SON DAKİKA
gazetekirkuc
Takip Et!
21 Mart 2019

  55’İNCİ BAŞKANIMIZ KİM OLACAK ?

Facebook'ta Paylaş
Twitter
B R K
  55’İNCİ BAŞKANIMIZ KİM OLACAK ?

ManşetÖne Çıkan HaberlerYAZARLAR - 21 Mart 2019 7:07

Abes bir soru oldu değil mi sevgili okurlar. Elimizde güvenilir bir bilgi olmayınca bizde sizler gibi soruyoruz işte. Oylar “Çantada keklik” olmayınca bugünden kimse kalkıp kesin bir sonuç veremez. Bende veremem çünkü kehanet bize göre değil.
Kütahya’nın 55’inci Belediye Başkanlığı için yarış bütün hızıyla devam ediyor. Doğal olarak her adayın gönlünde yeni belediye binamızda oturmak var.
Adaylarımız seçim çalışmaları kapsamında yoğun bir mesai yaparken halkımız bizden kimin kazanacağını soruyor.
Seçmenin bu merakı  kitle iletişim araçlarında yer alan anketlere itibar etmediğini gösteriyor.
Doğrusu bana da Kütahya ile alakalı bazı kırık dökük bilgiler geliyor ama, inandırıcı bulmadığım için ciddiye almıyorum.
Benim  kanaatim bu seçimin galibi yine AK Parti olacak. Şurada seçime 10 gün kalmasına rağmen hala oy rengini belirmeyen küçümsenmeyecek bir seçmen kitlesi var.
Her seçim öncesinde yaşadığımızı bugünlerde de yaşıyoruz. Kime oy vereceğini bugünden söylemeyen seçmem son gün kararını veriyor. Seçim günü sandık başına giden bu utangaç seçmen, partilerin genel başkanlarını akıl ve vicdan süzgecinden geçiriyor ve kendine yakın güven duyduğu liderin partisine reyini veriyor.
Bundan dolayıdır ki  AK Parti kurulduğu günden bu yana üst üste girdiği bütün seçimlerden hep birinci çıktı.
AK Parti mahalli idareler seçimlerinin ilkini 28 Mart 2004 yılında, sonuncusunu ise 30 Mart 2014’te yaptı.
2004 Seçimlerinde Mustafa İça’yı Belediye Başkanı seçtiren AK Parti, son 2014 seçimlerine ise Kamil Saraçoğlu’nu Belediye Başkanlığı makamına taşıdı. 31 Mart adayları ise Avukat Ahmet Sami Kutlu.
Genel de ve yerelde iktidarda en uzun süre kalan AK Parti’nin 17 yıllık iktidarında yapılan yerel seçimlerinde üç partinin Kütahya’da aldıkları oylar ise şöyle.
28 Mart 2004; AK PARTİ  %50.4-  MHP  %13.4-  CHP % 5.6.  29 Mart 2009   AK PARTİ % 62. MHP % 16.6  CHP % 8.3.  30 Mart 2014 AK PARTİ % 48.9,  MHP % 46, CHP % 1.6.
Bu rakamlara bakınca 2014 mahalli seçimlerinde AK parti ve CHP’ den MHP doğru bir oy akışının olduğunu görüyoruz.
31 Mart günü MHP o rüzgarı yakalar mı bilemiyoruz. Çünkü son genel seçinde Sayın Ali Fazıl Kasap’ın MHP’ne giden oyları tekrar geri aldığı görülüyor. 41 yıl sonra CHP’nin ilk defa Kütahya’dan bir milletvekili çıkarması bunu doğrular mahiyette.
MHP oylarını olumsuz etkileyen faktörlerden biride İyi Parti, duyduğum kadarıyla MHP’den kopan bir gurubun İYİ partiye gittiği şeklinde.
Kütahya’da CHP’nin bir milletvekili çıkarması, İyi Partinin seçimlere kendi adaylarıyla gitmesi, AK Parti Adayının tanınır biri olması bu kez Sayın Alim Işık’ı zorlayacak gibi.
Yazıyı bağlamadan siz okurlarıma Türkiye’nin beka meselesi olduğunu bir hatırlatayım dedim. Hepimiz Yeni Zelanda’da 50  Müslüman kardeşimizin şehadetini büyük bir üzüntü içinde izliyor/okuyoruz. Bir Cuma günü, Cuma namazını eda etmek niyetine camilere giden yüzleri kıblede, dilleri duada olan Müslüman kardeşlerimizi alçakça şehit eden Hristiyan teröristin ölüm kusan tüfeğinde ve sözde manifestosunda ülkemizin ve özellikle Sayın Cumhurbaşkanımızın adının geçmesi bu ülkenin beka soruna vardır diyen Sayın Başkan Recep Tayyip Erdoğan’ı ve MHP Genel Başkanı Sayın  Devlet Bahçeliyi bir keza haklı çıkarıyor. Ülkemiz üzerine oynanan siyasi oyunlar, tuzaklar sahne önünde görünmeyen sinsi imparatorluk tapınak Şövalyeleri’nin faaliyetinin devam ettiğini gösteriyor.
Seçime giderken bunları hatırlatalım dedik. Tüm şehitlerimize birer Fatiha göndermeyi de unutmayın değerli okurlarım.
Bütün bunlar olurken şehrimizde bütün partiler seçimleri kendilerinin kazanacağını söylüyor. Taraftarı motive etmek, çalışma şevkini kırmamak için bunun gerekli olduğunu düşünüyorum. Kütahya’da yarışın bir centilmenlik içinde geçmesi ilimiz adına çok sevindirici. Bu güzel ortamın devam etmesi temennisiyle bugünde yazımızın sonuna geldik. Eğer bir sürçü lisan ettiysek affola efendim. Sağlıcakla kalın bizimle kalın değerli Gazete Kırküç Okurları.

Rss

Okuyucu Yorumları

Toplam 0 yorum yapıldı.

İlginizi çekebilecek diğer haberler

  Gazetemizin genç muhabirlerinden Rıdvan, beni hiç rahat bırakmayacak. Kütahya ekonomisine dair yaptığı sevindirici haberleriyle beni yazmaya özendiriyor. Yazılarımızla konuyu gündemde tutmakla birlikte dolgu malzemesi olarak ta değerlendiriliyor. Bunlardan biride 17 ...
Gazetemizde “AK Partili vekiller halkla buluşuyor” haberini okuyan Kütahyalıların, “Daha önce neredeydiniz, bugün mü aklınıza geldi, dün yapmadığınızı bugün mü yapıyorsunuz. Genel seçimlerden sonra halkla bir araya gelerek sıkıntılarımızı, beklentilerimizi ...
İnanın dostlar! Bizim kuşağın çocukluk ve gençlik yılları bir başkaydı. Ya da, bize öyle geliyor… Rahmetli “ödüllü” yönetmen, sinemacı hemşehrimiz Ahmet Uluçay’ın “Karpuz kabuğundan gemiler yapmak” filmindeki gibi bir hayalin peşinde ...
Her insan gibi benimde unutamayacağım bazı olaylar vardır, yıllar geçse de hafızanızdan silinmiyor. Onlardan biride Sayın Recep Tayyip Erdoğan'ın Başbakanlığı döneminde 29 Ocak 2009 yılında Davos'taki o meşhur ‘One minute’ hadisesi. İsrail Cumhurbaşkanı Şimon Peres' ...
İnsanlar; gündemde olmak, ön plana çıkmak, rakiplerini geride bırakmak amacıyla toplumun ilgisini çekecek, onları farklı yönlere çekecek, bazı şeyleri unutturacak hareket ve söylemeler içine girerler. Son günlerde Kütahya’mızda çokça sık ...
Pazartesi günü AK Parti’nin parti binasında düzenlediği basın toplantısını izledim.  Milletvekili Sayın Ahmet Tan’ın da bulunduğu toplantıda 31 Mart seçimlerine ilişkin bilgiler verildi. Samimi ve sakin bir ortamda gerçekleşen toplantıda, Milletvekili ...
Site içi arama
Üzgünüz, şu an hiç anket bulunmuyor.
booked.net

AD Tasarım Mustafa Gökdere Copyright © 2013. Tüm Hakları saklıdır.