SON DAKİKA
gazetekirkuc
Takip Et!
4 Kasım 2019

BEN DEĞİL BİZ

Facebook'ta Paylaş
Twitter
B R K
BEN DEĞİL BİZ 

ManşetÖne Çıkan HaberlerYAZARLAR - 4 Kasım 2019 7:03

Hayatın pek çok alanında birlik ve beraberliğe ihtiyaç duyuyoruz. Dönem dönem de bunu hemen herkes bir kere dile getiriyor. Ancak bu birlik ve beraberlik söyleminin içini doldurabilmek, bu kavramı eylemlerle desteklemek gerekir.
Ben yaptım, ben kurdum, ben yaparım, ben bilirim vb. söylem ve duygular insanı hüsrana sürükler. Şeytani duygulara esir olan insanlar bir müddet sonra birlikte ve beraber olduğu insanlara zulmetmeye başlarlar. Kendilerini yaradanın yerine koyar, çevrelerinde dalkavukları dışında kimse kalmaz.
Kütahya’da, güzel şehrimizde bugünlerde bu filmi seyrediyoruz. Şehri yönetmeye talip olmuş kişilerde bu benlik duygusu çok çabuk gelişir ve bir müddet sonra canavara dönüşerek, kişiyi esir alır, onu yalnızlaştırır. Kişinin dalkavukları her gün ona yapılan yanlışları doğru olarak gösterip, alkış tutarlar. Ta ki iktidar sona erinceye kadar..
Şair Bedirhan Almas’ın dediği gibi:
“Biz olmak ona şemsiye açmak yerine,
Yağmurlara sahip çıkıp onunla ıslanmaktır,
Güneşe sahip çıkıp onunla kurulanmaktır.
Biz olmak nedir biliyor musun?
Benleri yakıp senleri ısıtmaktır.
Biz olmak ne onunla birlikte ağlamak, ne de gözyaşını silmektir.
Ağlamaması için verilen her emek, gözyaşını silmekten daha kıymetlidir.
Biz olmak nedir biliyor musun?
Benlerden çok senleri güldürebilmektir.”
Birer parçası olduğumuz parti, dernek, sendika, takım, komite, grup, örgüt vb. yerlerde ortak hedefler, çıkarlar, amaçlar için birlikte hareket etmek, birbirinin eksiklerini tamamlamak. Kısaca istenilen birlikteliği BİZ olarak sağlayabiliriz.
Biz kavramının içini doldurabilmek, biz olabilmek üzere bir yaşam alanı oluşturabilmek için arkamıza bakmak yeterlidir. Toprağın vatana, halkın millete dönüşmesinin en güzel örneğini tarihte 16 devlet kurma başarısını göstermiş bir milletiz. Selçuklu da Osmanlı da ve en son küllerinden kendini var eden Türkiye Cumhuriyetinde göstermiş bir milletiz.
Bu sayede tarih de Moğollar’dan haçlılara kadar birçok istilanın ve içeride yine birçok HAİN kalkışmanın emeline ulaşmasına tek vücut olarak engel olmuş bir milletiz. Bütün bunları BEN değil BİZ olarak başarmışızdır.
Malazgirt’ten Sakarya’ya Çanakkale’den 15 Temmuz hain kalkışmasında bir hilal uğruna vatan için bayrak için CAN vermişiz.
Horonu ile, halayı ile, zeybeği ile kol kola omuz omuza oynamışız. Her bayram Laz, Çerkez, Türkmen, Kürt demeden büyüklerin ellerinden, küçüklerin gözlerinden öpmüşüz. Bir olmuşuz, hür olmuşuz, Türk milleti olmuşuz.
Bugünlerde Türk’ün geçmişinde de yaşadığı gibi ateşle imtihanlardan birini daha yaşamaktayız. YEDİ DÜVEL’in her türlü oyunla, maşalarla, hainlerle yıkamadığı bölemediği Türkiye’yi yeni hileler ve yeni oyunlarla karşımıza çıktıklarını görüyoruz. Bu dönemde BİZ olmak, BİR olmak, İRİ olmakla ancak ayakta kalabileceğimizi asla unutmamalıyız.
Selam ve dua ile.

Rss

Okuyucu Yorumları

Toplam 0 yorum yapıldı.

İlginizi çekebilecek diğer haberler

30 Mayıs günü gazetemiz manşetinde sevgili Rıdvan'ın, sağlık çalışanlarının, emniyet güçlerinin ve Valilik tarafından oluşturulan ekiplerin çalışmalarını anlatan güzel bir haber vardı."Virüse karşı kalkan oldular" başlığıyla verilen haberde bu kurumların ...
Muhterem okurlarım, öncelikle geçmiş Ramazan Bayramınız mübarek olsun. Hürmetle büyüklerimin ellerinden, sevgiyle küçüklerimin gözlerinden öperim, cümlenize koronasız sağlıklı günler dilerim. Mücbir sebeplerden dolayı bu bayramı bayram tadında kutlayamadık. Ailecek bir ...
Tüm dünya gündemi Korona ile doldurulmuş durumu devam ediyor. Salgın neredeyse mevcut birçok uluslararası sorun gündemin dışına itildi. Bu anlaşılabilir bir şey çünkü salgın küresel çapta 300 bine yakın insanın ...
Dünyanın gündemindeki en sıcak Covid-19. Salgın neredeyse tüm dünyayı etkisi altına alınca, başka birçok uluslararası sorun gündemin dışına itildi. Bu anlaşılabilir bir şey çünkü salgın küresel çapta 300 bine yakın ...
Dünyanın gündemindeki en sıcak Covid-19. Salgın neredeyse tüm dünyayı etkisi altına alınca, başka birçok uluslararası sorun gündemin dışına itildi. Bu anlaşılabilir bir şey çünkü salgın küresel çapta 300 bine yakın insanın ölümüne, ekonomilerin ...
Eski günlerdeki alışkanlıklarımızı şimdilik bir kenara koyacağız.Bundan böyle yeni bir normalimiz…Maskeli ve mesafeli, kontrollü bir sosyal hayatımız var artık!*Ramazanın son günlerindeyiz.İnsanlar bir yandan da bayram telaşında.Önceki bayramlar gibi olmasa da ...
Site içi arama
booked.net

AD Tasarım Mustafa Gökdere Copyright © 2013. Tüm Hakları saklıdır.

gtag('config', 'UA-117936192-1');