DPÜ FİLİSTİN VE DOĞU TÜRKİSTAN İÇİN PEDAL ÇEVİRDİ

209

DPÜ, Filistin ve Doğu Türkistan İçin Bisiklet Turu etkinliğinde yer aldı. Valilik önünden başlayan turda öğrenciler 40 bisiklet ile zulme karşı pedal çevirdi.

Kütahya Dumlupınar Üniversitesi (DPÜ), Kütahya’daki sivil toplum örgütlerinin ortaklığında düzenlenen Filistin ve Doğu Türkistan İçin Bisiklet Turu etkinliğine katıldı.

Kütahya Valilik önünden başlayan ve DPÜ’nün 40 bisikletle büyük destek verdiği etkinlikte Filistin ve Doğu Türkistan’da yaşanan insan hakları ihlallerine dikkat çekmek ve uluslararası toplumun bu sorunlara duyarsız kalmaması amacıyla düdükler çalındı.

İNSANLIK ZULMÜ DUYSUN DİYE

DÜDÜKLER ÇALINDI

Etkinliğe ilişkin bir açıklama yayımlayan Rektör Prof. Dr. Süleyman Kızıltoprak, “Dünyanın gözleri önünde zulme uğrayan Gazze’de ve Doğu Türkistan’daki kardeşlerimize destek olmak ve onların feryadına ses olabilmek adına Kütahya’da sivil toplum kuruluşları ve DPÜ’nün desteği ile farkındalık eylemi gerçekleştirildi. Üniversitemizden getirilen 40 bisiklet ile zulme karşı pedal çevrildi, düdükler insanlığın bu zulmü duysun diye çalındı. Bu zulmün bir an önce sonlanması ve Filistin’in özgür olabilmesi için desteğimizi sürdüreceğiz” dedi.
Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *