VALİ ÇELİK DEPREM BÖLGESİNDEN BİLDİRDİ ‘MUCİZE GİBİ BİR İŞ’

479

Hatay’da 200 bin kişi için 55 bin konteyner hazırlandığını açıklayan Vali Ali Çelik, “Kısa bir sürede bu kadar büyük bir kapasiteyi ve alt yapıyı inşa etmek mucizeye yakın bir iş” Dedi. Vali Çelik, temelleri atılan kalıcı konutların ise bir yılda teslim edileceğine değindi

200 BİN VATANDAŞ BARINACAK

Kütahya Valisi Ali Çelik TRT Haber ekranlarında Hatay’da devam eden konteyner kent çalışmaları hakkında açıklamada bulundu. 200 bin kişinin yaşayacağı bir şehri 3 aylık bir sürede inşa etmenin çok büyük bir iş olduğunu vurgulayan Vali Ali Çelik, “Ciddi bir emek var. Kısa bir sürede bu kadar büyük bir kapasiteyi ve alt yapıyı inşa edip üzerine konteynerleri yerleştirmek neredeyse mucizeye yakın bir iş. 20 bini oturuma başladı, 17 bin tane konteyner sahada alt yapı bağlantıları ve elektrik hatlarıyla konteyner arasındaki bağlantı yapılaşması devam ediyor. Toplam 13 bin tanesinin de alt yapı çalışmaları devam ediyor. Bir aylık sürede 55 bin konteynerde 200 bine yakın vatandaşımızı barındıracağımızı planlıyoruz” ifadelerini kullandı.

KIRSALDA KONUTLAR

TESLİME BAŞLANDI

Barınma sorununa kesin bir çözüm için kalıcı konutlarından yapıldığını hatırlatan Vali Çelik, birçok noktada temellerin atıldığını belirtti. “Kırsal alanda teslim edilenler bile var.” Şeklinde konuşan Vali Çelik, konutları 1 yıl gibi kısa bir süre içinde teslim edip bu afetin sıkıntılarını devlet ve millet olarak kaldırmak için herkesin seferber olduğunu dile getirdi.

FATMA SÜMER
Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *