SON DAKİKA
admin
Takip Et!
22 Ağustos 2019

AK PARTİ 18 YAŞINDA

Facebook'ta Paylaş
Twitter
B R K
AK PARTİ 18 YAŞINDA

ManşetÖne Çıkan HaberlerYAZARLAR - 22 Ağustos 2019 7:49

İnsan yaşamında 18 yaş önemli bir zaman dilimidir. Zira bu yaş delikanlılık halidir. Gençlerin daha bir hareketli olduğu bu yaşlarda yakından izlenmeleri gerekir.  Kanlarının fıkır fıkır kaynadığı bu geçiş döneminde ebeveynlere büyük iş düşüyor. Onlar yön ve istikametlerini genellikle bu yaşlarda çizmeye çalışırlar. El ele, gönül gönüle vererek yaşanacak olumsuzluklara fırsat vermezler/vermemeliler. Sevgi ile samimiyet her şeyin başında gelir. Çocuklardan ve gençlerden bunları esirgememeliyiz.

Tüm canlılar gibi siyasi partilerinde bir ömrü var. Onlarda doğar, büyür, yaşar, doğurur ve nihayetinde ya yok olurlar, ya da sadece tabelaları kalır. Siyasi tarihimiz bunun örnekleriyle dolu. Bu  partilerden biride 2002 yılında kurulan ve girdiği ilk seçimde iktidara gelen Adalet ve Kalkınma Partisi. Türk siyasi yaşamında en uzun süre iktidarda kalan, başarısını bugünde sürdüren AK Parti 18 yaşında. Siyasi rüştünü ispat etmiş olan AK Parti bu günlerde delikanlılık çağını yaşıyor. Milletin efendisi değil, hizmetkârı olduğunu söylüyor ve hizmetleri de bunu doğruluyor.

AK Parti’nin kurulduğu yıllarda Türkiye’de derin siyasi, iktisadi ve içtimai krizler yaşanıyordu. Faizler frenlemez, repo durdurulamaz, peşe peşe gelen devalüasyonlar paramızı pula çevirmiş, bankların içi boşaltılıyor, karaborsacılık almış başını gitmiş, ülkede yalan, talan, geçim zorluğu, işsizlik çığ gibi büyüyor bir türlü önlenemiyordu. Koalisyonlar milletin sorunlarını çözemiyor, daha da büyütüyor derdine olamıyordu. Çünkü doku uyuşmazlığı vardı. Dini inancı gereği başı örtenler hiç bir kamusal alandan istifade edemez, inanların hak ve özgürlükleri elinden alınmış, pek çok kapı yüzlerine kapatılmıştı. Hakaretler, aşağılamalar ruhsal bunalımlara sebep oluyordu. Çırpınışlar devam ediyor ve halk acayip bunalmıştı. Kendine atılacak bir can simidi arıyordu.

Bütün bu zorluklarla mücadele eden millet yeni arayışlar içindeydi. Tam bu dönemde AK Parti bir can simidi gibi ortaya çıktı. Güvendikleri ellerin kendilerine attığı can simidine sarılan halkımız tutundu ve her seçimde iktidara taşıdı. Kim ne derse desin yokluklar, yolsuzluklar, derin buhranlar içinden çıkıp gelen ülkemiz kısa zaman içinde “Çağ atladı”.

İktidarda olduğu bu süre zarfında ekonomik ve politik sorunların büyük bir bölümünü çözen AK Parti, devletle milleti barıştırarak  demokratik bağları daha da pekiştirdi. Başarılı icraatlarını hazmedemeyen bazı dış odaklar ve onların içerideki hain işbirlikçileri darbe ve işgal kalkışmasıyla bu başarıyı akamete uğratmak istediler. İnşallah bu aziz millet o şer odaklarının heveslerini hep kursağında bırakacak.

Bugün ülkemizde ekonomik anlamda bu yavaşlamada olsa da, dünün o kapkaranlık yıllarını yaşayan bizler bugüne şükrediyoruz. Keşke iktidar partisi 2002 öncesini somut delillerle desteklenen spotlar yaptırıp görsel olarak sosyal medyada, TV’lerde, yazılı olarak yerel gazetelerde yayınlatsa da ne trajikomik haller yaşadığımızı göreceklerdir.

Zaman hızla aktığı için dünü göremiyoruz. Bazı kesimler yapay krizler oluşturarak geçmişteki beceriksizliklerini örtmeye çalışıyor. “Güneş balçıkla sıvanmaz”.  Gençler o kaotik ortamı yaşamadıkları için, bugünkü sıkıntıyı kriz olarak algılıyor. Biz öyle her şeyin güllük gülistanlık olduğu iddiasında değiliz. Evet yavaşlama var, ama kriz değil.

Bu yazıyı Denizli’den yazıyorum. Denizlili çalışıyor, üretiyor ve şehrine sahip çıkıyor. Her zaman olduğu gibi yine hareketli ve bereketli bir şehir.

Geleceğimizin bugünden daha güzel olması temennisiyle bugünde yazımızın sonuna geldik. Eğer bir sürç-i lisan ettiysek affola efendim. Sağlıcakla Kalın bizimle kalın değerli Gazete Kırküç Okurları.

Rss

Okuyucu Yorumları

Toplam 0 yorum yapıldı.

İlginizi çekebilecek diğer haberler

  İletişim aygıtlarının baş döndürücü bir hızla geliştiği günümüzde sanayileşmenin taşıdığı önemi bilmeyen, duymayan kalmadı. Bir şehrin sosyal, kültürel ve ekonomik alanlarda kalkınıp gelişmesinde sanayi yatırımlarının önemini duymamak, ilgisiz kalmak ya büyük ...
Uzun zamandır düşünüp yazamadığım bir konuyu gazetemiz haber koordinatörü Rıdvan Cebecioğlu kardeşim; şehrimizde son aylarda, olmasını hiçbir zaman arzu etmediğimiz, üzülerek yaşadığımız olayları özel bir habercilik çalışmasıyla, dikkatimizi de çekerek ...
  Geçtiğimiz Cumartesi günü şehrimizde iki ayrı etkinlik vardı. Biri Ulu Camide, diğeri ise Zafer Meydanında idi. Kimsenin tercihine karışacak değiliz. İsteyen istediği yere gider. Manevi gıdasını almak isteyenler Ulu Camiyi, ...
  Yaşamak çok güzel. Bu güzel yaşamın birçok yönü var. Sevinci-üzüntüsü, acısı-tatlısı, ümidi- hayal kırıklığı, İyiliği-Kötülüğü, vefasızlığı, dostluğu… birçok yönü. İşte hayatın bir yönünü anlatan bir anonim bir hikâyeyi siz okurlarımla ...
  Kütahya'nın şanlı tarihini biraz bildiğimiz için pek çok yazımda bu kadim asalete bu vahim ataletin hiç yakışmadığını belirtmiş, istikbalimizin parlak olduğunu dile getirmiştim. Bunu söylerken hiç bir zaman umutsuzluğa kapılmadım. ...
  Medya Kütahya Gazetesinin değerli Yazı İşleri Müdürü Atilla Bey’e bu yazı hakkında verilmiş bir sözüm vardı. Gündem yoğun olunca okuyacağınız bu fıkrayı yazmaya fırsatım olmadı. Pazar günü genel ve yerel ...
Site içi arama
Üzgünüz, şu an hiç anket bulunmuyor.
booked.net

AD Tasarım Mustafa Gökdere Copyright © 2013. Tüm Hakları saklıdır.