SON DAKİKA
gazetekirkuc
Takip Et!
21 Ekim 2019

 “DOĞRU OK HEDEFİNİ BULUR”

Facebook'ta Paylaş
Twitter
B R K
 “DOĞRU OK HEDEFİNİ BULUR”

ManşetÖne Çıkan HaberlerYAZARLAR - 21 Ekim 2019 7:21

 

Bulunduğunuz yerden çıkıp değişik konulara girmeyince çevrenizdeki gelişmelerin  pek farkında olamıyorsunuz. Bunun en belirgin  örneklerinden biride benim. Daha çok siyasi ve iktisadi konulara temas ettiğim için şehrimizdeki sportif faaliyetlerden haberdar değildim. 10 Ekim günlü Çamlıcaspor ve Ekrem hoca başlıklı yazımın ardından daha başka spor kulüplerinin varlığını da bu vesile ile öğrenmiş oldum.
Çocuklarımızı sosyal medyanın ağlarına düşürmek, orada tutsak etmek, kendi milli manevi ve kültürel değerlerimizden tecrit ederek kimliksiz kişiliksiz bir gençlik oluşturmak isteyen akımlardan uzak tutarak, milli idealleri ilke edinen spor kulüplerine destek olmalıyız.
Bunlardan biride Kütahya İmam Hatip Mezunları Derneği (KİHMED) Diriliş Spor Kulübü. Kütahya’nın tanıtımına katkı sağlayan, genel merkezi şehrimizde olan Küresel Araştırmalar Düşünce Merkezi (GRTC) Genel Başkanı Mustafa Önsay’ın, bu önemli hizmetinin yanı sıra gençlere dinamizm kazandırmak, sporla hayra motor şerre kilit olmak arzusuyla geleneksel sporların yaygınlaşması için gayret ettiğini öğrendim.
Gençlerimize milli sporlarımızı tanıtmak ve sevdirmek için 3 yıldır faaliyetini başarılı bir biçimde sürdüren bu kulüp hakkında bilgi almak istedim. Hani deriz ya ” On parmağında on marifet var” diye, işte Sayın Mustafa Önsay’da aynen öyle biri. Bir tarafta uluslararası alanda çalışmalarını sürdüren bir düşünce merkezi GRTC, diğer yanda KİHMED ve çeşitli dallarda faaliyet gösteren Diriliş Spor Kulübü.
Bu kadar yoğunluk içinde çalışmalarını bizimle paylaşan Başkan Önsay’a çok teşekkür ediyorum. Asıl gaye ve gayretlerinin milli sporlarımızın yanında genel spor dallarının da gençlere tanıtılması, öğretilmesi, eğitilmesi ilimizi ve ülkemizi başarılı bir şekilde temsil edecek, şampiyonluk kürsüsünde İstiklal Marşımızı okutacak, al Bayrağımızı göndere çektirecek milli ve manevi  değerlerle donanmış gençler yetiştirmek olduğunu belirten Başkan Mustafa Önsay şu bilgileri verdi;
“KİHMED Diriliş Spor Kulübü olarak 3 yıldır faaliyet gösteriyoruz. İlk yıl İçişleri Bakanlığı Sivil Toplumla İlişkiler Genel Müdürlüğüne “Doğru Ok Hedefini Bulur” isimli bir proje ile müracaat ettik. Projemiz destek bulunca Geleneksel Okçuluk ile ilgili malzemeleri satın aldık. O yıl proje sınırları içinde eğitimleri verdik ve bu projeyi başarı ile tamamladık.
Geçtiğimiz yıl elimizdeki malzemeler ile 5 ayrı okulda ortaokul ve lise çağında 250 öğrencimize Dumlupınar Üniversitesi Beden Eğitimi Spor Meslek Yüksek Okulunda okuyan 8 üniversite öğrencisini eğitimci yaparak yıl boyu eğitimler verdik.  Okullarımızın salonlarında bizden burs alan eğitimci üniversite öğrencileri ile yaptığımız eğitimler sonunda  ramazan ayında Evliya Çelebi Anadolu İmam Hatip Lisesi Salonunda eğitim alan öğrencilerimiz ve velilerimizle iftarda bir araya geldik. Bu programda 180 öğrencimiz sertifikalarını ve üst düzey başarı gösteren öğrencilerimiz madalyalarını aldı. Bu eğitimler okulda yapılırken bursiyer üniversite öğrencilerimiz eğitim verdikleri öğrencileri yıl boyunca belli bir program dahilinde evlerinde ziyaretler yaptılar.
Velilerimiz, öğrencilerimiz ve bursiyer eğitimci üniversite öğrencilerimizle süreçleri eşgüdüm içerisinde yönetiyoruz. Bu yıl bugün itibarıyla tekrar başladık. Geçen seneden farklı olarak bu yıl tekvando ve wushu dallarını da eğitimlere ekledik. Eğitimci olarak hizmet verecek bursiyer üniversite öğrenci sayımız 20’ye okul sayımızı 10’a çıkardık. Bu yıl hedefimiz hem kişisel gelişmelerine hem de kariyer planlamalarına katkıda bulunmayı hedeflediğimiz öğrenci sayısı 500.
3 yıl önceki projeden aldığımız okçuluk malzemelerinden kırılan ve hasar görenleri yenileyerek ve okul öğrenci sayısına bağlı eklemeler yaparak dernek imkanlarımızla süreci devam ettiriyoruz. Bu faaliyetlerin yapılması hususunda destek veren okul idarecilerimize, Milli Eğitim Müdürümüz Sayın Hasan Başyiğit nezdinde teşekkür ederiz. Yine BESYO Müdürümüz Prof. Dr. Adnan Ersoy hocamıza eğitimci-bursiyer belirlenmesi hususundaki destekleri içinde teşekkür ederiz.
Bu proje 3 yıl önce alınan malzemeler dolayısıyla Kütahya Valiliğinin bahsettiğim hususlar dolayısıyla da  İl Milli Eğitim Müdürlüğünün, Dumlupınar Üniversitemizin katkılarıyla yapılıyor. KİHMED, olarak biz organizasyonu ve bursları sağlıyoruz. Sonuçta bu proje Kütahyamıza ait özgün ve sinerji ile devam eden bir projedir. Hep söylediğim gibi gençler geleceğimizdir.”
Evet değerli okurlar hakikaten gençler bizim umudumuz ikbalimiz ve istikbalimizdir.  Onların tuzaklara düşmemesi için milli ve manevi değeri önceleyen bu tür oluşumlara destek, öteleyen odaklara ise köstek olmalıyız. Zira ya hak diye atılan bir ok hedefini bulur batıl zail olur.
Kendilerini hep hümanist ve hoşgörülü olduğunu söyleyenlerin nasıl egoist ve horgörülü olduklarını son Fransa Milli maçında bir kez daha gördük.  1-1 beraberliği hazmedemeyenler futbolcularımızın asker selamını bahane ederek spora siyaset karıştırmakla suçladılar. Kendileri yapınca sorun olmuyor, biz yapınca rahatsız oluyorlar. Eee olur mu şaptan şeker, cinsini sevmediğim cinsine çeker.
Şampiyonlarımızın çoğalması dileğiyle bugünde yazımızın sonuna geldik. Eğer bir sürç-i lisan ettiysek affola efendim. Sağlıcakla kalın bizimle kalın değerli Gazete Kırküç Okurları.

Rss

Okuyucu Yorumları

Toplam 0 yorum yapıldı.

İlginizi çekebilecek diğer haberler

30 Mayıs günü gazetemiz manşetinde sevgili Rıdvan'ın, sağlık çalışanlarının, emniyet güçlerinin ve Valilik tarafından oluşturulan ekiplerin çalışmalarını anlatan güzel bir haber vardı."Virüse karşı kalkan oldular" başlığıyla verilen haberde bu kurumların ...
Muhterem okurlarım, öncelikle geçmiş Ramazan Bayramınız mübarek olsun. Hürmetle büyüklerimin ellerinden, sevgiyle küçüklerimin gözlerinden öperim, cümlenize koronasız sağlıklı günler dilerim. Mücbir sebeplerden dolayı bu bayramı bayram tadında kutlayamadık. Ailecek bir ...
Tüm dünya gündemi Korona ile doldurulmuş durumu devam ediyor. Salgın neredeyse mevcut birçok uluslararası sorun gündemin dışına itildi. Bu anlaşılabilir bir şey çünkü salgın küresel çapta 300 bine yakın insanın ...
Dünyanın gündemindeki en sıcak Covid-19. Salgın neredeyse tüm dünyayı etkisi altına alınca, başka birçok uluslararası sorun gündemin dışına itildi. Bu anlaşılabilir bir şey çünkü salgın küresel çapta 300 bine yakın ...
Dünyanın gündemindeki en sıcak Covid-19. Salgın neredeyse tüm dünyayı etkisi altına alınca, başka birçok uluslararası sorun gündemin dışına itildi. Bu anlaşılabilir bir şey çünkü salgın küresel çapta 300 bine yakın insanın ölümüne, ekonomilerin ...
Eski günlerdeki alışkanlıklarımızı şimdilik bir kenara koyacağız.Bundan böyle yeni bir normalimiz…Maskeli ve mesafeli, kontrollü bir sosyal hayatımız var artık!*Ramazanın son günlerindeyiz.İnsanlar bir yandan da bayram telaşında.Önceki bayramlar gibi olmasa da ...
Site içi arama
booked.net

AD Tasarım Mustafa Gökdere Copyright © 2013. Tüm Hakları saklıdır.

gtag('config', 'UA-117936192-1');