SON DAKİKA
gazetekirkuc
Takip Et!
4 Aralık 2018

BENİM BAŞKAN ADAYIM

Facebook'ta Paylaş
Twitter
B R K
BENİM BAŞKAN ADAYIM

ManşetÖne Çıkan HaberlerYAZARLAR - 4 Aralık 2018 9:29

Muhterem okurlarım bu yazıda kimse hedef gösterilmiş değil. Burada okuduklarınız her ortamda konuştuğumuz duyduğumuz şeyler zaten.
Malum 31 Mart 2019′ da mahalli seçimler var. O gün İl Genel Meclisi üyelerini, Belediye Meclisi üyelerini, muhtarları ve belediye başkanlarını seçeceğiz. Ama biz diğer organlardan daha çok, Belediye Reisi adaylarına odaklanmış durumdayız. Oysa başkanlar kadar bu organlarda önemli.
Bu yazıyı yazdığım ana kadar adaylarını açıklayan partiler var, açıklamayanlar var. Bugün yarın hepsi açıklanır. Bizde merakla çıkacak isimleri bekliyoruz. Haliyle adaylar hakkında bugünden bir şey söylemek erken, vaatlerini öğrendikçe yorumlarız.
Allah sabır versin, hakikaten beklemek zor, Yaradan hiç kimseye geçim ve seçim derdi vermesin. Bu temenniyle sayın adaylara şimdiden başarılar diliyorum.
Bazı seçmenler partilerden ziyade, adaya değer verir. Herkes gibi benimde bir Belediye Başkan profilim var. Hayalimdeki başkan öncelikle haktan, hakikaten ve halktan yana olmalı. Hizmetini de yönetimini de bu çerçevede yapmalı. Güçlünün değil haklının yanında yer almalı. Ön yargılı değil öngörülü, Kindar değil müsamahakâr, dimağı pak yüreği ak, hor görülü değil hoş görülü, bencil değil paylaşımcı olmalı.
Benim Başkanım atanmışlarla, seçilmişlerle, kurum, kuruluş, gazeteler ve halkla samimi bir ilişki içinde olan güven verendir. Çünkü artık o, seçildiği yerin şehreminidir herkes ondan emindir.
Başkanım milli manevi değerlerle mücehhez, bu değerleri yaşayan itikatlı ihlaslı hasbi davasından ödün vermeyen harbi biri.
Haramdan, yalandan, riyadan vebalıdan kaçar gibi kaçan, kaşığı kuşağında eli böğründe olmaz, kursağında haram bir şey geçmez. Emanete asla ihanet etmez. Kul hakkının vebalini bilen biri.
Kendisi liyakat ve ehliyet sahibidir, kadrosunu da aynı özellikleri taşıyan insanlardan oluşturur. Dürüstlük, çalışkanlık, açık sözlülük, merhamet, muhabbet, dirayet, nezaket gibi tüm güzel hasletler hep ondadır. Yüreği de, kapısı da her daim herkese açıktır.
Akşamın karanlığında, havanın ayazında, sokağın tenhalığında Allah’ dan başka kimsenin göremeyeceği bir anda hanımı ve ikramıyla garip gurabayı ziyaret eder, onların hayır duasını alır.
Başkanım nekes ve müsrif değil müstağnidir. Sağ eliyle verdiğini sol eli görmeyecek kadar bir edebe sahip, şefkat yüklü yürekle velilerle duyduğu muhabbeti delilere de gösterir. Sokağa çıkarak banklarda, parklarda oturanlarla sohbet ve yarenlik eder, onların duygu, düşünce anılarını dinler gönüllerine girmeye çalışır.
Benim başkanımın halka çok değer verir. Mahallelerde birim müdürleri ile halk meclisi toplantıları yapar sorunları yerinde dinler. Halkı Belediyeyi denetleyen bir kurul olarak görür istek ve şikâyetlerinin kendisine iletilmesini ister.
Başkanım ekibiyle tam bir uyum ve yeknesaklık içinde, şeffaf bir yönetim ile sıkı denetim yapar, şaibeye yol açacak yolları kapatarak, yolsuzluğa yol vermez.
Benim Başkanım şehrin her yanıyla yaşanabilir, halkın iğrenerek değil imrenerek gezdiği, ulaşımda rahatlık, çevrede ferahlık, gelip görenlerin bu güzelliklere tanıklık yapacakları, gittikleri yerde övecekleri numune bir şehir için çalışır.
Başkanım Kültürel Belediyecilik gereği şehrin kültür insanlarına, sanatçısına değer verir, bu değerli insanların destek ve emekleriyle bize has gelenek görenek ve değerlerimiz daha tanınır muhkem hale gelsin diye gayret eder.
Benim Başkanım ufku geniş, vizyoner zengin hayalleri olan, bu hayallerinin hayat bulması için gayret eden azimkâr, sebatkar biridir.
Başkanın harika hizmetleri görülüyor biliniyor, devam eden yatırımların da var. Bu hizmetleri görmeyecek kadar “nankör” değilim. Herkes gibi bende yaşadığımız şehir övüncümüz olsun isterim.
Sayın Başkanlar hizmetlerini yeterince duyuramadılar gibi bir his var bende. Bu da ilgili organları verimli bir şekilde kullanmamaktan kaynaklanıyor. Ben buna tevazu demiyorum, ilgisizlik olduğunu düşünüyorum.
Başkanların hizmetlerini kamuoyuna duyuracak en etkili araçların başında yerel gazeteler gelir. Bu araçları adil biçimde kullanarak tüm faaliyetlerinden şehir insanını haberdar eder. Bunu ancak bütün gazetelere eşit mesafede durarak sağlar.
Benim Belediye Başkanım şehrin sorunlarını bilen, çözümünü ertelemeyen, hizmeti şehrin her yanına yayan aktif biridir. Bunları yaparken şehre iktisadi, siyasi, sosyal ve kültürel cihetten zarar verenleri, hayra anahtar şerre kilit olanları tespit edip, ıslahı için mücadele eder.
Muhatabına zarar-ziyan vermeden bunları yapar. Çünkü bizim inancımızda zarar vermek yoktur.
Hele hele zarara zararla karşılık vermek hiç yoktur. Zira benim başkanım, insanlığın zararı için değil yararına hizmet için yaratıldığına inan biridir. O nedenle merhameti hep diridir.
Benim Başkanım şehrin geleneksel kodlarını çözecek, sorunlarına vakıf olacak çözümünde ortak aklı kullanacak.
Başkan dalında uzman, işinin ehli insanlara ihtiyaç duyduğunda bunu çözen, bu kadroyu oluşturan dirayetli biridir. Bilir ki, her başarılı hizmetin arkasında fedakâr idealist bir ekip var.
Benim Başkanım, şehrin maddi manevi dinamiklerini, taleplerini iyi bilen, deneyimli birikimli akil insanlarla sık sık bir araya gelir onların fikirlerinden istifade eder istişareye önem verir.
Başkan, şehrin geleneksel kodlarını çözecek, sorunlarına vakıf olacak, dalında yetkin, icraatta etkin, sorunları sorunsuz biçimde çözen, bu kadroyu oluşturan dirayetli bilge kişidir.
Hizmetlerde bunların etkisi olmasıyla beraber başkanın hayır hasenat işlerinde öncü olması lazım. Çünkü “Arabanın ön tekerleği nerden geçerse arka tekerleği de oradan geçer”. Eğer geleceğe temiz bir iz bırakmak, hayırla yad edilmek istiyorsa bunlara dikkat eder.
“İsin yanında duran is, misin yanında duran mis kokar” demiş atalarımız. Başkanım her daim misin yanında olsun isterim.
Başkanın saygıyla anılması çok hoş bir erdemdir, hürmet güzel ve özel bir fazilettir, bundan mahrum kalmak ise zillettir. Bunu sağlayacak ise yine kendisidir. Bakın ne güzel demiş atalarımız. “Kişinin hürmeti de, zilleti de kendi elindedir”.
Benim Başkanım tevazu ehli biridir “Küçük dağları ben yarattım” kibrinde değil, herkese değer verecek kadar kibardır. Zira bilir ki, “Her şey incelikten, insan kabalıktan kırılır.”
Bugünde bu kadar güzel dostlar. Eğer bir sürç-i lisan ettiysek affola efendim. Sağlıcakla kalın bizimle kalın değerli Gazete Kırküç okurları.

Rss

Okuyucu Yorumları

Toplam 0 yorum yapıldı.

İlginizi çekebilecek diğer haberler

Denizli'den merhaba değerli okurlar. Hava iklim olarak Kütahya'dan sıcak olmasına rağmen siyasi hava oldukça soğuk. Burada Bayram yeri olarak bilinen daha çok emeklilerin oturduğu bir yer var, dün bir ara ...
  Bir şehrin takımından bahsediyorum. Yıllarca o ilin adını Türkiye’ye tanıtmış, binlerce kişiyi Kütahya’ya getirerek esnafın ekonomisine katkı sağlamış bir takımdan… Şehrin yöneticilerinin yapamadığını yapan bir takımdan… Kütahyaspor’dan bahsediyorum. Ne yazık ki ...
İnsanoğlunun bazı anlamsız huyları, garip davranışları ve kıskançlıkları var ki hiçbir şekilde izahı mümkün olmuyor. “İnsanın insana yaptığını hiçbir canlı yapmaz” derler ya çok doğru. Hepimiz çevremizde bu tür davranışları ...
  Siyasi partilerde aday adaylık sürecinin ardından MHP’de Alim Işık, AK Parti’de Ahmet Sami Kutlu aday olarak gösterildi. CHP’nin önümüzdeki günlerde diğer partilerin ise bir hafta 10 güne isimleri açıklaması bekleniyor. ...
Kütahya Belediye Başkan adayları bir bir açıklanıyor. İlk önce MHP adayını açıkladı. Bu partimizin adayı Prof. Dr. Alim Işık. Bu yazıyı yazdığım 5 Aralık günüde AK Parti, Kütahya Belediye Başkan adayını duyurdu. Bu başlığı ben ...
  Mahalli seçimlere doğru giderken aday belirleme sürecinin de sonuna yaklaşmış bulunuyoruz. Ancak hala öyle belirgin bir seçim heyecan yok. Yine de hepimiz bir biçimde aktif veya pasif olarak bu vetirenin içindeyiz. Böyle zamanlarda ülkemiz için mühim ...
Site içi arama
Üzgünüz, şu an hiç anket bulunmuyor.
booked.net

AD Tasarım Mustafa Gökdere Copyright © 2013. Tüm Hakları saklıdır.