KÜTAHYA PROTOKOLÜ BAYRAMI BİRLİKTE YAŞADI

165

Kurban Bayramının coşkuyla yaşandığı Kütahya’da protokol üyeleri, geleneksel hale gelen bayramlaşma töreninde birlik ve beraberlik örneği gösterdi. Kütahya Belediye Başkanı Eyüp Kahveci, Kurban Bayramının insanlar arasındaki mesafenin yakınlaşmasını temsil ettiğine dikkat çekti.

ŞEHİTLER İÇİN DUA EDİLDİ

Ramazan Bayramı, Kütahya’da hem vatandaşlar hem de protokolün katımıyla coşkuyla kutlandı. Arife gününde Hava Şehitliği, Polis Şehitliği, Türkiye Muharip Gaziler Derneği Mezarlığı ve Evliya Çelebi Mezarlığı ziyaret edildi. Kurban Bayramı öncesinde tüm şehitler minnetle ve şükranla yad edildi, vefat eden vatandaşların ruhuna dua okudu.

Bayramın ilk gününde Ulu Cami’de geleneksel hale gelen bayramlaşma gerçekleştirildi. Ulu Cami’de kılınan bayram namazının ardından vatandaşlarla bayramlaşıldı.

‘KURBAN BAYRAMI İNSANLAR

ARASINDAKİ MESAFELERİ KAPATIR’

Bayramlaşma sonrası Belediye Başkanı Eyüp Kahveci, “Paylaşmanın kavuşmanın kardeşliğin birliği beraberliğin ve yakınlaşmanın çok önemli olduğu bir bayram gününde birlikteyiz. Kurban Bayramı bu birlikteliği taçlandıran insanlar arasındaki mesafenin yakınlaşmasını temsil eder. Bütün hemşerilerimizin tüm İslam aleminin Kurban Bayramını kutluyor, birlik beraberlik ve barış ruhu içinde bir bayram geçirmelerini diliyorum.” İfadelerini kullandı.
Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *