BELEDİYE BAHÇESİNDEKİ ETKİNLİKLERE GÖLGE: DUYARSIZLIK ‘PES’ DEDİRTTİ

168

Düzenlenen etkinliklerle yoğun kalabalıkları ağırlayan Kütahya Belediyesi Hizmet Binası Bahçesinde duyarsız vatandaşların izi, etkinliklere gölge düşürüyor. Son olarak Milli maçın dev ekranda izlendiği gün oluşan çöp yığınları pes dedirten boyutlara ulaştı.

Kütahyalılar, geçtiğimiz yaz aylarında da olduğu gibi bu sene de Kütahya Belediyesi Hizmet Binası bahçesinde vakit geçirmeye başladı. Havalar ısınmaya başlar başlamaz renkli görüntülere sahne olan bahçe yine eskisi gibi vatandaşlarsa dolup taşıyor.

Özellikle gençlerin uğrak noktası olan bahçede vatandaşlar top oynuyor, bir kısmı gitar ve saz çalıyor, maç izleniyor, sohbetler ediliyor. Belediye bahçesi aynı zamanda bir faaliyet alanı olarak da değerlendiriliyor. Belediye faaliyetlerinin yanı sıra, sivil toplum kuruluşlarının, öğrenci topluluklarının, farklı kurum ve kuruluşların organizasyonlar gerçekleştirdiği bahçede en büyük sorun ise eğlence sona erdiğinde başlıyor.

Cumartesi günü oynan Avrupa Futbol Şampiyonası’nda son çeyrek final maçı, A Milli Futbol Takımının diğer maçlarında olduğu gibi dev ekranda yayınlandı. Büyük bir kalabalığın takip ettiği maçın ardından ise maçın skorundan da üzücü manzaralar ortaya çıktı.

ÇÖP YIĞINLARI OLUŞTU

Maçı izleyen bazı duyarsız vatandaşların geride bıraktığı çöpler, pes dedirten boyutlara ulaştı. Maç izlerken tüketilen yiyecek içeceklerin paketleri çöpe atılmak yerine yığınlar halinde yerlere bırakıldı. Çimenlerin yere atılan çekirdek kabukları yüzünden görünmez hale geldiği görüldü. İçecek şişeleri, atıştırmalık poşetleri, kağıtlar, kartonlar çöp yığınlar oluşturdu. Bahçede temiz kalan tek yerin ekranın görünmediği yer olması dikkat çekti.

Belediye personeli tarafından temizlenen bahçede duyarsızlık sonucu ortaya çıkan kirlilik özellikle yoğun katılımlı etkinliklerde benzer manzaralarla sonuçlanıyor. Eğlenirken etrafına zarar veremeyen kişilerin yarattığı sorun tüm Kütahya’yı etkiliyor.

ATMA SÜMER
Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *