SON DAKİKA
admin
Takip Et!
22 Ağustos 2019

AK PARTİ 18 YAŞINDA

Facebook'ta Paylaş
Twitter
B R K
AK PARTİ 18 YAŞINDA

ManşetÖne Çıkan HaberlerYAZARLAR - 22 Ağustos 2019 7:49

İnsan yaşamında 18 yaş önemli bir zaman dilimidir. Zira bu yaş delikanlılık halidir. Gençlerin daha bir hareketli olduğu bu yaşlarda yakından izlenmeleri gerekir.  Kanlarının fıkır fıkır kaynadığı bu geçiş döneminde ebeveynlere büyük iş düşüyor. Onlar yön ve istikametlerini genellikle bu yaşlarda çizmeye çalışırlar. El ele, gönül gönüle vererek yaşanacak olumsuzluklara fırsat vermezler/vermemeliler. Sevgi ile samimiyet her şeyin başında gelir. Çocuklardan ve gençlerden bunları esirgememeliyiz.

Tüm canlılar gibi siyasi partilerinde bir ömrü var. Onlarda doğar, büyür, yaşar, doğurur ve nihayetinde ya yok olurlar, ya da sadece tabelaları kalır. Siyasi tarihimiz bunun örnekleriyle dolu. Bu  partilerden biride 2002 yılında kurulan ve girdiği ilk seçimde iktidara gelen Adalet ve Kalkınma Partisi. Türk siyasi yaşamında en uzun süre iktidarda kalan, başarısını bugünde sürdüren AK Parti 18 yaşında. Siyasi rüştünü ispat etmiş olan AK Parti bu günlerde delikanlılık çağını yaşıyor. Milletin efendisi değil, hizmetkârı olduğunu söylüyor ve hizmetleri de bunu doğruluyor.

AK Parti’nin kurulduğu yıllarda Türkiye’de derin siyasi, iktisadi ve içtimai krizler yaşanıyordu. Faizler frenlemez, repo durdurulamaz, peşe peşe gelen devalüasyonlar paramızı pula çevirmiş, bankların içi boşaltılıyor, karaborsacılık almış başını gitmiş, ülkede yalan, talan, geçim zorluğu, işsizlik çığ gibi büyüyor bir türlü önlenemiyordu. Koalisyonlar milletin sorunlarını çözemiyor, daha da büyütüyor derdine olamıyordu. Çünkü doku uyuşmazlığı vardı. Dini inancı gereği başı örtenler hiç bir kamusal alandan istifade edemez, inanların hak ve özgürlükleri elinden alınmış, pek çok kapı yüzlerine kapatılmıştı. Hakaretler, aşağılamalar ruhsal bunalımlara sebep oluyordu. Çırpınışlar devam ediyor ve halk acayip bunalmıştı. Kendine atılacak bir can simidi arıyordu.

Bütün bu zorluklarla mücadele eden millet yeni arayışlar içindeydi. Tam bu dönemde AK Parti bir can simidi gibi ortaya çıktı. Güvendikleri ellerin kendilerine attığı can simidine sarılan halkımız tutundu ve her seçimde iktidara taşıdı. Kim ne derse desin yokluklar, yolsuzluklar, derin buhranlar içinden çıkıp gelen ülkemiz kısa zaman içinde “Çağ atladı”.

İktidarda olduğu bu süre zarfında ekonomik ve politik sorunların büyük bir bölümünü çözen AK Parti, devletle milleti barıştırarak  demokratik bağları daha da pekiştirdi. Başarılı icraatlarını hazmedemeyen bazı dış odaklar ve onların içerideki hain işbirlikçileri darbe ve işgal kalkışmasıyla bu başarıyı akamete uğratmak istediler. İnşallah bu aziz millet o şer odaklarının heveslerini hep kursağında bırakacak.

Bugün ülkemizde ekonomik anlamda bu yavaşlamada olsa da, dünün o kapkaranlık yıllarını yaşayan bizler bugüne şükrediyoruz. Keşke iktidar partisi 2002 öncesini somut delillerle desteklenen spotlar yaptırıp görsel olarak sosyal medyada, TV’lerde, yazılı olarak yerel gazetelerde yayınlatsa da ne trajikomik haller yaşadığımızı göreceklerdir.

Zaman hızla aktığı için dünü göremiyoruz. Bazı kesimler yapay krizler oluşturarak geçmişteki beceriksizliklerini örtmeye çalışıyor. “Güneş balçıkla sıvanmaz”.  Gençler o kaotik ortamı yaşamadıkları için, bugünkü sıkıntıyı kriz olarak algılıyor. Biz öyle her şeyin güllük gülistanlık olduğu iddiasında değiliz. Evet yavaşlama var, ama kriz değil.

Bu yazıyı Denizli’den yazıyorum. Denizlili çalışıyor, üretiyor ve şehrine sahip çıkıyor. Her zaman olduğu gibi yine hareketli ve bereketli bir şehir.

Geleceğimizin bugünden daha güzel olması temennisiyle bugünde yazımızın sonuna geldik. Eğer bir sürç-i lisan ettiysek affola efendim. Sağlıcakla Kalın bizimle kalın değerli Gazete Kırküç Okurları.

Rss

Okuyucu Yorumları

Toplam 0 yorum yapıldı.

İlginizi çekebilecek diğer haberler

Allah kimseye geçim derdiyle seçim derdi vermesin. Bunlar gerekli ve demokratik olsa da yine de zordur. Çünkü hedefe ulaşmak emek ve gayret ister. İnsan fıtratı iktidar koltuğunu korumak, muhalefet ise ...
Kadim şehrin gözbebeği… Ziyaretçilerinin seyrine doyamadığı… Karat pahası biçilemeyen güzellik… “Usta”nın emaneti… “Çinili Cami” uzun zamandır (bir yılı aşkın) hem ibadete, hem de ziyarete kapalı! Fakat, her şeye rağmen… Umut dolu bekleyişi sürüyor. * “Çinili Cami” 2016 yılında ...
İnsanoğlu hammadde olarak aynı kaynaktan var olsa da, eğitim durumu, düşünce yapısı, karakteri, gibi birçok değişik faktörler, insanları çeşitliliğe sevk ediyor. Şöyle ki; Bazısı elmayı tercih eder, bazısı narı.                                                                           ...
İftiranın dışında eleştirilere tepki vermek, kırıcı davranmak demokratik bir davranış biçimi değil. Hepimiz, özellikle de seçilmişler ve biz gazeteciler tenkitlere daha açık olmalıyız. Tahammülsüzlük politik kurallara aykırı, farklı düşüncelere saygısızlıktır. Sabırsızlık ...
Bu şehrin kendine özgü kronikleşmiş sorunları var. Bunlardan biri de hep gündeme getirdiğimiz, bir arpa boyu yol alamadığımız trafik. Rahatlayacağına daha da zorlaşıyor. Çünkü araç sayısında büyük artış var. Şehrimizin ...
Dünkü ‘Bizim oğlan kenarda durmasın’ başlıklı yazımda alışverişlerimiz ve yapılacak işlerle ilgili önceliğin Kütahyalı firmalara verilmesi gerektiğini yazmıştım. Konuyla ilgili çok olumlu ve güzel dönüşler oldu. Tabi yaşanan sıkıntılarda dile ...
Site içi arama
booked.net

AD Tasarım Mustafa Gökdere Copyright © 2013. Tüm Hakları saklıdır.

gtag('config', 'UA-117936192-1');