SON DAKİKA
gazetekirkuc
Takip Et!
4 Şubat 2019

31 MART SEÇİMLERİNİN ÖNEMİ

Facebook'ta Paylaş
Twitter
B R K
31 MART SEÇİMLERİNİN ÖNEMİ

ManşetÖne Çıkan HaberlerYAZARLAR - 4 Şubat 2019 6:53

 

Kuşkusuz bütün seçimler önemlidir, ancak 31 Mart mahalli seçimleri bence daha mühim. Zira o gün seçilen belediye başkanları, il genel meclisi ve belediye meclisi üyeleri, muhtarlar ülkemizi cumhuriyetimizin 100’üncü yılına taşıyacak.

Bir ülkenin bağımsızlığının en mühim olgulardan biri sanayileşme ve dışarıya bağımlı hale gelmemektir. Savunma sanayi bu işin en başında geliyor. İşte terörle mücadele bunun en bariz örneklerinden sadece biri. Ne kadar büyük önem taşıdığını şimdi daha iyi anlıyoruz.

Dün savunma sanayinde yerlilik oranı yüzde 20 iken bugün yüzde 70’lerde. 15 sene önce askerimizin elindeki piyade tüfeğini, mühimmatını bile ithal ederdik, şimdi kendi yerli ve milli İHA’mızı, SİHA’mızı, helikopterimizi, tankımızı, topumuzu, silahımızı, mühimmatımızı ve daha bir çok teçhizatımızı üretiyor kullanıyoruz. Alçak terörün belini kırmamızda bu yerli ve milli silahımız, araç ve gereçlerimiz büyük katkısı olmuştur.

Ordumuzun tüm araç ve gereçlerini ikmal ettiğimiz gibi, ihracatını bile yapıyoruz. Geçen yıl savunma sanayimiz yüz akımız oldu. Başta Amerika olmak üzere pek çok ülkeye 2 milyar dolardan fazla ihracat yaptık.  Bütün bunlarla yetinmedik, kara, hava ve deniz araçlarında kullanılmak üzere yüzde yüz yerli motor ürettik. En küçük bir dış olayda bile hemen ambargo uygulayan ülkelere yerinmemek için bütün bunlarla yetinmeyecek, daha ileri teknolojiler üreterek çok fonksiyonel sistemler geliştireceğiz.

Bizi, 29 Ekim 2023’te Cumhuriyetimize dalya diyeceğimiz güne 31 Mart günü seçtiklerimiz götürecekler. 31 Mart seçimlerinden iktidar daha güçlü çıkmalı. Çünkü Türkiye’nin 100’üncü yılına daha güçlü girmesini istemeyen emperyalist ve egoist ülkeler var. İlk başta savunma sanayimizin güçlenmesinden fena halde rahatsız olan sömürgeciler geliyor.

Bütün sistemini sömürmek üzerine kuran devletler, randımanlı bir biçimde dönenen üretim çarkımıza çomak sokmak, yavaşlatmak, durdurmak kendine muhtaç duruma getirmek için envai çeşit kahpelikleri yapacaklardır.

Cumhurbaşkanlığı hükümet sistemine geçen ülkemizin bu yeni yönetim biçiminden, özellikle “Dünya beşten büyüktür” diyen Sayın Cumhurbaşkanımızdan rahatsız olan şer odakları gelişen, kalkınan bir Türkiye istemiyor.

31 Mart seçimlerinde  ülkemizin siyasi ve iktisadi gelişmesini akamete uğratmak isteyenlere bu fırsatı vermemeliyiz. Bugün beli kırılmış yavaş yavaş felç olan PKK terör örgütü en başta olmak üzere, FETÖ ve diğer terör örgütleri umutlarını 31 Mart seçimlerine bağlamışlardır muhakkak.

Bunun şuurunda olan AK Partiler bu seçimde rehavete kapılmamalı, çok çalışmalı. Eğer cumhuriyetimizin 100’üncı seneyi devriyesine huzur içinde girmek istiyorsak milletçe birlik ve beraberlik içinde olmalıyız. Her türlü terörle yakından-uzaktan iltisaklı olan hiç bir partiye destek vermemeliyiz. Gün siyasi hırslarımız yüzünden, ülkemizim milli menfaatlerini heba etme zamanı değil. Hepimiz üzerinde TC yazan bir gemideyiz, Yüzüncü yılımıza salimen ve daha güçlü çıkmamız için, içimizde hain tayfalar var ise bunları tespit ederek, görevlerinden el çektirmeliyiz. Eğer yapmazsak o şerefli gemi hepimize mezar olur Allah korusun. Bu temenniyle bugünde yazımızın sonuna geldik. Eğer bir sürçü lisan ettiysek affola ola efendim. Sağlıcakla kalın bizimle kalın değerli Gazete Kırküç okurları.

Rss

Okuyucu Yorumları

Toplam 0 yorum yapıldı.

İlginizi çekebilecek diğer haberler

İnsan yaşamında 18 yaş önemli bir zaman dilimidir. Zira bu yaş delikanlılık halidir. Gençlerin daha bir hareketli olduğu bu yaşlarda yakından izlenmeleri gerekir.  Kanlarının fıkır fıkır kaynadığı bu geçiş döneminde ebeveynlere ...
Huzur ve güven içerisinde… Bir bayramı daha geride bıraktık. Aslında; ömrümüzde göreceğimiz bayramlardan biri daha eksildi! Toplum olarak; her bayramda yaşadığımız gibi bütün ikazlara rağmen traji komik, Kurban Bayramı klasiklerini yaşamaya devam ettik! “Acemi ...
Doğrusu bitip bitmediğini bilmiyorum ama görünürde öyle yoğun tartışmalar korkutmalar tehditle deri toplamalar bugün yok. En azından ben öyle bir şey görmedim. Bu sakin durum siz muhterem okurlarımın dikkatini çekmiş olmalı. Özellikle 12 Eylül Darbesi ...
Kurban Bayramının geliyor olmasıyla birlikte… Hayvan pazarlarından gıdaya, beyaz eşyaya… Otomotivden giyim kuşam ve turizme her alanda bir hareketlilik ve tatlı bir telaş… Bayram bereketiyle geliyor… Her bayram olduğu gibi ülke insanı yine yollarda… Sanırsınız ...
Yaz mevsiminin son ayını yaşıyoruz. Okullar tatil havalar sıcak çocuklar evlerde sıkılıyor. Haliyle park ve bahçelere giderek oynamak eğlenmek istiyorlar. Her insan gibi gezip eğlenmek onlarında en doğal hakkı. Bu açıdan parklar çocukların vaz ...
Kendisini fazla tanımıyorum. Haliyle hakkında bir suizanda bulunamam. Sadece 31 Mart Mahalli İdareler Seçimleri sırasında kısa bir sohbetimiz oldu. Kendileri Adalet ve Kalkınma Partisi’nden Belediye Başkan aday adayı olmuştu. Gazetemizi ziyarete gelmişlerdi. O gün ...
Site içi arama
Üzgünüz, şu an hiç anket bulunmuyor.
booked.net

AD Tasarım Mustafa Gökdere Copyright © 2013. Tüm Hakları saklıdır.