KÜTAHYALI ÇOCUKLAR FİLİSTİNLİ AKRANLARINA DESTEK İÇİN YÜRÜDÜ: MİNİKLERDEN BÜYÜK ADIM

162

Kütahyalı çocuklar, Filistinli akranlarına destek olabilmek için SERA AVM’de gerçekleştirdikleri ‘Büyük Adımlar Çocuk Yürüyüşünde’ evlerinden getirdikleri kitapları, oyuncakları, takıları satışa sundu. Satışlardan elde edilecek gelir Gazze’li çocuklara gönderilecek.

Kütahyalı çocuklar, Filistinli akranlarına destek olabilmek için yürüyüş yaptı. Kütahyalı anneler platformu öncülüğünde, İHH Kütahya İnsani Yardım Derneği, YediHilal Derneği Kütahya Şubesi, Türkiye Gençlik Vakfı Kütahya Temsilciliği, Memur-Sen İl Temsilciliği ile diğer bazı sivil toplum kuruluşlarının destekleriyle Sera Alışveriş Merkezinde bir araya gelen çocuklar, ellerindeki Türk ve Filistin bayrakları ile yürüyüş yaptı.

Çocuklar adına açıklama yapan ilkokul üçüncü sınıf öğrencisi Hamza Sarı, Filistinli akranlarına hitaben hazırladığı metni okudu.

Mehmet Akif İnan’ın Mescid-i Aksa şiirinin de okunduğu yürüyüş, Filistinliler için yapılan duanın ardından sona erdi.

Minik yüreklerin yürüyüşüne, veliler ve çok sayıdaki vatandaşlar da destek verdi. Etkinlik çerçevesinde geliri Filistinli çocuklara ulaştırılmak üzere kitap, oyuncak ve takılar kurulan stantlarda satışı sunuldu.

‘GELİR GAZZELİ ÇOCUKLARA GÖNDERİLECEK’

İHH Kütahya İnsani Yardım Derneği Kadın Kolları Başkanı Hatice Karakaya, “Çocuklarımız evlerinden getirdikleri kitapları, oyuncakları, takıları ile buraya getirerek Gazze’deki kardeşleri için satışa sundular. Çocuk yürüyüşü de yoğun ilgiyle gerçekleştirildi. Çocuklarımıza duyarlılık aşılamaya çalışıyoruz. Çocuklarımız, Gazzelii kardeşleri ile oynamak istiyor. Bu organizasyonunda emeği geçenlere teşekkür ediyorum. Buradan elde ettiğimiz gelir Gazzeli çocuklara gönderilecek. İnşallah mesajlar yerini bulmuştur” dedi.

‘ANLAMLI BİR PROGRAM’

Kütahya’da faaliyet gösteren STK’ların Filistin’deki Çocuk Katliamına dikkat çekmek için düzenlediği ‘’Büyük Adımlar Çocuk Yürüyüşü’’ programına katılan AK Parti Kütahya Milletvekili İsmail Çağlar Bayırcı, “Böyle anlamlı bir programda emeği geçen herkese teşekkür ediyorum. Rabbim Filistin’li kardeşlerimiz için ettiğimiz dualarımızı kabul etsin…” dedi.
Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *