Untitled-1

‘GÖREVİMİZİN BAŞINDAYIZ’

Kütahyaspor Başkanı Ahmet Tekdemir’in, Kütahya Amatör Spor Kulüpleri Federasyonu (ASKF) Başkanı Murat Cengiz’in istifa etmesi gerektiğini belirten açıklamalarıyla ilgili, Kütahya ASKF Yönetim Kurulu yazılı basın açıklaması yaptı. Açıklamada ASKF Yönetimi, görevinin başında olduğunu dile getirdi.

Kütahya ASKF Yönetim Kurulu tarafından, Kütahyaspor Başkanı Ahmet Tekdemir’in ASKF Yönetim Kurulu Başkanı Murat Cengiz’i istifaya çağırmasının ardından basın açıklaması yapıldı. Göreve geldikten hemen sonra Kütahya’nın tesis sorununu her platformda dile getirdiklerini ve projelerini kamuoyuyla paylaştıklarını ifade eden Kütahya ASKF Yönetimi, yaptığı açıklamada, “Bu süreçte yapılan tüm ziyaretlerimiz ve açıklamalarımızda, sürekli gündeme getirdiğimiz bir başka konu da ilimizin profesyonel bir takıma ihtiyacı olduğu ve buna en yakın kulüplerimiz olan Kütahyaspor ve Linyitspor’un desteklenmesi gerektiğidir” dedi.

‘SANAL BİR GÜNAH

KEÇİSİ ARIYORLAR’

Açıklamada Kütahyaspor ve Linyitspor’a karşı pozitif ayrımcılık yapıldığı ve iki kulüp aleyhinde de herhangi bir girişim ya da açıklamanın kesinlikle olmadığı dikkat çekilirken, “Ancak bütün bu çabalarımıza rağmen zannımızca, bazı yöneticilerimizin olası bir başarısızlığa kılıf hazırlamak, kendi beceriksizliklerinin sorumluluğunun altında ezilmemek, kısacası sanal bir günah keçisi bularak dikkatleri başka tarafa çekerek sıyrılmak ve vermiş oldukları sözlerin ağırlığını üzerine düşen görevi fazlasıyla yapmasına rağmen en kolay mücadele edebileceğini düşündükleri kurum olan federasyonumuzun üzerine yıkmaya çalışmak istemektedirler. Takdir edersiniz ki istifa müessesi de bu tür kurumların zaman zaman başvurduğu bir mekanizmadır ve adil olanı sorumlunun sorumluluk bilinciyle hareket ederek başaramadığı veya başaramayacağını anladığında istifa ederek daha iyi yapabileceklere görevi devretmesidir. Bazı yöneticilerimizin istifa çağrısında bulunduğu federasyon yönetimimiz kendilerini tamamen amatörlüğe adamış, gençlere hizmet etmekten başka hiç bir maddi, siyasi yada ticari ikbal peşinde koşmayan spor sevdalılarından oluşmaktadır” denildi.

‘GÖREVİMİZİN BAŞINDAYIZ’

Kütahya’nın ilçeleriyle birlikte Türkiye genelinde faal kulüp sıralamasında 7’inci sırada ve nüfusa orantılandığında ilk 5 içerisinde olduğuna dikkat çekilirken, “Zor şartlara rağmen bu kadar kulübümüzün sıkıntılarına çözüm noktasında yardımcı olmaya çalışmaktan başka bir derdi olmayan yönetim kurulumuz, üye kulüplerimiz ve bizleri göreve getiren değerli delegelerimizin iradesine saygıdan bir kaç yöneticimizi üzmesine rağmen görevinin başındadır. Ve yine her yerde bu kadar amatör spor kulübü ve sporcusu olan ilimizin profesyonel liglerde en az bir veya daha fazla takımı olması için mücadelesine devam edecektir. Tıpkı Ziraat Türkiye Kupasına katılması mümkün değilken yapmış olduğumuz çalışmalar sonucu katılmasını sağladığımız gibi. Tıpkı deprem testleri sonucu Gençlik Hizmetleri ve Spor Genel Müdürlüğü tarafından yıkım kararı gelen tribünlerin parça parça yıkılarak yapılması için verdiğimiz mücadele gibi. Tıpkı Kütahyaspor’umuzun alt yapısında hiç sporcusu yokken, bütün kulüplerimizin ilimize yakışır bir alt yapı oluşturmak için, hiçbir beklentisi olmadan en yetenekli oyuncularını bedelsiz vermeleri gibi,  tıpkı nizami saha sıkıntımız olmasına rağmen zeminine zarar gelmemesi ve bu zarar sonucu Kütahyaspor’umuzun olumsuz bir sonuç almaması için Dumlupınar Stadını diğer amatör kulüplerimize kullandırmadığımız gibi. Çünkü bizim amatör kulüplerimizde oynayan gençlerimizin bir lokomotife ihtiyacı vardır, onların yeteneklerine ve çalışmalarına değer katabilmeleri bu şekilde mümkün olacaktır”

‘ASLOLAN

KULÜPLERİMİZDİR’

“Aslolan kulüplerimizdir, yöneticiler gelip geçicidir. Birleşerek 1966 yılında Kütahyaspor’umuz kurulurken üzerine düşeni yapan amatörler ne zaman ihtiyaç duyulursa şehrinin takımının yanında bulunmuştur. İşte bu yüzden amatörleri hakir görerek onların temsilcilerini istifaya davet edip taraftarlarla karşı karşıya getirmeye çalışmak hiç etik bir davranış olmamıştır. Maalesef hiç profesyonel takımı olmayan ilimizde yaklaşan 2017-2018 sezonunda başta Bölgesel Amatör Ligde ilimizi temsil edecek 4 takımımız olmak üzere tüm takımlarımıza başarılı, kazasız, belasız ve centilmence geçen bir sezon dileriz” denildi. M.RIDVAN CEBECİOĞLU

 
Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *