Untitled-2

‘BİRİKİMİNİ SİYASETE AKTARACAK ADAYLAR BELİRLEDİK’

AK Parti Kütahya İl Başkanı Ali Çetinbaş, kongre süreciyle ilgili değerlendirmelerde bulundu. Adayların, bölgesinde itibar sahibi olan insanlardan belirlendiğini söyleyen Çetinbaş, “Adaylarımızı donanımlı ve birikimini siyasete aktarabilecek kişilerden belirledik” dedi.

5 Temmuz tarihinde kongre sürecini başlatan AK Parti Kütahya Teşkilatında, ilçelerde gerçekleştirilen temayül yoklamaları ve Genel Merkez’deki mülakatın ardından ilçe başkan adayları belirlendi. AK Parti Kütahya’da 8 ilçe başkanı değişirken, 5 ilçe başkanıyla ise yola devam kararı verildi. Kongre sürecini değerlendiren AK Parti Kütahya İl Başkanı Ali Çetinbaş, “Nüfusu 5 binin altında olan 14 beldemizde atamaları gerçekleştirdik. 5 Ağustos’ta da Tunçbilek belde kongreyle sürece başladık. 13 ilçemizde ben de başkan olmak istiyorum diyen bütün dava arkadaşlarımızı, AK Parti Genel Merkez Teşkilat Başkanlığının ortaya koyduğu çalışma takvimi içerisinde neticelendirmiş olduk” ifadelerini kullandı.

Çetinbaş, “Ortaya çıkan son tabloda, Merkez İlçe Başkanlığı adaylığı konusunda Mehmet Eşsiz, Altıntaş’ta Cihangir Dönmez, Çavdarhisar’da Tuncay Demirel, Domaniç’te Ahmet Özoğul, Emet’te Hüseyin Doğan, Hisarcık Ali Var, Simav’da Adil Biçer, Tavşanlı’da Nejat Tülek, Gediz’de Mesut Yörük, Pazarlar’da Bilal Demirci, Şaphane’de Murat Çakır’ı, Aslanapa’da Ahmet Şahan, Dumlupınar’da da Murat Arıburnu başkan adayı olarak belirlendi” dedi.

‘AMACIMIZ KÜTAHYA’YI DAHA

İYİ BİR NOKTAYA TAŞIMAK’

Ortaya konulan bütün çalışmaları belirli bir temel üzerinde yaptıklarını belirten Çetinbaş, yeni atılım ve değişim döneminde Kütahya’yı daha iyi bir noktaya taşımak için uğraştıklarını söyleyerek, “Bölgesinde itibar sahibi olan insanları bularak onları ortaya çıkarma gayreti içerisindeyiz. Kişilerin birikimi çok önemlidir ancak bu birikimini üstlendiği işte ne kadarını harcayacağı çok daha önemlidir. Çok donanımlı biri ortaya çıksa bile, kendi meşguliyetinden dolayı birikimini siyasete aktaramaz. Bunu da göz önünde bulundurarak çalışmalarımızı yapıyoruz. Ekip çalışmasına uygun mu buna bakıyoruz. Ve bütün bunların sonunda kararımızı veriyoruz. Cumhurbaşkanımız ve Genel Başkanımızın da ifade ettiği gibi, yeni atılım ve değişim döneminde Kütahya’yı daha iyi bir noktaya taşımak adına çalışmalarımızı yapıyoruz” diye konuştu.

‘TEŞKİLAT OLARAK İKİ

ÖNEMLİ HEDEFİMİZ VAR’

AK Parti teşkilatları olarak iki önemli hedefin ve görevin olduğuna dikkat çeken Çetinbaş, “Birincisi bundan sonra gerçekleşecek olan ilk seçimde, AK Partimizin girdiği bütün seçimlerde almış olduğu oranın üzerine çıkmak. Teşkilatın asıl vazifesi, seçim, seçim çalışmaları, seçim güvenliği ve sahada genel merkezin ve onunla birlikte tebarüz etmiş hükümetin bütün unsurlarını anlatmaktır. İkinci amacımız ise, milletvekillerimizle birlikte kol kola, kendi seçim bölgelerimizde hükümetimizin yapacağı icraatları takip etmek ve bunların hızlandırılmasını sağlamak. Bu iki unsuru göz önüne alarak teşkilatlarımızı kuracağız. Kocaman bir makinanın bütün parçalarını bu unsurlar oluşturacak ve buradan çıkacak gücü sadece AK Parti’nin iyi temsil edilmesi ve şehrimize alınacak olan hizmetler ve yatırımlar üzerine hareket edecek ekip kurmayı amaçlıyoruz. Kendi şahsımızı veya başka bir unsuru düşünerek hareket etmiyoruz. Zaten Genel Merkezimiz tarafından ortaya konulan kurumsal anlayış buna müsaade etmez” dedi.

Çetinbaş, “Yapılacak kongrelerde değişen adaylarımızın tamamı aday olmayacaklarını ve feragat edeceklerini açıkladılar. Bu vesileyle 8 ilçe başkanımıza, gösterdikleri gayret ve seçimlerde yaptıkları çalışma, bizlerle yaptıkları ekip arkadaşlığı ve partimize verdikleri destekten dolayı teşekkür ediyorum. Kongrelerimiz Kasım ayının sonunda tamamlanmış olacak” dedi. İlçe kongrelerine 24 Eylül’de Gediz ve Pazarlar’da başlayacaklarını söyleyen Çetinbaş, “29 Eylül’de Tavşanlı, 30 Eylül’de Altıntaş ve Çavdarhisar, 14 Ekim’de Simav ve Şaphane, 15 Ekim’de Merkez İlçe, 20 Ekim’de Domaniç, 21 Ekim’de ise Emet ve Hisarcık kongrelerini gerçekleştireceğiz” diye konuştu. M.RIDVAN CEBECİOĞLU
Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *