SON DAKİKA
gazetekirkuc
Takip Et!
10 Ekim 2019

ÇAMLICASPOR VE EKREM HOCA

Facebook'ta Paylaş
Twitter
B R K
ÇAMLICASPOR VE EKREM HOCA

ManşetÖne Çıkan HaberlerYAZARLAR - 10 Ekim 2019 7:19

 

Saha sporlarının hiç birinde aktif olarak bulunmadım. Sportif faaliyetlerin toplum üzerinde önemli etkilerini bildiğim halde hep ihmal ettim. Bugün pişmanım oda para etmiyor. Spor geçlerin ruhsal fiziksel ve sosyal  gelişimde, karakterlerinin biçimlenmesinde önemli rol oynuyor. Günümüzde bunu bilmeyen yok. Ben bu mühim gerçeği Çamlıcaspor Antrenörü Ekrem Hoca’yı dinlerken bir kez daha fark ettim.
Ebeveynler ciğerparesi evlatlarını her türlü kötülükten korumanın, onların  pak ruhunu kirletecek karanlık tiplerden, ateşe itecek hoyrat ellerden uzak tutmanın gayretindeler. Yaşamları ve başarılarıyla gurur duyacakları, bedenen ruhen ahlaken sağlam, öz güvenini kazanmış donanımlı biri olmaları için her türlü fedakarlığı gösteren anneler babalar , “Asımın nesli” olacak aslan evlatları birden bire serçe kesilerek birilerinin avucundaki yeme koşup tuzağa düşmesin istiyorlarsa kol kanat gererek onları başı boş bırakmamalılar. Çocukların ve gençlerin okul dışında bir sportif etkinliğinin içinde olması onlara paylaşma ve dayanışma bilinci kazandırır. Zaten spor paylaşma ve dayanışmadır.
Ülkemizin her yanında olduğu gibi şehrimizde de çeşitli dallarda faaliyet gösteren özel spor salonları ve yaygın futbol kulüpleri var. Çocuklarımızı teslim edeceğimiz elleri görmek, onları yakından tanımak ve çalışma ortamlarına bir göz atarak faaliyetlerini yakından izlemeliyiz.
Tesirli bir reklam aracı olan, kitleleri peşinden koşturan büyük paraların döndüğü futbol çarkını biz kendi lehimize çevirmeyi mutlaka başarmalıyız. Çünkü bazı ülkeler bu üstünlüğü ele geçirmiş durumdadır. Onların karşısında ayakta kalmak, üstünlük sağlamak asıl hedef ve gayemiz olmalı. Bu hedefe koşarken milli ve manevi değerlerimizden taviz vermeden yine onların araçlarıyla disiplinli ve azimli biçimde çalışıp başarmalıyız.
Delikanlılık döneminde arayış içinde olan gençleri kötü alışkanlıklardan korumak, yanlış yollara sapmalarını önlemek, onlara toplum içinde saygınlık kazandırmak amacıyla faaliyet gösteren spor kulüplerinden biride Çamlıca Spor Kulübü. Ben bütün bunları ve daha fazlasını kulüp antrenörü Ekrem hocayı dinleyince öğrendim. Bunları sizinle paylaşmazsam, gördüklerimi aktarmazsam bu değerli insanlara haksızlık etmiş olurdum.
Geçen gün eve giderken bu takımın idmanına denk geldim. Sahada Ekrem hocayı gördüm. O, pırıl pırıl gençleri titiz bir hoca disiplini, samimi bir ağabey şefkatiyle çalıştırırken izledim. ” Biz iyilik eden iyilik bulur inancından geliyoruz. Bireysel ilişkilerde ve başarıda sevgi ile disiplinin ve ahlakın önemli olduğunu biliyoruz. Asıl ilkemiz önce ahlak ve bu erdemleri paylaşmak” diyen  Ekrem hoca ile yönetimin bu hüsnüniyet içinde olduğunu hissettim.
Yüreği gibi kapısı da herkese açık olan, çevresine ekremce davranan Ekrem hoca, benimle konuşurken gözü sahada çocuklarının üzerindeydi. Kendisinin çocuk bakıcısı olmasının avantajıyla  gençlerin psikolojik durumuna hakim olan, onların dertleriyle dertlenen Ekrem hoca, çevresine yaydığı pozitif enerjisiyle her yaştaki insanlarla çok rahat diyalog kuran, onları anlayan biri. Samimi yaklaşımı gençleri etkileyerek onların güvenini kazanıp ruh sağlığını güçlendirdiği gibi potansiyelini de ortaya çıkarıyor.
Sohbet esnasında saygı ve samimiyetine azami dikkat eden hoca, öyle sahici öyle yürekten konuşuyordu ki ben onu dinlerken az daha hocam yorma kendini işte eserin ortada diyesim geldi.
Gönüllülük esasına dayanan bir sistemle çalıştıkları kanaati oluştu bende. Zira asıl hedef ve gayeleri ahlaklı, edepli milletine devletine sadık idealist gençler yetiştirmek. Bize düşen ” Yalnız değilsiniz”  diyerek onların yanında olmak. Bilirsiniz “Yalnız taş duvar olmaz ” demiş atalarımız.
Kötülüklere set çekip duvar olmak istiyorsak Ekrem hocayı bir dinlemenizi, onun duygularına ortak olmanızı, maddi manevi yardımlarınızı esirgememenizi tavsiye ederim.  Çünkü bu kulüp yasal çerçeve içinde faaliyetini sürdüren legal bir kuruluş. Yakından tanıyınca sporun bireysel ve toplumsal ilişkilerde ne kadar önemli olduğunu anlarız. Bu temenniyle bugünde yazımızın sonuna geldik. Eğer bir sürçü lisan ettiysek affola efendim. Sağlıcakla kalın bizimle kalın değerli Gazete Kırküç Okurları.

