projelerin takibi ve değerlendirmesi için kurum ve daire müdürleriyle Değerlendirme Toplantısı yaptı.

Valilik Toplantı Salonunda, vali yardımcılarının katılımıyla gerçekleştirilen Değerlendirme Toplantısı’nda; kurumların faaliyetleri, yürütülen projeler, hedefler görüşüldü. Ayrıca kurumlar arası koordinasyon ve iş birliği değerlendirildi. Çalışmalar ve faaliyetler hakkında kapsamlı bilgiler alan Vali Çelik, hizmetlerin güvenilir, kaliteli ve verimli şekilde yürütülmesi için çalışmaların artırılmasını istedi. Vali Ali Çelik Kurum müdürlerine gayretlerinden dolayı teşekkür etti.

‘HER BİR HEMŞEHRİME MİNNETTARIM’

Kütahya’nın Hatay’da depremin izlerini silmek, yaraları sarmak için ilk günden itibaren kenetlendiğini belirten Vali Çelik, “Maden işçilerimiz, belediyelerimiz, kurumlarımız, ticaret ve sanayi odalarımız, Sivil Toplum Kuruluşlarımız, Kütahyalı hemşehrilerimizin her biri destekleriyle Hatay’ın yanında oldu. Kütahya, yaraların sarılması için tüm imkânlarını seferber etti. Gerek maddi gerek manevi desteğiyle gönüllere dokunan, iyiliğin ve dayanışmanın parçası olan her bir hemşehrime minnettarım, devletimiz adına şükranlarımı sunuyorum” diye konuştu.

Kütahya’da 5 bin 551 depremzedenin misafir edildiğini aktaran Vali Çelik, ekiplerin depremzedeleri yalnız bırakmadığını belirterek tüm ihtiyaçlarının karşılandığını söyledi. Vali Çelik, mesaisini haftanın 4 günü Kütahya’da, 3 gün ise Hatay’da sürdürecek.
Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *