YOLLAR GÖLE DÖNDÜ, EVLERİ SU BASTI

749

Dün yağan aşırı yağışlar sonrasında ev ve işyerlerini su basarken, sokak ve caddeler adeta göle döndü. Araçlar yolda ilerlemekte güçlük çekerken, Gediz’de 3 vatandaş evinde mahsur kaldı

Kütahya’da etkili olan sağanak yağış nedeniyle sokak ve caddeler göle döndü, araçlar ilerlemekte güçlük çekti. Çevre yolunda yolların suyla dolmasından dolayı uzun kuyruklar oluşurken, birçok mahallede su baskınları yaşandı. Ev ve işyerleri su altında kalırken, trafik ekipleri, itfaiye ve belediye ekipleri adeta seferber edildi. Can kaybı ve yararlanmaz olmazken, maddi hasarlar oluştu.

MADDİ HASAR MEYDANA GELDİ

Gediz ilçesinde ise yoğun yağış nedeniyle Şaphane- Gediz arasında bulunan derelerin taşması sonucu maddi hasar meydana geldi. Yaşanan sel neticesinde herhangi bir can kaybı yaşanmazken, maddi hasar oluştu.  Gediz Belediyesi, Şaphane Belediyesi İtfaiye ekipleri, AFAD ekipleri ve Jandarma yaşanabilecek tehlikelere karşı taşkının olduğu bölgelerde güvenlik önlemi aldı. Ilıcasu köyü bölgesinde dere kenarında evi bulunan üç kişi mahsur kalırken ekipler tarafından kurtarıldı.

ŞEYMA DÖNMEZ DEMİRDAŞ
Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *