SON DAKİKA
gazetekirkuc
Takip Et!
5 Kasım 2018

BİZ BUYUZ İŞTE

Facebook'ta Paylaş
Twitter
B R K
BİZ BUYUZ İŞTE

ManşetÖne Çıkan HaberlerYAZARLAR - 5 Kasım 2018 7:08

18 Ekim günkü yazımda şehrimizi yeterince tanıtamadığımıza temas etmiş, bu yönde bir gayretimiz olmadığını vurgulamıştım.

Her zaman olduğu gibi teşekkür edende oldu, tenkit edende. Birde itiraz geldi.

Meğer gayreti olan biri varmış. Çarşıda karşılaştığım gazeteci arkadaşımız Hüseyin Gezgin konuyla ilgili bir haberinden  bahsetti.

Kütahya’da düzenlenen bir toplantıya katılmak amacıyla geçtiğimiz günlerde  şehrimize gelen, Türk-Arap Ekonomi ve Stratejik İşbirliği Derneği ( TASCA ) Yönetim Kurulu Başkanı Sayın Dr. Muhammed Al Adil ile yaptığı söyleşinin videosunu izletti bana.

HG Kütahya isimli haber portalının sahibi olan Hüseyin Gezgin “Vay Anasını be Arap dünyası Kütahya’yı böyle tanıyormuş da Kütahya’nın haberi yokmuş” başlığıyla YouTube’da yayınladığı haberi kentimizin tanıtımına katkı sağlayacaktır diye düşündüm

Türkçe -Arapça yayınlanan röportajda Kütahya’nın tarihi, tabii, iktisadi ve coğrafi konumuna dikkat çeken TASCA Başkanı Sayın Dr. Adil, şehrimizden övgüyle söz ediyor.

Ben daha fazla uzatmadan sözü Türk- Arap Ekonomi ve Stratejik İş birliği Derneği yönetim kurulu Başkanı Muhterem Dr. Muhammed Al Adil’e bırakıyorum.

” Ortadoğu da yaşayan Arap halkının ve Arap iş adamlarının mutlaka Kütahya’ya gelip bu güzel şehri ziyaret etmeliler.

Kütahya güzel doğasıyla, şifa kaynağı olan termal kaplıcalarıyla tarihi bir şehirdir.

Kütahya şehri kadim bir medeniyetin temellerinin atıldığı bir şehir olmasından dolayı, Osmanlı ve Selçuklu dönemlerine ait eserleri görmek mümkündür.

Bursa ve İstanbul gibi keşfedilmemiş bir şehir olmasından dolayı keşfedilmeyi bekleyen güzellikleri içinde bulunduran Kütahya, Osmanlı Selçuklu eserleriyle, şifalı tabii su kaynaklarıyla, tesis edilmiş hamamlarıyla, mesire alanlarıyla, sık ormanlarıyla insanlara huzur veren tabii güzelliklere sahip bir şehirdir

Kütahya diğer şehirlere nazaran kolay ulaşım ve diğer hizmetler yönünden ucuz ve yaşanabilir bir şehir.

Kütahya el sanatlarına  önem veren ve bundan büyük ekonomik katkı sağlayan bir şehir.

Kütahya el sanatları zenginliğiyle, dekor süsleme sanatına sahip alt yapısı olan güzel bir şehir.

Kütahya halkının misafirperverliğinden çok memnun kaldım. Misafirlikteki hizmetleri takdire şayandır.

Hangi mekana girseniz mutlaka size çay yemek ve kahve ikramında bulunmak isterler.

Kütahya’da bulunmaktan mesut ve Bahtiyarım”.

Şükran muhterem Reis Adil, bizde zatıalinizin Kütahya ile alakalı o latif sözlerinizden, şehrimizden sitayişle bahsetmenizden ziyadesiyle mesut olduk efendim. Umarım gittiğiniz her yerde Kütahya’nın bu hususiyetlerini dostlarınıza anlatırsınız.

Gazetecilik jargonuyla söyleyecek olursak, tercüme edilmiş haliyle deşifre ettiğim, özetleyerek aktardığım bu röportaj motamot böyle olmayabilir. Bu haberde önemli olan, Türkiye’yi yakından tanıyan Arapların Kütahya ile ilgili intibalarını öğrenmiş olmak.

Merak eden okurlarız Hüseyin Gezgin’in HG Kütahya haber portalına girip bu röportajı daha tafsilatlı şekliyle izleyebilirler.

Kendisini bağımsız ve özgür bir gazeteci olarak tanımlayan  Hüseyin Gezgin’e bazı haberlerinden dolayı kızabilirsiniz, huzurunuzda itiraf edeyim ki, bende bazen kızıyorum.

Her haberi herkes beğenecek diye bir kural yok. Lakin bu haber öyle değil, bence takdiri ve teşekkürü hak eden bir çalışma.

Keşke bu söyleşi Kütahya’nın tanıtımda da değerlendirilse… Bugünde yazımızın hitamına geldik. Eğer sürç-i lisan ettiysek affola efendim… Sağlıcakla kalın bizimle kalın değerli Gazete Kırküç okurları.

 

Rss

Okuyucu Yorumları

Toplam 0 yorum yapıldı.

İlginizi çekebilecek diğer haberler

Kol Böreği S-400 Hava Savunma Sisteminin alınmasından ve Türkiye’ye teslim edilmeye başlamasının ardından; Bursalı Hasan Acar isim börekçi Rus Lider Putin’e teşekkür mahiyetinde ulaştırılmak üzere “Kol Böreği” yaparak kargo ile Rusya’ya ...
İlk darbeyle 10 yaşımda tanıştım. Babamın o gün çok uzun dua ettiğini ve ağladığını gördüm. Merak ettim seğirterek anama gittim ve babamın ağlama sebebini sordum. Elini başımın üstüne koyan anam çok ...
Öncelikle gazetemize  gösterdiği ilgiden ve kurban konusunda verdiği bilgiden dolayı muhterem İl Müftüsü Hüseyin Hazırlar Hocam’a çok teşekkür ediyorum. 9 Temmuz günü bu köşede “Lütfen müftü efendiye iletin” başlıklı yazımda Cuma vaazından ...
"Ele verir talkını kendi yutar salkımı" benimki o hesap. Yazılarımda genellikle Kütahya olarak kendi mahalli değerlerimize önem vermemizi, şehrimizin tanıtımda gayreti ve emeği olan ses ve saz sanatçılarımızı, ressam ve özellikle ...
Biz gazeteciler aynı zamanda bir elçiyiz muhterem okurlar. Dolayısıyla bize zeval olmaz. Sizlerin istek ve şikayetlerini ilgili makam ve mercilere iletmek,  çözümüne katkı sunmak asli görevlerimizdendir. Sorumluluk gerektiren bu mühim görevimizi ihmal etme veya erteleme ...
İtibar; Türk Dil Sözlüğünde saygı görme, değerli, güvenilir olma durumu, saygınlık, prestij, borç ödemede güvenilir olma durumu olarak tanımlanıyor. Devamında ise bir sürü gönle hoş gelen sıfatlar sıralanıyor. İşin doğrusu ...
Site içi arama
Üzgünüz, şu an hiç anket bulunmuyor.
booked.net

AD Tasarım Mustafa Gökdere Copyright © 2013. Tüm Hakları saklıdır.