SON DAKİKA
gazetekirkuc
Takip Et!
4 Aralık 2018

BENİM BAŞKAN ADAYIM

Facebook'ta Paylaş
Twitter
B R K
BENİM BAŞKAN ADAYIM

ManşetÖne Çıkan HaberlerYAZARLAR - 4 Aralık 2018 9:29

Muhterem okurlarım bu yazıda kimse hedef gösterilmiş değil. Burada okuduklarınız her ortamda konuştuğumuz duyduğumuz şeyler zaten.
Malum 31 Mart 2019′ da mahalli seçimler var. O gün İl Genel Meclisi üyelerini, Belediye Meclisi üyelerini, muhtarları ve belediye başkanlarını seçeceğiz. Ama biz diğer organlardan daha çok, Belediye Reisi adaylarına odaklanmış durumdayız. Oysa başkanlar kadar bu organlarda önemli.
Bu yazıyı yazdığım ana kadar adaylarını açıklayan partiler var, açıklamayanlar var. Bugün yarın hepsi açıklanır. Bizde merakla çıkacak isimleri bekliyoruz. Haliyle adaylar hakkında bugünden bir şey söylemek erken, vaatlerini öğrendikçe yorumlarız.
Allah sabır versin, hakikaten beklemek zor, Yaradan hiç kimseye geçim ve seçim derdi vermesin. Bu temenniyle sayın adaylara şimdiden başarılar diliyorum.
Bazı seçmenler partilerden ziyade, adaya değer verir. Herkes gibi benimde bir Belediye Başkan profilim var. Hayalimdeki başkan öncelikle haktan, hakikaten ve halktan yana olmalı. Hizmetini de yönetimini de bu çerçevede yapmalı. Güçlünün değil haklının yanında yer almalı. Ön yargılı değil öngörülü, Kindar değil müsamahakâr, dimağı pak yüreği ak, hor görülü değil hoş görülü, bencil değil paylaşımcı olmalı.
Benim Başkanım atanmışlarla, seçilmişlerle, kurum, kuruluş, gazeteler ve halkla samimi bir ilişki içinde olan güven verendir. Çünkü artık o, seçildiği yerin şehreminidir herkes ondan emindir.
Başkanım milli manevi değerlerle mücehhez, bu değerleri yaşayan itikatlı ihlaslı hasbi davasından ödün vermeyen harbi biri.
Haramdan, yalandan, riyadan vebalıdan kaçar gibi kaçan, kaşığı kuşağında eli böğründe olmaz, kursağında haram bir şey geçmez. Emanete asla ihanet etmez. Kul hakkının vebalini bilen biri.
Kendisi liyakat ve ehliyet sahibidir, kadrosunu da aynı özellikleri taşıyan insanlardan oluşturur. Dürüstlük, çalışkanlık, açık sözlülük, merhamet, muhabbet, dirayet, nezaket gibi tüm güzel hasletler hep ondadır. Yüreği de, kapısı da her daim herkese açıktır.
Akşamın karanlığında, havanın ayazında, sokağın tenhalığında Allah’ dan başka kimsenin göremeyeceği bir anda hanımı ve ikramıyla garip gurabayı ziyaret eder, onların hayır duasını alır.
Başkanım nekes ve müsrif değil müstağnidir. Sağ eliyle verdiğini sol eli görmeyecek kadar bir edebe sahip, şefkat yüklü yürekle velilerle duyduğu muhabbeti delilere de gösterir. Sokağa çıkarak banklarda, parklarda oturanlarla sohbet ve yarenlik eder, onların duygu, düşünce anılarını dinler gönüllerine girmeye çalışır.
Benim başkanımın halka çok değer verir. Mahallelerde birim müdürleri ile halk meclisi toplantıları yapar sorunları yerinde dinler. Halkı Belediyeyi denetleyen bir kurul olarak görür istek ve şikâyetlerinin kendisine iletilmesini ister.
Başkanım ekibiyle tam bir uyum ve yeknesaklık içinde, şeffaf bir yönetim ile sıkı denetim yapar, şaibeye yol açacak yolları kapatarak, yolsuzluğa yol vermez.
Benim Başkanım şehrin her yanıyla yaşanabilir, halkın iğrenerek değil imrenerek gezdiği, ulaşımda rahatlık, çevrede ferahlık, gelip görenlerin bu güzelliklere tanıklık yapacakları, gittikleri yerde övecekleri numune bir şehir için çalışır.
Başkanım Kültürel Belediyecilik gereği şehrin kültür insanlarına, sanatçısına değer verir, bu değerli insanların destek ve emekleriyle bize has gelenek görenek ve değerlerimiz daha tanınır muhkem hale gelsin diye gayret eder.
Benim Başkanım ufku geniş, vizyoner zengin hayalleri olan, bu hayallerinin hayat bulması için gayret eden azimkâr, sebatkar biridir.
Başkanın harika hizmetleri görülüyor biliniyor, devam eden yatırımların da var. Bu hizmetleri görmeyecek kadar “nankör” değilim. Herkes gibi bende yaşadığımız şehir övüncümüz olsun isterim.
Sayın Başkanlar hizmetlerini yeterince duyuramadılar gibi bir his var bende. Bu da ilgili organları verimli bir şekilde kullanmamaktan kaynaklanıyor. Ben buna tevazu demiyorum, ilgisizlik olduğunu düşünüyorum.
Başkanların hizmetlerini kamuoyuna duyuracak en etkili araçların başında yerel gazeteler gelir. Bu araçları adil biçimde kullanarak tüm faaliyetlerinden şehir insanını haberdar eder. Bunu ancak bütün gazetelere eşit mesafede durarak sağlar.
Benim Belediye Başkanım şehrin sorunlarını bilen, çözümünü ertelemeyen, hizmeti şehrin her yanına yayan aktif biridir. Bunları yaparken şehre iktisadi, siyasi, sosyal ve kültürel cihetten zarar verenleri, hayra anahtar şerre kilit olanları tespit edip, ıslahı için mücadele eder.
Muhatabına zarar-ziyan vermeden bunları yapar. Çünkü bizim inancımızda zarar vermek yoktur.
Hele hele zarara zararla karşılık vermek hiç yoktur. Zira benim başkanım, insanlığın zararı için değil yararına hizmet için yaratıldığına inan biridir. O nedenle merhameti hep diridir.
Benim Başkanım şehrin geleneksel kodlarını çözecek, sorunlarına vakıf olacak çözümünde ortak aklı kullanacak.
Başkan dalında uzman, işinin ehli insanlara ihtiyaç duyduğunda bunu çözen, bu kadroyu oluşturan dirayetli biridir. Bilir ki, her başarılı hizmetin arkasında fedakâr idealist bir ekip var.
Benim Başkanım, şehrin maddi manevi dinamiklerini, taleplerini iyi bilen, deneyimli birikimli akil insanlarla sık sık bir araya gelir onların fikirlerinden istifade eder istişareye önem verir.
Başkan, şehrin geleneksel kodlarını çözecek, sorunlarına vakıf olacak, dalında yetkin, icraatta etkin, sorunları sorunsuz biçimde çözen, bu kadroyu oluşturan dirayetli bilge kişidir.
Hizmetlerde bunların etkisi olmasıyla beraber başkanın hayır hasenat işlerinde öncü olması lazım. Çünkü “Arabanın ön tekerleği nerden geçerse arka tekerleği de oradan geçer”. Eğer geleceğe temiz bir iz bırakmak, hayırla yad edilmek istiyorsa bunlara dikkat eder.
“İsin yanında duran is, misin yanında duran mis kokar” demiş atalarımız. Başkanım her daim misin yanında olsun isterim.
Başkanın saygıyla anılması çok hoş bir erdemdir, hürmet güzel ve özel bir fazilettir, bundan mahrum kalmak ise zillettir. Bunu sağlayacak ise yine kendisidir. Bakın ne güzel demiş atalarımız. “Kişinin hürmeti de, zilleti de kendi elindedir”.
Benim Başkanım tevazu ehli biridir “Küçük dağları ben yarattım” kibrinde değil, herkese değer verecek kadar kibardır. Zira bilir ki, “Her şey incelikten, insan kabalıktan kırılır.”
Bugünde bu kadar güzel dostlar. Eğer bir sürç-i lisan ettiysek affola efendim. Sağlıcakla kalın bizimle kalın değerli Gazete Kırküç okurları.

Rss

Okuyucu Yorumları

Toplam 0 yorum yapıldı.

İlginizi çekebilecek diğer haberler

İşte geldi, gidiyor! Daha dün; “Merhaba ey Şehr-i Ramazan merhaba” diyerek karşıladığımız mübarek Ramazan ayının yavaş yavaş sonuna yaklaşıyoruz. Rabbim hayırlısı ile bayrama da ulaştırsın inşallah… Eş, dost, akrabalar ile karşılıklı iftar davetlerini… Maniler ...
Geçtiğimiz hafta iftardaydık. Bizde, "Çağrıldığın yere erinme, çağrılmadığın yere görünme" diye veciz bir söz var. Kütahya Gazeteciler Cemiyeti Başkanı Erkan Sağlam çağırdı. Bizde "Davete icabet sünnettir" dedik ve erinmedik gittik. İyi ki de gitmişiz, çünkü ...
Anneler Günü... Yani bize ait olmayan ama kutladığımız bir gün. Tamamen ticari bir amaca dönüşen bazı özel günler gibi, bu günüde milyonlarca anneyi katleden katliamlarına, sömürülerine devam eden emperyalist bir ülke icat etmiş. Bu günlerde bir kaç renkli söz ederek döktükleri ...
Geçen akşam bir televizyon kanalında Türkiye'nin en büyük savunma sanayi fuarı olan IDEF 2019 uluslararası fuarının açılışını izledim. Fuar alanında sergilenen yerli ve milli savunma silah sistemlerini, hava, kara ve deniz araçlarını ...
Kavuşana müjdeler… Kavuşturana şükürler olsun… Başı rahmet, ortası mağfiret, sonu da cehennem azabından kurtuluş olan Ramazan-ı Şerif ayına ulaşmanın heyecanı ve coşkusu içerisindeyiz… İçimiz kıpır kıpır… “Merhaba ey şehr-i Ramazan merhaba Merhaba ey şehr-i Rahmet ...
Kütahya ilk olarak 1074 tarihinde; Türklere Anadolu’nun kapılarını açan Sultan Alparslan’ın Bizans’a karşı kazandığı 1071 Malazgirt Zaferinden üç yıl sonra, yani bugünden tam 945 yıl önce fethedilmiştir. 23 yıl Türk ...
Site içi arama
Üzgünüz, şu an hiç anket bulunmuyor.
booked.net

AD Tasarım Mustafa Gökdere Copyright © 2013. Tüm Hakları saklıdır.