4 BUÇUK YILDA ŞEHRE 5,4 METREKARE YEŞİL ALAN KAZANDIRILDI ‘STANDARTLARIN ÜSTÜNE ÇIKARDIK’

127

Şehit Jandarma Uzman Çavuş Halil Özkul Parkı’nın açılışında konuşan Başkan Işık, şehre 4,5 yılda yaklaşık 1,5 milyon metrekare yeşil alan kazandırdıklarını belirtti. Böylece göreve geldiğimizde kişi başına 5,4 metrekare olan yeşil alan ve sosyal donatı alanını 11 metrekarenin ve dünya standardının üzerine çıkarttık.” Dedi.

Kütahya Belediyesi tarafından Yunus Emre Mahallesinde yapımı tamamlanan Şehit Jandarma Uzman Çavuş Halil Özkul Parkı’nın açılışını gerçekleştirildi. Parka ismi verilen Şehit Jandarma Uzman Çavuş Halil Özkul’un ailesinin duygularını dinlediklerini ifade eden Başkan Işık, ‘Vatan sağ olsun, şehitlerimizi vermeye devam edelim’ demesi her şeyi anlattı bizlere.” Dedi.

4,5 YILDA 1,5 MİLYON METREKARE YEŞİL ALAN

Geride kalan 4,5 yıllık süreçte 103’üncü eserin açılışının gerçekleştirildiğini belirterek sözlerine devam eden Başkan Işık, “Biz çalışacağız, şehrimiz büyüyecek, şehrimiz zenginleşecek, şehrimizin güzel insanları değerli hemşehrilerim mutlu olmaya devam edecek. Şehrimize sıfırdan, yeni kazandırdığımız parklar, yeşil alanlar ve sosyal donatıların 4,5 yıldaki toplam miktarı yaklaşık 1,5 milyon metrekare. Kütahya Belediyesi’nin kuruluş yılı olan 1868 yılından 2019 yılına kadar geçen 151 yıldaki toplam miktar 1 milyon 207 bin metrekare. Yani 4,5 yılda, 151 yılda bu şehre kazandırılan yeşil alanlardan fazlasını bu şehre ekledik. Böylece göreve geldiğimizde yaşayan her hemşehrimiz başına ortalama 5,4 metrekare olan yeşil alan ve sosyal donatı alanlarının miktarını 11 metrekarenin üzerine çıkartarak dünya standardı olan 10 metrekarenin üzerine çıkarttık.” Dedi.

‘KÜTAHYA’YA HİZMET ETMEYE DEVAM EDECEĞİZ’

Kütahya’nın nüfusunun 350 bin olması halinde bile dünya standartlarını yakalamış bir şehre dönüştüğünü belirten Başkan Işık, Kütahya’ya Kütahyalı’ya hizmet etmeye devam edeceklerini vurguladı.

Şehit Jandarma Uzman Çavuş Halil Özkul’un oğlu Kasım Özkul şehadet şerbetini içmiş tüm şehitleri anarak başladığı konuşmasında, “Şehrimize kazandırılmış bu güzide parkımızın ismine babamız, şehidimiz Halil Özkul’un adının verilmesinden ziyadesiyle mutlu ve memnun olduk. Parkın yapımında ve şehrimizin güzelleştirilmesinde emeği geçen başta Belediye Başkanı Prof. Dr. Alim Işık olmak üzere herkese çok teşekkür ediyoruz” dedi.
Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *