SON DAKİKA
gazetekirkuc
Takip Et!
4 Şubat 2019

31 MART SEÇİMLERİNİN ÖNEMİ

Facebook'ta Paylaş
Twitter
B R K
31 MART SEÇİMLERİNİN ÖNEMİ

ManşetÖne Çıkan HaberlerYAZARLAR - 4 Şubat 2019 6:53

 

Kuşkusuz bütün seçimler önemlidir, ancak 31 Mart mahalli seçimleri bence daha mühim. Zira o gün seçilen belediye başkanları, il genel meclisi ve belediye meclisi üyeleri, muhtarlar ülkemizi cumhuriyetimizin 100’üncü yılına taşıyacak.

Bir ülkenin bağımsızlığının en mühim olgulardan biri sanayileşme ve dışarıya bağımlı hale gelmemektir. Savunma sanayi bu işin en başında geliyor. İşte terörle mücadele bunun en bariz örneklerinden sadece biri. Ne kadar büyük önem taşıdığını şimdi daha iyi anlıyoruz.

Dün savunma sanayinde yerlilik oranı yüzde 20 iken bugün yüzde 70’lerde. 15 sene önce askerimizin elindeki piyade tüfeğini, mühimmatını bile ithal ederdik, şimdi kendi yerli ve milli İHA’mızı, SİHA’mızı, helikopterimizi, tankımızı, topumuzu, silahımızı, mühimmatımızı ve daha bir çok teçhizatımızı üretiyor kullanıyoruz. Alçak terörün belini kırmamızda bu yerli ve milli silahımız, araç ve gereçlerimiz büyük katkısı olmuştur.

Ordumuzun tüm araç ve gereçlerini ikmal ettiğimiz gibi, ihracatını bile yapıyoruz. Geçen yıl savunma sanayimiz yüz akımız oldu. Başta Amerika olmak üzere pek çok ülkeye 2 milyar dolardan fazla ihracat yaptık.  Bütün bunlarla yetinmedik, kara, hava ve deniz araçlarında kullanılmak üzere yüzde yüz yerli motor ürettik. En küçük bir dış olayda bile hemen ambargo uygulayan ülkelere yerinmemek için bütün bunlarla yetinmeyecek, daha ileri teknolojiler üreterek çok fonksiyonel sistemler geliştireceğiz.

Bizi, 29 Ekim 2023’te Cumhuriyetimize dalya diyeceğimiz güne 31 Mart günü seçtiklerimiz götürecekler. 31 Mart seçimlerinden iktidar daha güçlü çıkmalı. Çünkü Türkiye’nin 100’üncü yılına daha güçlü girmesini istemeyen emperyalist ve egoist ülkeler var. İlk başta savunma sanayimizin güçlenmesinden fena halde rahatsız olan sömürgeciler geliyor.

Bütün sistemini sömürmek üzerine kuran devletler, randımanlı bir biçimde dönenen üretim çarkımıza çomak sokmak, yavaşlatmak, durdurmak kendine muhtaç duruma getirmek için envai çeşit kahpelikleri yapacaklardır.

Cumhurbaşkanlığı hükümet sistemine geçen ülkemizin bu yeni yönetim biçiminden, özellikle “Dünya beşten büyüktür” diyen Sayın Cumhurbaşkanımızdan rahatsız olan şer odakları gelişen, kalkınan bir Türkiye istemiyor.

31 Mart seçimlerinde  ülkemizin siyasi ve iktisadi gelişmesini akamete uğratmak isteyenlere bu fırsatı vermemeliyiz. Bugün beli kırılmış yavaş yavaş felç olan PKK terör örgütü en başta olmak üzere, FETÖ ve diğer terör örgütleri umutlarını 31 Mart seçimlerine bağlamışlardır muhakkak.

Bunun şuurunda olan AK Partiler bu seçimde rehavete kapılmamalı, çok çalışmalı. Eğer cumhuriyetimizin 100’üncı seneyi devriyesine huzur içinde girmek istiyorsak milletçe birlik ve beraberlik içinde olmalıyız. Her türlü terörle yakından-uzaktan iltisaklı olan hiç bir partiye destek vermemeliyiz. Gün siyasi hırslarımız yüzünden, ülkemizim milli menfaatlerini heba etme zamanı değil. Hepimiz üzerinde TC yazan bir gemideyiz, Yüzüncü yılımıza salimen ve daha güçlü çıkmamız için, içimizde hain tayfalar var ise bunları tespit ederek, görevlerinden el çektirmeliyiz. Eğer yapmazsak o şerefli gemi hepimize mezar olur Allah korusun. Bu temenniyle bugünde yazımızın sonuna geldik. Eğer bir sürçü lisan ettiysek affola ola efendim. Sağlıcakla kalın bizimle kalın değerli Gazete Kırküç okurları.

Rss

Okuyucu Yorumları

Toplam 0 yorum yapıldı.

İlginizi çekebilecek diğer haberler

  Kütahya’nın sosyoekonomik durumunu gören Kütahya Dumlupınar Üniversitesi (KDPÜ) Rektörü Sayın Remzi Gören’in sosyal medya hesabından yaptığı çağrı büyük yankı uyandırdı. Böyle samimi bir çağrıya ses vermek, destek çıkmak gerek. Bu ...
  Gazetemizin genç muhabirlerinden Rıdvan, beni hiç rahat bırakmayacak. Kütahya ekonomisine dair yaptığı sevindirici haberleriyle beni yazmaya özendiriyor. Yazılarımızla konuyu gündemde tutmakla birlikte dolgu malzemesi olarak ta değerlendiriliyor. Bunlardan biride 17 ...
Gazetemizde “AK Partili vekiller halkla buluşuyor” haberini okuyan Kütahyalıların, “Daha önce neredeydiniz, bugün mü aklınıza geldi, dün yapmadığınızı bugün mü yapıyorsunuz. Genel seçimlerden sonra halkla bir araya gelerek sıkıntılarımızı, beklentilerimizi ...
İnanın dostlar! Bizim kuşağın çocukluk ve gençlik yılları bir başkaydı. Ya da, bize öyle geliyor… Rahmetli “ödüllü” yönetmen, sinemacı hemşehrimiz Ahmet Uluçay’ın “Karpuz kabuğundan gemiler yapmak” filmindeki gibi bir hayalin peşinde ...
Her insan gibi benimde unutamayacağım bazı olaylar vardır, yıllar geçse de hafızanızdan silinmiyor. Onlardan biride Sayın Recep Tayyip Erdoğan'ın Başbakanlığı döneminde 29 Ocak 2009 yılında Davos'taki o meşhur ‘One minute’ hadisesi. İsrail Cumhurbaşkanı Şimon Peres' ...
İnsanlar; gündemde olmak, ön plana çıkmak, rakiplerini geride bırakmak amacıyla toplumun ilgisini çekecek, onları farklı yönlere çekecek, bazı şeyleri unutturacak hareket ve söylemeler içine girerler. Son günlerde Kütahya’mızda çokça sık ...
Site içi arama
Üzgünüz, şu an hiç anket bulunmuyor.
booked.net

AD Tasarım Mustafa Gökdere Copyright © 2013. Tüm Hakları saklıdır.