SON DAKİKA
gazetekirkuc
Takip Et!
20 Nisan 2019

DUYDUNUZ MU ZİRVEDEYİZ

Facebook'ta Paylaş
Twitter
B R K
DUYDUNUZ MU ZİRVEDEYİZ

ManşetÖne Çıkan HaberlerYAZARLAR - 20 Nisan 2019 6:45

 

Gazetemizin genç muhabirlerinden Rıdvan, beni hiç rahat bırakmayacak. Kütahya ekonomisine dair yaptığı sevindirici haberleriyle beni yazmaya özendiriyor. Yazılarımızla konuyu gündemde tutmakla birlikte dolgu malzemesi olarak ta değerlendiriliyor. Bunlardan biride 17 Nisan’da Gazetemizin manşetten verdiği ‘Zirvedeyiz’ başlıklı haberi.
Bugünlerde böyle iç açıcı haberlere ihtiyacımız var. 31 Mart mahalli idareler seçimleriyle bir kavşağı daha geçtik. O kavşakta belediye başkanlarımız değişti. AK Partili Kamil Saraçoğlu gitti, MHP’li Alim Işık geldi. Halkımız Sayın Işık’tan çok hizmet bekliyor. Şehrimizin sosyal ve ekonomik olarak yeterince gelişmemesinden yerel yönetimler suçlanıyor. Seçim çalışmaları sürecinde Sayın Başkan bu tür serzenişlere muhatap olmuştur mutlaka.
Yaklaşık dört yıllık kesintisiz, seçimsiz bir icraat dönemi başladı. Şimdi revizyon ve reform dönemi. Bundan sonra asıl meselemiz Kütahya’dır diyerek canla başla çalışmalıyız. Dün yaşadıklarımızdan dersler alarak Kütahya’yı daha yaşanabilir bir şehir haline taşımak samimi idealimiz ve gayretimiz olmalı.
Seçim sürecinde bir hayli daralan piyasalarda an itibariyle belirgin bir rahatlama görünmüyor. Özellikle küçük esnafların mali sıkıntısı bitmiş değil. Kiminle konuşsanız nasıl bir sıkıntı içinde olduğunu anlarsınız. Herkes AK Parti’nin ilk dönemlerini arıyor.
Hakikaten ekonominin en parlak dönemi o zamanlardı, herkes bunda hemfikir. Türkiye ekonomisi çok parlak dönemler yaşadı. Bundan rahatsız olan sömürgeci odaklar ülkemiz üzerine birtakım oyunlar oynayarak, aydınlığın kararmasını istediler. Burada asıl hedefleri ekonomik ve sosyal istikrarı sağlayan, ülkemizi sömürü alanından çıkaran AK Parti ve özellikle Sayın Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan. Bu asil millet onlara istedikleri bu fırsatı vermez inşallah. Ama iktidarda toplumu iktisadi, içtimai ve siyasi olarak rahatlatmalı.
Beklenti içinde olan halkımız umudunu yitirmiş değil. Toplumun morale ihtiyacı var, bir takım yeniliklerle bunu sağlayabiliriz. Üreticinin, esnafın moral değerlerini diri tutmak hepimizin görevi.
Biz gazete olarak bunun bilinci ve sorumluluğu içindeyiz. Kütahya’nın yararına olan haberleri gündemimize alarak siz değerli okurlarımızla paylaşıyoruz. O Haberlerden biride geçen gün manşetten verdiğimiz ihracat haberiydi.
Zirvedeyiz başlığıyla verilen haberde ilk 5’te yer alan 4 Kütahya firmasına ödül verildiği bildiriliyordu. Kütahya’mızın yüz akı olan, ürünleriyle ilimizin adını dünyaya duyuran, istihdam sağlayan, ekonomimize büyük katkı veren Kütahya Porselen, Güral Porselen, Keramika ve NG Kütahya Seramik firmalarının önemine dikkat çekilerek ödül verildi.
Çimento, Cam, Seramik ve toprak ürünleri ihracatçılar birliği tarafından düzenlenen 2018 İhracat şampiyonları ödül töreninde Kütahya firmalarının ödüle layık görülmesi ilimiz için bir onur ve bir gururdur.
Tüm ürünlerini bu şehirde üreten, dünyanın dört bir yanında Kütahya’nın adından bahsettiren firmalarımız sektöründe en fazla ihracat yapan 5 firma arasına girmesi Kütahya’da güzel işler olduğunun bariz bir göstergesidir.
Kimse bu şehri küçümsemesin, zira Kütahya’nın potansiyeli var. Üzerimizdeki ataleti atarak, güven duygumuzu pekiştirirsek daha büyük işler başarırız. Bu temenniyle bugünde yazımızın sonuna geldik. Eğer bir sürçü lisan ettiysek affola efendim. Sağlıcakla kalın bizimle kalın değerli Gazete Kırküç Okurları.

Rss

Okuyucu Yorumları

Toplam 0 yorum yapıldı.

İlginizi çekebilecek diğer haberler

Huzur ve güven içerisinde… Bir bayramı daha geride bıraktık. Aslında; ömrümüzde göreceğimiz bayramlardan biri daha eksildi! Toplum olarak; her bayramda yaşadığımız gibi bütün ikazlara rağmen traji komik, Kurban Bayramı klasiklerini yaşamaya devam ettik! “Acemi ...
Doğrusu bitip bitmediğini bilmiyorum ama görünürde öyle yoğun tartışmalar korkutmalar tehditle deri toplamalar bugün yok. En azından ben öyle bir şey görmedim. Bu sakin durum siz muhterem okurlarımın dikkatini çekmiş olmalı. Özellikle 12 Eylül Darbesi ...
Kurban Bayramının geliyor olmasıyla birlikte… Hayvan pazarlarından gıdaya, beyaz eşyaya… Otomotivden giyim kuşam ve turizme her alanda bir hareketlilik ve tatlı bir telaş… Bayram bereketiyle geliyor… Her bayram olduğu gibi ülke insanı yine yollarda… Sanırsınız ...
Yaz mevsiminin son ayını yaşıyoruz. Okullar tatil havalar sıcak çocuklar evlerde sıkılıyor. Haliyle park ve bahçelere giderek oynamak eğlenmek istiyorlar. Her insan gibi gezip eğlenmek onlarında en doğal hakkı. Bu açıdan parklar çocukların vaz ...
Kendisini fazla tanımıyorum. Haliyle hakkında bir suizanda bulunamam. Sadece 31 Mart Mahalli İdareler Seçimleri sırasında kısa bir sohbetimiz oldu. Kendileri Adalet ve Kalkınma Partisi’nden Belediye Başkan aday adayı olmuştu. Gazetemizi ziyarete gelmişlerdi. O gün ...
Biz gazeteciler haberlerimiz ve yazılarımızla Kütahya’daki gelişmeleri müspet bir çerçeve içinde vererek, bu şehrin değerlerini tanıtmak için yoğun gayret ediyoruz. Kimseyi suçlamıyorum ama aynı duyarlılığı ilgili kurumlardan ve Belediye’den göremiyoruz sanki. Hep termal alanlarımızın çokluğuyla övünürüz, ...
Site içi arama
Üzgünüz, şu an hiç anket bulunmuyor.
booked.net

AD Tasarım Mustafa Gökdere Copyright © 2013. Tüm Hakları saklıdır.