SON DAKİKA
gazetekirkuc
Takip Et!
4 Kasım 2019

BEN DEĞİL BİZ 

Facebook'ta Paylaş
Twitter
B R K
BEN DEĞİL BİZ 

ManşetÖne Çıkan HaberlerYAZARLAR - 4 Kasım 2019 7:03

Hayatın pek çok alanında birlik ve beraberliğe ihtiyaç duyuyoruz. Dönem dönem de bunu hemen herkes bir kere dile getiriyor. Ancak bu birlik ve beraberlik söyleminin içini doldurabilmek, bu kavramı eylemlerle desteklemek gerekir.
Ben yaptım, ben kurdum, ben yaparım, ben bilirim vb. söylem ve duygular insanı hüsrana sürükler. Şeytani duygulara esir olan insanlar bir müddet sonra birlikte ve beraber olduğu insanlara zulmetmeye başlarlar. Kendilerini yaradanın yerine koyar, çevrelerinde dalkavukları dışında kimse kalmaz.
Kütahya’da, güzel şehrimizde bugünlerde bu filmi seyrediyoruz. Şehri yönetmeye talip olmuş kişilerde bu benlik duygusu çok çabuk gelişir ve bir müddet sonra canavara dönüşerek, kişiyi esir alır, onu yalnızlaştırır. Kişinin dalkavukları her gün ona yapılan yanlışları doğru olarak gösterip, alkış tutarlar. Ta ki iktidar sona erinceye kadar..
Şair Bedirhan Almas’ın dediği gibi:
“Biz olmak ona şemsiye açmak yerine,
Yağmurlara sahip çıkıp onunla ıslanmaktır,
Güneşe sahip çıkıp onunla kurulanmaktır.
Biz olmak nedir biliyor musun?
Benleri yakıp senleri ısıtmaktır.
Biz olmak ne onunla birlikte ağlamak, ne de gözyaşını silmektir.
Ağlamaması için verilen her emek, gözyaşını silmekten daha kıymetlidir.
Biz olmak nedir biliyor musun?
Benlerden çok senleri güldürebilmektir.”
Birer parçası olduğumuz parti, dernek, sendika, takım, komite, grup, örgüt vb. yerlerde ortak hedefler, çıkarlar, amaçlar için birlikte hareket etmek, birbirinin eksiklerini tamamlamak. Kısaca istenilen birlikteliği BİZ olarak sağlayabiliriz.
Biz kavramının içini doldurabilmek, biz olabilmek üzere bir yaşam alanı oluşturabilmek için arkamıza bakmak yeterlidir. Toprağın vatana, halkın millete dönüşmesinin en güzel örneğini tarihte 16 devlet kurma başarısını göstermiş bir milletiz. Selçuklu da Osmanlı da ve en son küllerinden kendini var eden Türkiye Cumhuriyetinde göstermiş bir milletiz.
Bu sayede tarih de Moğollar’dan haçlılara kadar birçok istilanın ve içeride yine birçok HAİN kalkışmanın emeline ulaşmasına tek vücut olarak engel olmuş bir milletiz. Bütün bunları BEN değil BİZ olarak başarmışızdır.
Malazgirt’ten Sakarya’ya Çanakkale’den 15 Temmuz hain kalkışmasında bir hilal uğruna vatan için bayrak için CAN vermişiz.
Horonu ile, halayı ile, zeybeği ile kol kola omuz omuza oynamışız. Her bayram Laz, Çerkez, Türkmen, Kürt demeden büyüklerin ellerinden, küçüklerin gözlerinden öpmüşüz. Bir olmuşuz, hür olmuşuz, Türk milleti olmuşuz.
Bugünlerde Türk’ün geçmişinde de yaşadığı gibi ateşle imtihanlardan birini daha yaşamaktayız. YEDİ DÜVEL’in her türlü oyunla, maşalarla, hainlerle yıkamadığı bölemediği Türkiye’yi yeni hileler ve yeni oyunlarla karşımıza çıktıklarını görüyoruz. Bu dönemde BİZ olmak, BİR olmak, İRİ olmakla ancak ayakta kalabileceğimizi asla unutmamalıyız.
Selam ve dua ile.

Rss

Okuyucu Yorumları

Toplam 0 yorum yapıldı.

İlginizi çekebilecek diğer haberler

Şehirlerde kurulan devasa katlı yapılar, şehrin tarihi ve kültürel yapılarını gölgede bırakmış birçok sit alanı, ortadan kaldırılmış yeşil alanlar, tahrip edilmiş bir oldu bittiyle şehrin geçmişle bağları kopma noktasına getirilmiştir. Şehirlerin ...
  Aşağıda cins, miktar ve değerleri yazılı mallar satışa çıkarılmış olup: Birinci artırmanın aşağıda belirtilen gün, saat ve yerde yapılacağı ve o gün kıymetlerinin %50'sine istekli bulunmadığı taktirde, yine aşağıda belirtilen gün, ...
Çocukluğumuzdan beri hep duyarız büyüklerimizden… “İçme oğlum şu zıkkımı! Parasını el alır, dumanını yel alır… Derdi de sana kalır!” Büyükler ne dese yeridir, doğrudur. Tecrübe dediğin ömür tüketilerek elde ediliyor. Dünya Sağlık Örgütü’nün raporuna göre dünyada ...
Nedense bugün yazmak gelmiyor içimden. Bu halet-i ruhiye içinde kararsız bir şekilde oturdum bilgisayarın başına. Biraz gezindim orada burada. Gözüm ekranda, kulağım televizyonda. Haber spikerinin yürekleri burkan o sesi yankılandı ...
  Amerika’nın son günlerde ülkemize yaptıkları, Amerikan başkanı ve yöneticilerinin akılla mantıkla izahı mümkün olmayan kepazece, gerçeklerle bağdaşmayan ve sürekli değişiklik gösteren söylemleri hep yapıla geldiğini gösteren yazımın 1. bölümünü önceki ...
  Kütahya’da un var, yağ var, şeker var. Fakat nedendir bir türlü helva yapamıyoruz. Kütahya’nın tarihi 7000 yıl öncesine dayanmaktadır. Frigya, Bizans, Selçuklu, Germiyanoğlu ve Osmanlı Devletlerinin ya başkenti ya da ...
Site içi arama
booked.net

AD Tasarım Mustafa Gökdere Copyright © 2013. Tüm Hakları saklıdır.

gtag('config', 'UA-117936192-1');