SON DAKİKA
gazetekirkuc
Takip Et!
20 Nisan 2019

DUYDUNUZ MU ZİRVEDEYİZ

Facebook'ta Paylaş
Twitter
B R K
DUYDUNUZ MU ZİRVEDEYİZ

ManşetÖne Çıkan HaberlerYAZARLAR - 20 Nisan 2019 6:45

 

Gazetemizin genç muhabirlerinden Rıdvan, beni hiç rahat bırakmayacak. Kütahya ekonomisine dair yaptığı sevindirici haberleriyle beni yazmaya özendiriyor. Yazılarımızla konuyu gündemde tutmakla birlikte dolgu malzemesi olarak ta değerlendiriliyor. Bunlardan biride 17 Nisan’da Gazetemizin manşetten verdiği ‘Zirvedeyiz’ başlıklı haberi.
Bugünlerde böyle iç açıcı haberlere ihtiyacımız var. 31 Mart mahalli idareler seçimleriyle bir kavşağı daha geçtik. O kavşakta belediye başkanlarımız değişti. AK Partili Kamil Saraçoğlu gitti, MHP’li Alim Işık geldi. Halkımız Sayın Işık’tan çok hizmet bekliyor. Şehrimizin sosyal ve ekonomik olarak yeterince gelişmemesinden yerel yönetimler suçlanıyor. Seçim çalışmaları sürecinde Sayın Başkan bu tür serzenişlere muhatap olmuştur mutlaka.
Yaklaşık dört yıllık kesintisiz, seçimsiz bir icraat dönemi başladı. Şimdi revizyon ve reform dönemi. Bundan sonra asıl meselemiz Kütahya’dır diyerek canla başla çalışmalıyız. Dün yaşadıklarımızdan dersler alarak Kütahya’yı daha yaşanabilir bir şehir haline taşımak samimi idealimiz ve gayretimiz olmalı.
Seçim sürecinde bir hayli daralan piyasalarda an itibariyle belirgin bir rahatlama görünmüyor. Özellikle küçük esnafların mali sıkıntısı bitmiş değil. Kiminle konuşsanız nasıl bir sıkıntı içinde olduğunu anlarsınız. Herkes AK Parti’nin ilk dönemlerini arıyor.
Hakikaten ekonominin en parlak dönemi o zamanlardı, herkes bunda hemfikir. Türkiye ekonomisi çok parlak dönemler yaşadı. Bundan rahatsız olan sömürgeci odaklar ülkemiz üzerine birtakım oyunlar oynayarak, aydınlığın kararmasını istediler. Burada asıl hedefleri ekonomik ve sosyal istikrarı sağlayan, ülkemizi sömürü alanından çıkaran AK Parti ve özellikle Sayın Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan. Bu asil millet onlara istedikleri bu fırsatı vermez inşallah. Ama iktidarda toplumu iktisadi, içtimai ve siyasi olarak rahatlatmalı.
Beklenti içinde olan halkımız umudunu yitirmiş değil. Toplumun morale ihtiyacı var, bir takım yeniliklerle bunu sağlayabiliriz. Üreticinin, esnafın moral değerlerini diri tutmak hepimizin görevi.
Biz gazete olarak bunun bilinci ve sorumluluğu içindeyiz. Kütahya’nın yararına olan haberleri gündemimize alarak siz değerli okurlarımızla paylaşıyoruz. O Haberlerden biride geçen gün manşetten verdiğimiz ihracat haberiydi.
Zirvedeyiz başlığıyla verilen haberde ilk 5’te yer alan 4 Kütahya firmasına ödül verildiği bildiriliyordu. Kütahya’mızın yüz akı olan, ürünleriyle ilimizin adını dünyaya duyuran, istihdam sağlayan, ekonomimize büyük katkı veren Kütahya Porselen, Güral Porselen, Keramika ve NG Kütahya Seramik firmalarının önemine dikkat çekilerek ödül verildi.
Çimento, Cam, Seramik ve toprak ürünleri ihracatçılar birliği tarafından düzenlenen 2018 İhracat şampiyonları ödül töreninde Kütahya firmalarının ödüle layık görülmesi ilimiz için bir onur ve bir gururdur.
Tüm ürünlerini bu şehirde üreten, dünyanın dört bir yanında Kütahya’nın adından bahsettiren firmalarımız sektöründe en fazla ihracat yapan 5 firma arasına girmesi Kütahya’da güzel işler olduğunun bariz bir göstergesidir.
Kimse bu şehri küçümsemesin, zira Kütahya’nın potansiyeli var. Üzerimizdeki ataleti atarak, güven duygumuzu pekiştirirsek daha büyük işler başarırız. Bu temenniyle bugünde yazımızın sonuna geldik. Eğer bir sürçü lisan ettiysek affola efendim. Sağlıcakla kalın bizimle kalın değerli Gazete Kırküç Okurları.

Rss

Okuyucu Yorumları

Toplam 0 yorum yapıldı.

İlginizi çekebilecek diğer haberler

İşte geldi, gidiyor! Daha dün; “Merhaba ey Şehr-i Ramazan merhaba” diyerek karşıladığımız mübarek Ramazan ayının yavaş yavaş sonuna yaklaşıyoruz. Rabbim hayırlısı ile bayrama da ulaştırsın inşallah… Eş, dost, akrabalar ile karşılıklı iftar davetlerini… Maniler ...
Geçtiğimiz hafta iftardaydık. Bizde, "Çağrıldığın yere erinme, çağrılmadığın yere görünme" diye veciz bir söz var. Kütahya Gazeteciler Cemiyeti Başkanı Erkan Sağlam çağırdı. Bizde "Davete icabet sünnettir" dedik ve erinmedik gittik. İyi ki de gitmişiz, çünkü ...
Anneler Günü... Yani bize ait olmayan ama kutladığımız bir gün. Tamamen ticari bir amaca dönüşen bazı özel günler gibi, bu günüde milyonlarca anneyi katleden katliamlarına, sömürülerine devam eden emperyalist bir ülke icat etmiş. Bu günlerde bir kaç renkli söz ederek döktükleri ...
Geçen akşam bir televizyon kanalında Türkiye'nin en büyük savunma sanayi fuarı olan IDEF 2019 uluslararası fuarının açılışını izledim. Fuar alanında sergilenen yerli ve milli savunma silah sistemlerini, hava, kara ve deniz araçlarını ...
Kavuşana müjdeler… Kavuşturana şükürler olsun… Başı rahmet, ortası mağfiret, sonu da cehennem azabından kurtuluş olan Ramazan-ı Şerif ayına ulaşmanın heyecanı ve coşkusu içerisindeyiz… İçimiz kıpır kıpır… “Merhaba ey şehr-i Ramazan merhaba Merhaba ey şehr-i Rahmet ...
Kütahya ilk olarak 1074 tarihinde; Türklere Anadolu’nun kapılarını açan Sultan Alparslan’ın Bizans’a karşı kazandığı 1071 Malazgirt Zaferinden üç yıl sonra, yani bugünden tam 945 yıl önce fethedilmiştir. 23 yıl Türk ...
Site içi arama
Üzgünüz, şu an hiç anket bulunmuyor.
booked.net

AD Tasarım Mustafa Gökdere Copyright © 2013. Tüm Hakları saklıdır.