SON DAKİKA
Rıdvan Cebecioğgu
Rıdvan Cebecioğgu
» Diğer Yazıları
Takip Et!
7 Eylül 2020

İLÇE KONGRELERİ START VERDİ

Facebook'ta Paylaş
Twitter
B R K
İLÇE KONGRELERİ START VERDİ

Adalet ve Kalkınma PartisiManşetSİYASET - 7 Eylül 2020 11:36

AK Parti İlçe Teşkilatı’nın 7. Olağan Genel Kurulu 3 ilçede gerçekleştirildi

ŞAPHANE’DE İKİNCİ KEZ HASAN BASRİ METE SEÇİLDİ
Şaphane ilçesinde, AK Parti İlçe Teşkilatı’nın 7. Olağan Genel Kurulu gerçekleştirildi. Hasan Basri Mete, 401 delegenin oyu ile ikinci kez ilçe başkanı seçilerek, güven tazeledi. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ve milletvekillerinin mesajlarının okunduğu kongre, saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunmasıyla başladı. Kongreye katılan delege ve partililerle misafirlerin vücut ısıları ölçüldü ve maske ve mesafe uyarıları yapıldı.
Divan başkanlığını AK Parti Afyonkarahisar Milletvekili İbrahim Yurdunusever’in yaptığı kongrenin açılış konuşmasını AK Parti Şaphane İlçe Başkanı Hasan Basri Mete yaptı. Mete, konuşmasında, ”18 yıl aradan sonra ilk defa Şaphane ilçemizde belediyemiz ile AK Parti bu kongrede birlikte buluştu. Belediye Başkanımız Rasim Daşhan ile uyum içerisinde çalışmaya devam ediyoruz. Her zaman davamızın ve ilçemizin menfaatlerini ön planda tutacağız. İlçemizin sorunlarına çözüm için birlikte yürüyeceğiz. İstişareden, ortak akıl ve adaletten asla ayrılmayacağız ve en çok çalışan teşkilat mensubumuzdan çok daha fazla çalışacağız” dedi.
Protokolün Korona virüs (Covid-19) sebebiyle kısa konuşmalarının ardından raporların ibrası yapılarak seçimlere geçildi.
401 delegesi bulunan Şaphane AK Parti Teşkilatı’nın yoğun ilgi gösterdiği kongrede Hasan Basri Mete yeniden AK Parti İlçe Başkanı seçilirken, yönetim kurulu asil üyeliklerine Ahmet Tarı, Mustafa Erdoğdu, Bayram Tire, İbrahim Sönmez, Elif Dağtan, Yılmaz Karaağıl, Mustafa Sevinç, Muzaffer Engin, Abdurrahman Solmaz ve Turan Arıkök seçildi.
Kongreye Şaphane Belediye Başkanı Rasim Daşhan, AK Parti Kütahya İl Başkanı Sebahattin Ceyhun, Şaphane AK Parti İlçe Başkanı Hasan Basri Mete, AK Parti milletvekilleri Ahmet Tan, Ceyda Çetin Erenler ve İbrahim Yurdunusever ile Kütahya İl Genel Meclisi Başkanı Musa Yılmaz, Altıntaş Belediye Başkanı Arif Teke, Pazarlar Belediye Başkanı Bilal Demirci, siyasi parti başkanları, Sivil Toplum Kuruluşlarının (STK) başkanları, İl Genel Meclisi üyeleri, partililer ve çevre il ve ilçelerden gelen misafirler katıldı.

 BAŞKAN AHMET KULAT GÜVEN TAZELEDİ

Simav ilçesinde yapılan kongrede Eczacı Ahmet Kulat, atama ile getirildiği göreve 406 delegenin oyu ile ikinci kez ilçe başkanı seçilerek, güven tazeledi. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ve milletvekillerinin mesajlarının okunduğu kongre, saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunmasıyla başladı. Kongreye katılan delege ve partililerle misafirlerin vücut ısıları ölçüldü ve maske ve mesafe uyarıları yapıldı.
Divan başkanlığını AK Parti Afyonkarahisar Milletvekili İbrahim Yurdunusever’in yaptığı kongrenin açılış konuşmasını AK Parti Simav İlçe Başkanı Ahmet Kulat yaptı. Kulat, “Sizleri, kendimin ve liderimin başını önüne eğdirecek hiçbir işin içinde olmayacağız. Her zaman davamızın ve şehrimizin menfaatlerini ön planda tutacağız. İstişareden, ortak akıl ve adaletten asla ayrılmayacağız ve en çok çalışan teşkilat mensubumuzdan çok daha fazla çalışacağız” dedi.
Protrkolün pandemi sebebiyle kısa konuşmalarının ardından raporların ibrası yapılarak seçimlere geçildi. 406 delegesi bulunan Simav AK Parti Teşkilatı’nın yoğun ilgi gösterdiği kongrede Ahmet Kulat yeniden AK Parti İlçe Başkanı seçilirken, yönetim kurulu asil üyeliklerine Abdullah Emre Çetiner, Ali İhsan Kuşdemir, Hüseyin Kalaycık, İsmail Baştuğ, İsmail Teke, İzzet İnal, Mehmet Baytekin Oruk, Mehmet Sevilmiş, İlhan Uğur, Murat Karakoç, Mustafa Türe, Niyazi Kurnaz, Ömer Ozan, Melek Çaylak, Serkan Yıldırım, Sevim Kabak, Veysel Nergis, Yusuf Doğrul ve Yusuf İlivan seçildi. Kongreye Simav Belediye Başkanı Adil Biçer, AK Parti Kütahya İl Başkanı Sebahattin Ceyhun, Simav AK Parti İlçe Başkanı Ahmet Kulat, AK Parti milletvekilleri Ahmet Tan, Ceyda Çetin Erenler ve İbrahim Yurdunusever ile Kütahya İl Genel Meclisi Başkanı Musa Yılmaz, siyasi parti başkanları, Sivil Toplum Kuruluşlarının (STK) başkanları, İl Genel Meclisi üyeleri, partililer ve çevre il ve ilçelerden gelen misafirler katıldı.
YOĞUN KATILIM SAĞLANDI

Sosyal mesafe kurallarına uygun şekilde gerçekleştirilen kongreye, AK Parti Afyon Milletvekili İl Koordinatörü Av. İbrahim Yurdunuseven, AK Parti Kütahya Milletvekili-MKYK Üyesi Ahmet Tan, AK Parti Kütahya Milletvekili Ceyda Çetin Erenler, AK Parti Kütahya İl Başkanı Sebahattin Ceyhun, Kütahya İl Genel Meclisi Başkanı Musa Yılmaz, Gediz Belediye Başkanı Muharrem Akçadurak, AK Parti Kütahya Merkez İlçe Başkanı Fatih Oruç, AK Parti Kütahya Kadın Kolları Başkanı Melek Mankan, AK Parti Kütahya İl Başkan Yrd. Kemal Kırbıyık, İlçe ve Belde Belediye Başkanları, AK Parti Gediz İlçe Başkanı Mehmet Erkan ve Yönetim Kurulu Üyeleri, AK Parti Gediz Kadın Kolları Başkanı Tuba Akbulut ve Yönetim Kurulu, AK Parti Gediz Gençlik Kolları Başkanı Ali Kemal Kanyılmaz ve Gençlik Kolları, Gediz Belediye Başkan Yardımcısı Şule Bilgili, Gediz Sanayi ve Ticaret Odası Başkanı Vedat Öztürk ve Yönetim Kurulu Üyeleri, Sivil Toplum Kuruluşları, Gediz Belediyesi Meclis Üyeleri, Mahalle ve Köy Muhtarları ve Vatandaşlar katıldı.
Divan başkanlığını AK Parti Afyon Milletvekili İl Koordinatörü Av. İbrahim Yurdunuseven’in yaptığı kongre, Saygı Duruşu ve İstiklal Marşının okunmasıyla başladı.
Açılış konuşmasını yapan AK Parti Gediz İlçe Başkanı Mehmet Erkan; “Kongreler partilerin muhasebe ve murakabe dönemleridir. Öncelikle bu onur verici göreve layık görülmek bizim için ayrı bir gururdur. Yarından itibaren her Pazar seçim olacakmış gibi AK Parti Gediz İlçe Teşkilatı yine sahada olacak, yine kapı kapı gezerek Genel Başkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan’ın selamını Allah’ın izniyle tüm Gediz’e ulaştıracağız. 7. Olağan Kongremizin Partimize, İlçemize, Kütahya’mıza ve Ülkemize hayırlar getirmesini diliyorum” açıklamasında bulundu.
Gediz Belediye Başkanı Muharrem Akçadurak konuşmasında; “2000’li yılların başında ekonomik ve siyasi krizlerle; Yalan, yoksulluk ve yolsuzluk girdabına sürüklenen ülkemizin en zor döneminde Cumhurbaşkanımız ve Genel Başkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan önderliğinde iktidar olan Partimizin bugün ülkemize kazandırdığı imkânlar Allah’a şükür ki bize bu gururlu ortamları sağlamıştır.
Vefayı şiar edinmiş bir kimlikle; Bütün bunları hep birlikte yaptık anlayışıyla, Partimiz kurulduğu günden bugüne kadar oylarıyla destekleriyle dualarıyla samimiyet ve gayretleri ile partimize katkısını esirgemeyen isimlerini zikredemediğimiz, teşkilatlarımızda görev yapan, sorumluluk alan teşkilatın kayıtlı, kayıtsız, destekçi ve tüm emekçilerine; görev yaptıkları süre içinde bayrağı onurla devreden hepsi birbirinden kıymetli ilçe başkanlarımıza, Bayrağı Mehmet kardeşime devreden Mesut YÖRÜK ve yönetimindeki arkadaşlara ayrı ayrı teşekkür eder bayrağı devralan Mehmet Erkan ve çalışma arkadaşlarına şükranlarımı sunar çalışmalarında başarılar dilerim.
İnşallah hep birlikte daha güzel olana varmak için birlik ve beraberliğimizi daha da güçlü kılacağız. Bu yolda milletimizle gönül gönüle, Türkiye için inandığımız yolda yürümeye devam ediyoruz. Kurulduğu günden bu güne Gediz’de tüm seçimleri kazanan bir teşkilatı; İnsanıyla, özverisiyle, Siyasi birikimiyle ve sair tüm unsurlarıyla emek harcanmış bir mirası; devralmanın gururunu ve sorumluluğunu alacaklarına emin olduğum arkadaşlarıma da şimdiden Allah’tan kolaylık diliyor, 7. olağan kongremizin ülkemize, milletimize ve siz kardeşlerime hayırlar getirmesi düşüncesiyle, 2023 hedeflerimize daha sağlam ve kararlı şekilde ulaşmak dileklerimle Şahsım ve Belediye Meclis üyesi arkadaşlarım adına; bu güne kadar ki ve bundan sonra ki destekleriniz için hepinize yürekten sonsuz teşekkürlerimizi sunuyorum. İlk günkü aşk ve azimle, gece gündüz demeden, durmak yok yola devam” açıklamasında bulundu.
AK Parti Kütahya Milletvekili-MKYK Üyesi Ahmet Tan konuşmasında; “Ben bir Gediz’in evladı olarak, burada olmaktan hem çok heyecanlıyım hem de çok büyük mutluluk duyuyorum. Davası ümmet, vatan ve erdem olanın derdi de büyük olur. Hepimiz çok iyi biliyoruz ki, AK Parti artık sadece Türkiye’nin partisi ve umudu değildir. Türkiye sınırlarını aşacak bir etki ve hayranlık ile milyonlarca Müslüman’ın ve mazlumun umudu, davası ve sevdasıdır.
AK Parti il ve ilçe teşkilatları olarak bu kutlu mücadelenin adanmışları olarak halkımıza ve ülkemize en iyi hizmet ve çabanın gayreti içerisindeyiz. Bu yolda milletimizle gönül gönüle, Türkiye için inandığımız yolda yürümeye devam ediyoruz. Rabbimden 7. kongrelerimizin ülkemize, milletimize ve siz kardeşlerime hayırlara vesile olmasını diliyorum” diye konuştu.
Yapılan konuşmaların ardından Cumhurbaşkanı ve AK Parti Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın mesajının okunması ve video gösterisinin izlenmesiyle devam etti.
Faaliyet ve kesin hesap raporlarının okunarak ibra edilmesinin ardından divan heyetine verilen yönetim kurulu listesinde yer alan isimler kürsüye çıkarak delegelere tanıtıldı. Kongre yığılma olmaması için kurulan 3 sandıkta oy verilmesi işlemiyle son buldu.
AK Parti Gediz İlçe Başkanı Mehmet Erkan’ın yönetim kurulunda, Halit Tülüoğlu, Cemil Şentürk, Ercan Altınkaya, Ersan Yıldız, Halil Şengöz, Arif Tunç, Ahmet Dündar, İsmail Tuncay, Ahmet Kuru, Süleyman Erdinç, Mehmet Dik, Suat Bilgili, Arif Akdağ, Ali Güvendik, İbrahim Kart, Mehmet alkan, İnci Öztürk Vurğun, Hatice Şahin, Emine Aktürk yer aldı.
İSMAİL GÜL

Rss

Okuyucu Yorumları

Toplam 0 yorum yapıldı.

İlginizi çekebilecek diğer haberler

Bakanlık, 81 il valiliğine “Temaslıların doğru bilgilendirilmesi” konulu genelge gönderdi. Genelgeye göre korona virüs tanılı kişiler,  temasda bulundukları kişiler  hakkında  eksik ya da yalan beyanda  bulunmaları halinde haklarında üç aydan iki yıla kadar ...
CHP’li Muharrem İnce, Kütahya’ya gelerek esnaf ziyaretlerinde bulundu. İnce yaptığı açıklamasında “Madeni olacak, kaplıcası olacak, hava alanı olacak, metropollere yakın olacak, çini ve porselenin başkenti olacak, kişi başına düşen gelir 2 bin 458 ...
Milliyetçi Hareket Partisi Kütahya Merkez İlçe Başkanı Ayhan Toy, Türk Tabipleri Birliği tartışmaları sonrasında Milletvekili Ali Fazıl Kasap’ı eleştirerek, tetikçiliğe savunduğunu belirttiToy açıklamasında “CHP Kütahya milletvekili sayın Kasap; milli konularda hassasiyet, yerli ...
KASAP ŞİKÂYETLERİ DİNLEDİCumhuriyet Halk Partisi Kütahya Milletvekili Ali Fazıl Kasap, 1453 konutlarını inceleyip semt sakinlerinin şikâyetlerini dinlediBirçok dairenin dolmasına ve yaklaşan soğuk günlere rağmen doğal gaza ulaşımın olmadığını ifade eden Ali Fazıl ...
AK Parti 7. olağan kongresi Belediye Kültür Sarayı'nda gerçekleştirildiİlçe Başkanı Bilal Kıyak'ın güven tazelediği kongreye AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Leyla Şahin Usta, Bölge koordinatörü AK Parti Afyonkarahisar Milletvekili İbrahim Yurdunuseven, AK Parti Kütahya ...
MHP Kütahya Milletvekili Ahmet Erbaş, Türk Tabipler Birliğinin son yıllarda Türk Tabipler Birliği Merkez Konseyi Hekimlerinin sorunları dışında her konuda ve özelliklede Terör Örgütü konusunda birçok destekleyici açıklamalarda bulunduğunu ifade ederek tepki gösterdi ...
İHALELER
Site içi arama

http://gazetekirkuc.com/mizanpaj-1-167/

booked.net

AD Tasarım Mustafa Gökdere Copyright © 2013. Tüm Hakları saklıdır.