SON DAKİKA
gazetekirkuc
Takip Et!
3 Ağustos 2019

GEZGİN’İ GÖZLEYİP GÖRECEĞİZ

Facebook'ta Paylaş
Twitter
B R K
GEZGİN’İ GÖZLEYİP GÖRECEĞİZ

ManşetÖne Çıkan HaberlerYAZARLAR - 3 Ağustos 2019 7:45

Kendisini fazla tanımıyorum. Haliyle hakkında bir suizanda bulunamam. Sadece 31 Mart Mahalli İdareler Seçimleri sırasında kısa bir sohbetimiz oldu. Kendileri Adalet ve Kalkınma Partisi’nden Belediye Başkan aday adayı olmuştu. Gazetemizi ziyarete gelmişlerdi. O gün biraz muhabbet ettik.

Kütahya ile alakalı projelerini anlatmıştı bize. Gördüğüm kadarıyla umutlu ve özgüven sahibiydi. Tespit ettiği sorunları sonuçsuz bir hale getirmeden çözüme odaklı vaatleri vardı.

Halkın beklentisini palyatif tedbirler yerine, daha radikal biçimde çözme iradesine sahipti. En azından bende o intibayı oluşturmuştu. Konuşmasından genç yaşına rağmen siyasette deneyimli, yerel yönetimlerin işleyiş biçimine ilişkin donanımlı biri olduğunu anladım.

Daha önce Bilecik Belediye Başkan Yardımcılığı yapmış olan Sayın Osman Gezgin, oradan edindiği teorik ve pratik birikimiyle Kütahya’nın yerel yönetimler marifetiyle nasıl gelişeceğini tespit etmiş vizyon projeler hazırlamıştı. Maalesef bu dinamik ve tecrübeli hemşerimize fırsat verilmedi. İşte sonuç ortada.

Vaatlerini ve ufuk açıcı projelerini kendisinden dinleyince işte Kütahya için ideal bir başkan demiştim içimden. Lakin AK Parti yönetimi tercihini Sayın Ahmet Sami Kutlu’dan yana kullandı.

Siyasi kariyeri parlak, yönetme kabiliyeti olan birini değerlendirmek, ona fırsat vermek partiler için bir itibardır ve bir kazançtır. Siyasi öngörüsü olmayan, arzu edilen başarıyı elde edemeyen, taşıdığı görevin ve makamın hakkını veremeyen, tabanla tavan arasında sağlıklı bir koordinasyon sağlayamayan, sırf kendi makam ve konumlarını korumak için geleceği umut vaat eden yönettiği teşkilat veya kurumları daha ileriye taşıyacak gayrete dirayete sahip olanları harcayarak kendilerini sağlama alırlar. Buda teşkilatların ve kurumların rehavetine ve güç yitirmesine neden olur. Siyasi tarihimiz bunun örnekleriyle doludur.

Reel siyaset bunu  kabullenmese de politik çark böyle işliyor. Kumanda butonu yanlış ellerde olunca, düzensiz ve zamansız çalıştırılan çarkın dişlileri arasında çok kaliteli insanlar eziliyor yok ediliyor.

Yönetme sanatı olan siyaset ehil ellerde olmayınca, kısır döngü devam ettiği sürece orada muaffakiyet değil akamet olur. Bunu aşmanın yöntemlerinden biride başarılı olamadığını anlayan birinin bulunduğu yerden feragat ederek, istikbal vaat edenlere imkan tanımalı. Başarıya açılan kapıları onların yüzüne kapatmayıp fedakârlık gösterir liyakat sahibi insanlara açarsa, yarın kendisine açılacak bir kapı, gösterilecek itibar olur.

Geçmişte AK Parti’den Milletvekili ve Belediye Başkan aday adayı olmuş ancak nedense ona bu imkan verilmemiş olan Osman Gezgin’in Yeniden Refah Partisi Kütahya İl Başkanlığına getirilmesi bazı çevrelerde heyecan meydana getirdi.

Türk siyasetine yeni bir ivme kazandıracak olan Yeniden Refah Partisi, yeni bir oluşum gibi görünse de kökleri sağlam bir siyasi partinin temelleri üzerine inşa edilmiş zemini sağlam bir siyasi harekettir. Ülkemiz siyasetinin duayenlerinden cennet mekan Erbakan hocanın oğlu Fatih Erbakan ile gayesi hizmet olan dava şuuruna inanmış idealist  insanlardan tarafından kurulan partinin il başkanlığına Osman Gezgin’in atanmasını isabetli bulan ve iyi bir tercih olduğunu söyleyenler çoğunlukta.

Bazı çevrelerden duyduğuma göre Başkan Gezgin, genel ve yerel siyaseti geniş açıdan takip eden, Kütahya’nın siyasi, iktisadi ve içtimai meselelerini ve çözüm  yöntemlerini bilen donanımlı dinamik bir siyasetçi. Bizde izleyip göreceğiz. Müspet yanlarını görünce tebrik, menfi taraflarını görür, duyarsak tenkit ederiz. Sayın Gezgin, şunu bilsin ki gözümüz ve kulağımız onun üzerinde olacak. Kem bir söz duyarsak, bed bir hal görürsek bizimde söyleyecek sözümüz, gösterecek tavrımız olacaktır. Bunu bilmesi temennisiyle bugünde yazımızın sonuna geldik. Eğer bir sürç-i lisan ettiysek affola efendim. Sağlıcakla kalın bizimle kalın değerli Gazete Kırküç okurları.

Rss

Okuyucu Yorumları

Toplam 0 yorum yapıldı.

İlginizi çekebilecek diğer haberler

Amerika’nın son günlerde iyice ayyuka çıkan yurdumuzu bölmeye yönelik; alçakça, haince ve düşmanca hareketleri ve birde utanmadan dost stratejik ortam söylemlerinin tarihsel gelişiminin anlatmaya çalıştığım yazı dizisinin üçüncüsü bu hafta. Sözde ...
Şehirlerde kurulan devasa katlı yapılar, şehrin tarihi ve kültürel yapılarını gölgede bırakmış birçok sit alanı, ortadan kaldırılmış yeşil alanlar, tahrip edilmiş bir oldu bittiyle şehrin geçmişle bağları kopma noktasına getirilmiştir. Şehirlerin ...
  Aşağıda cins, miktar ve değerleri yazılı mallar satışa çıkarılmış olup: Birinci artırmanın aşağıda belirtilen gün, saat ve yerde yapılacağı ve o gün kıymetlerinin %50'sine istekli bulunmadığı taktirde, yine aşağıda belirtilen gün, ...
Çocukluğumuzdan beri hep duyarız büyüklerimizden… “İçme oğlum şu zıkkımı! Parasını el alır, dumanını yel alır… Derdi de sana kalır!” Büyükler ne dese yeridir, doğrudur. Tecrübe dediğin ömür tüketilerek elde ediliyor. Dünya Sağlık Örgütü’nün raporuna göre dünyada ...
Nedense bugün yazmak gelmiyor içimden. Bu halet-i ruhiye içinde kararsız bir şekilde oturdum bilgisayarın başına. Biraz gezindim orada burada. Gözüm ekranda, kulağım televizyonda. Haber spikerinin yürekleri burkan o sesi yankılandı ...
  Amerika’nın son günlerde ülkemize yaptıkları, Amerikan başkanı ve yöneticilerinin akılla mantıkla izahı mümkün olmayan kepazece, gerçeklerle bağdaşmayan ve sürekli değişiklik gösteren söylemleri hep yapıla geldiğini gösteren yazımın 1. bölümünü önceki ...
Site içi arama
booked.net

AD Tasarım Mustafa Gökdere Copyright © 2013. Tüm Hakları saklıdır.

gtag('config', 'UA-117936192-1');