SON DAKİKA
Rıdvan Cebecioğgu
Rıdvan Cebecioğgu
» Diğer Yazıları
Takip Et!
13 Şubat 2020

BİR SEÇİMİN ARDINDAN

Facebook'ta Paylaş
Twitter
B R K
BİR SEÇİMİN ARDINDAN

ManşetÖne Çıkan HaberlerYAZARLAR - 13 Şubat 2020 7:08

Allah kimseye geçim derdiyle seçim derdi vermesin. Bunlar gerekli ve demokratik olsa da yine de zordur. Çünkü hedefe ulaşmak emek ve gayret ister. İnsan fıtratı iktidar koltuğunu korumak, muhalefet ise yönetime seçilmek ister.

Seçilmek isteyenler taban bulup adaylığını pekiştirmek ve seçilmek için mücadele eder. Bu süreçte kimi seçimin stresine girerek gerim gerim gerilir, kimi alttan alttan kulis yapar, kimi de açıkça ortaya çıkar, aday olduğunu açıklar ve kader deyip işine bakar.

Ben genelde son sıradakilerin kazandığını, saman altından su yürütenlerin kaybettiklerini gördüm. Bu da bize açık hareket etmenin kazançlı olduğunu gösteriyor. Bugünlerde buna bir kez daha tanık olduk.

İktidarın olduğu yerde doğal olarak muhalefet de olacaktır. Çünkü muhalefet iktidarın hem itici gücü hem de frenidir. Yerine göre iterek daha randımanlı çalışmasını sağlar, yerine göre hızını azaltarak bir kazayı önler. Ama gereksiz fren ise bazı organlara zarar verir.

Dün Kütahya Gazeteciler Cemiyeti’nin olağan genel kurulu vardı. Genelde ülkemiz demokrasisine, özelde şehrimizin sorunlarının duyurulmasında, çözüme katkı sağlamasında önemli yeri olan gazeteciler, kendi seçimini demokratik ve olgunluk içinde yaptılar.

Seçim öncesi beklenen heyecan salonda öyle fazla yoktu. Gazetecilerin büyük ilgi gösterdiği, katılımın yüksek olduğu genel kurulun divan başkanlığına ittifakla seçilen Ege Gazetecikler Federasyonu Onursal Başkanı  Mehmet Abdioğulları’nın ciddi ve adil yönetimi kongrenin güzel geçmesini sağladı.

Seçimlere günler kala adaylık için bazı arkadaşların ismi geçerken, son gün tek adayın olduğunu duyduk. Bu isim üç yıldır Kütahya Gazeteciler Cemiyeti Başkanlığını başarılı bir biçimde yürüten gazetemizin sahibi Erkan Sağlam.

Seçimin tam bir centilmenlik ve etik biçimde geçmesi üyelerinin olgunluğunu gösteriyor. Söz alıp konuşanlar umumiyetle birlik ve beraberlik içinde hareket ederek basının onurunu korumanın ve etkinliğini artırmanın gereği üzerinde durdular.

Sayın Başkan Erkan Sağlam ve yönetimi 3 yılda önemli işlere imza attı. Bunu faaliyet raporundan bir özet yaparak aktarırsam sizin de takdir edeceğinizi umarım.

Şehrimizin tarihi yerlerinden biri olan Germiyan sokağında tarihi Yılmazlar Konağının Kütahya Gazeteciler Cemiyetine kazandırılması. Çağımızın en etkin iletişim aracı olan internet ve sosyal medya hesapları açılarak ve haberleşme için whatsapp hattının kurulması. Ramazan ayı içinde iftar programları hazırlayarak birlik ve beraberliğin sağlanması.  Cemiyet etkinliklerini ilçelere taşıyarak çeşitli programlar düzenlemesi. Simav, Domaniç, Emet ve Tavşanlı’da etkinlikler yaparak ilçelerin tanıtımı ve üyelerin kaynaşmasının sağlanması. Bence en önemlisi 50’yi aşkın Arap gazeteciyi Kütahya’ya getirterek onlara ilimizin tarihi, turistik ve kültürel mekânlarını gezdirerek, 100’e yakın Arap basın yayın organlarında ilimizin adını duyurarak tanıtımını sağlaması ve buna benzer daha başka aktiviteler.

Ve nihayet seçim bitti, Gazetemiz sahibi Erkan Sağlam ittifakla yeniden Kütahya Gazeteciler Cemiyeti Başkanlığına seçildi. Artık bundan sonra derleyip toparlamak için samimi gayret etmeli. Başkan Sağlam ve yönetimi tebrik ediyor, başarılarının devamını diliyorum. Bu temenniyle bugün de yazımızın sonuna geldik. Eğer bir sürçü lisan ettiysek affola efendim. Sağlıcakla kalın, bizimle kalın değerli Gazete Kırküç Okurları.

 

Rss

Okuyucu Yorumları

Toplam 0 yorum yapıldı.

İlginizi çekebilecek diğer haberler

Çin’de başlayan ve tüm dünyanın dengesini bir anda değiştiren korona virüs salgını nedeniyle maalesef her şey alt üst olmuş durumda. En fazla etkilenende ekonomi oldu. İş dünyasının çarklarının yavaşlamasına neden olan ...
Artık duymayan bilmeyen kalmadı. Gözle görülmeyen elle tutulamayan kokusu hissedilmeyen sinsi bir düşman var karşımızda. Ne enteresan değil mi? Söylenildiğine göre bu kör olası corona virüsü tamda bu uzuvlara saldırıyormuş ...
Koronavirüs tedbirleri her geçen artarak devam ederken vatandaşın aklındaki sorulardan biride; 'Sokağa çıkma yasağı ne zaman gelecek?’ Malum, Kütahya’da kısa bir süre sokaklar boş kaldıktan sonra sevgi yolu yeniden hareketlenmeye başladı. ...
Tedbir, tevekkül, takdir dairesinde ifade edilen veciz bir söz vardır; “Bu da Geçer Ya Hû!” Her şeyin fani olduğunu, bir sonunun olacağını anlatır. Osmanlı’nın sıkıntılı dönemleridir… Her bir taraftan-iç dış-etkenler imparatorluğa sıkıntılar vermektedir… Sultan 2. ...
Şükürler olsun Allah'a, bugünde bismillah diyerek oturdum bilgisayarın başına. Ama o bana bakıyor bende ona. Yazmak gelmiyor içimden. Çünkü yaşananlar üzüyor insanı. Toplumsal kaygı içinde olduğumuz böyle durumlarda parmaklarınız tuşlara ...
Günlerdir durumun ciddiyeti anlatılıyor, evde kal çağrıları yapılıyor. Okullar, lokantalar, kahvehane gibi birçok alan kapalı. Ama nedense insanlar yeniden dışarıya çıkmaya başladı. Dün sevgi yolunda gördüğüm tablo bunu gösteriyor. İnsanlar sevgi ...
Site içi arama
booked.net

AD Tasarım Mustafa Gökdere Copyright © 2013. Tüm Hakları saklıdır.

gtag('config', 'UA-117936192-1');