SON DAKİKA
gazetekirkuc
Takip Et!
5 Kasım 2018

BİZ BUYUZ İŞTE

Facebook'ta Paylaş
Twitter
B R K
BİZ BUYUZ İŞTE

ManşetÖne Çıkan HaberlerYAZARLAR - 5 Kasım 2018 7:08

18 Ekim günkü yazımda şehrimizi yeterince tanıtamadığımıza temas etmiş, bu yönde bir gayretimiz olmadığını vurgulamıştım.

Her zaman olduğu gibi teşekkür edende oldu, tenkit edende. Birde itiraz geldi.

Meğer gayreti olan biri varmış. Çarşıda karşılaştığım gazeteci arkadaşımız Hüseyin Gezgin konuyla ilgili bir haberinden  bahsetti.

Kütahya’da düzenlenen bir toplantıya katılmak amacıyla geçtiğimiz günlerde  şehrimize gelen, Türk-Arap Ekonomi ve Stratejik İşbirliği Derneği ( TASCA ) Yönetim Kurulu Başkanı Sayın Dr. Muhammed Al Adil ile yaptığı söyleşinin videosunu izletti bana.

HG Kütahya isimli haber portalının sahibi olan Hüseyin Gezgin “Vay Anasını be Arap dünyası Kütahya’yı böyle tanıyormuş da Kütahya’nın haberi yokmuş” başlığıyla YouTube’da yayınladığı haberi kentimizin tanıtımına katkı sağlayacaktır diye düşündüm

Türkçe -Arapça yayınlanan röportajda Kütahya’nın tarihi, tabii, iktisadi ve coğrafi konumuna dikkat çeken TASCA Başkanı Sayın Dr. Adil, şehrimizden övgüyle söz ediyor.

Ben daha fazla uzatmadan sözü Türk- Arap Ekonomi ve Stratejik İş birliği Derneği yönetim kurulu Başkanı Muhterem Dr. Muhammed Al Adil’e bırakıyorum.

” Ortadoğu da yaşayan Arap halkının ve Arap iş adamlarının mutlaka Kütahya’ya gelip bu güzel şehri ziyaret etmeliler.

Kütahya güzel doğasıyla, şifa kaynağı olan termal kaplıcalarıyla tarihi bir şehirdir.

Kütahya şehri kadim bir medeniyetin temellerinin atıldığı bir şehir olmasından dolayı, Osmanlı ve Selçuklu dönemlerine ait eserleri görmek mümkündür.

Bursa ve İstanbul gibi keşfedilmemiş bir şehir olmasından dolayı keşfedilmeyi bekleyen güzellikleri içinde bulunduran Kütahya, Osmanlı Selçuklu eserleriyle, şifalı tabii su kaynaklarıyla, tesis edilmiş hamamlarıyla, mesire alanlarıyla, sık ormanlarıyla insanlara huzur veren tabii güzelliklere sahip bir şehirdir

Kütahya diğer şehirlere nazaran kolay ulaşım ve diğer hizmetler yönünden ucuz ve yaşanabilir bir şehir.

Kütahya el sanatlarına  önem veren ve bundan büyük ekonomik katkı sağlayan bir şehir.

Kütahya el sanatları zenginliğiyle, dekor süsleme sanatına sahip alt yapısı olan güzel bir şehir.

Kütahya halkının misafirperverliğinden çok memnun kaldım. Misafirlikteki hizmetleri takdire şayandır.

Hangi mekana girseniz mutlaka size çay yemek ve kahve ikramında bulunmak isterler.

Kütahya’da bulunmaktan mesut ve Bahtiyarım”.

Şükran muhterem Reis Adil, bizde zatıalinizin Kütahya ile alakalı o latif sözlerinizden, şehrimizden sitayişle bahsetmenizden ziyadesiyle mesut olduk efendim. Umarım gittiğiniz her yerde Kütahya’nın bu hususiyetlerini dostlarınıza anlatırsınız.

Gazetecilik jargonuyla söyleyecek olursak, tercüme edilmiş haliyle deşifre ettiğim, özetleyerek aktardığım bu röportaj motamot böyle olmayabilir. Bu haberde önemli olan, Türkiye’yi yakından tanıyan Arapların Kütahya ile ilgili intibalarını öğrenmiş olmak.

Merak eden okurlarız Hüseyin Gezgin’in HG Kütahya haber portalına girip bu röportajı daha tafsilatlı şekliyle izleyebilirler.

Kendisini bağımsız ve özgür bir gazeteci olarak tanımlayan  Hüseyin Gezgin’e bazı haberlerinden dolayı kızabilirsiniz, huzurunuzda itiraf edeyim ki, bende bazen kızıyorum.

Her haberi herkes beğenecek diye bir kural yok. Lakin bu haber öyle değil, bence takdiri ve teşekkürü hak eden bir çalışma.

Keşke bu söyleşi Kütahya’nın tanıtımda da değerlendirilse… Bugünde yazımızın hitamına geldik. Eğer sürç-i lisan ettiysek affola efendim… Sağlıcakla kalın bizimle kalın değerli Gazete Kırküç okurları.

 

Rss

Okuyucu Yorumları

Toplam 0 yorum yapıldı.

İlginizi çekebilecek diğer haberler

Ben, 25 yıla yakın kamuda çalıştım. 1995'den bu yana emekliyim. 40 yılı aşkın bir süredir Basın Camiasının içindeyim. Bir sürede esnaflık yaptım. Hayatın mutluluğunu ve acısını da yaşadım. Her çeşit insanla karşılaştım. Hepsinin asıl derdinin ...
Şu Benim Vatandaşım; Çatalın kenarını bıçak niyetine kullanır,nereye giderse gitsin, bir şekilde manzara resmi çekebilen, yediği yemekler ile birlikte bu resimlerini sosyal medyada paylanmaktan haz duyar benim vatandaşım. Güneş gözlüğü takınca yakışıklı ...
  Başlıktaki yedi bin yüz elli bir rakamı Kütahya'da ikamet eden mülteci sayısıdır değerli okurlar. Bunların sadece 740'ı Suriyeli. Bu sayı adeta deryada bir katre gibi. Yani öyle abartıldığı kadar değil. Özü sözü bir olmayan ...
31 Ekim günkü gazetemiz manşetinde Bünyamin Çapgulaş ve M. Rıdvan Cebecioğlu'nun özel bir haberi vardı. "Saadet zinciri Kütahya'da hortladı" başlığıyla verilen haberde 'Çiftlik Bank' benzeri  bir oluşumun bu kez de Kütahya'da ortaya çıktığını, çok ...
18 Ekim günkü yazımda şehrimizi yeterince tanıtamadığımıza temas etmiş, bu yönde bir gayretimiz olmadığını vurgulamıştım. Her zaman olduğu gibi teşekkür edende oldu, tenkit edende. Birde itiraz geldi. Meğer gayreti olan biri varmış. Çarşıda karşılaştığım ...
Gayret, kimi zaman temenni, kimi zaman konuşmak veya susmak, kimi zaman da dört elle sarılmak; mücadele etmektir. Gayret gösterilmeyen yerde hizmet olmaz. İşte Kütahya olarak en büyük sıkıntımız bu. Yerel ...
Site içi arama
Üzgünüz, şu an hiç anket bulunmuyor.
booked.net

AD Tasarım Mustafa Gökdere Copyright © 2013. Tüm Hakları saklıdır.