Rss

Okuyucu Yorumları

Toplam 0 yorum yapıldı.

İlginizi çekebilecek diğer haberler

30 Mayıs günü gazetemiz manşetinde sevgili Rıdvan'ın, sağlık çalışanlarının, emniyet güçlerinin ve Valilik tarafından oluşturulan ekiplerin çalışmalarını anlatan güzel bir haber vardı."Virüse karşı kalkan oldular" başlığıyla verilen haberde bu kurumların ...
Muhterem okurlarım, öncelikle geçmiş Ramazan Bayramınız mübarek olsun. Hürmetle büyüklerimin ellerinden, sevgiyle küçüklerimin gözlerinden öperim, cümlenize koronasız sağlıklı günler dilerim. Mücbir sebeplerden dolayı bu bayramı bayram tadında kutlayamadık. Ailecek bir ...
Tüm dünya gündemi Korona ile doldurulmuş durumu devam ediyor. Salgın neredeyse mevcut birçok uluslararası sorun gündemin dışına itildi. Bu anlaşılabilir bir şey çünkü salgın küresel çapta 300 bine yakın insanın ...
Dünyanın gündemindeki en sıcak Covid-19. Salgın neredeyse tüm dünyayı etkisi altına alınca, başka birçok uluslararası sorun gündemin dışına itildi. Bu anlaşılabilir bir şey çünkü salgın küresel çapta 300 bine yakın ...
Dünyanın gündemindeki en sıcak Covid-19. Salgın neredeyse tüm dünyayı etkisi altına alınca, başka birçok uluslararası sorun gündemin dışına itildi. Bu anlaşılabilir bir şey çünkü salgın küresel çapta 300 bine yakın insanın ölümüne, ekonomilerin ...
Eski günlerdeki alışkanlıklarımızı şimdilik bir kenara koyacağız.Bundan böyle yeni bir normalimiz…Maskeli ve mesafeli, kontrollü bir sosyal hayatımız var artık!*Ramazanın son günlerindeyiz.İnsanlar bir yandan da bayram telaşında.Önceki bayramlar gibi olmasa da ...
Site içi arama
booked.net

AD Tasarım Mustafa Gökdere Copyright © 2013. Tüm Hakları saklıdır.

gtag('config', 'UA-117936192-1');