6b89543b-5b32-4348-ac6f-6568135fecdf

İŞİTME ENGELLİLER OKULU KAPATILMAYACAK

Kütahya İşitme Engellileri Gençlik ve Spor Kulübü Derneği tarafından yapılan açıklamada, AK Parti Kütahya Milletvekili Şükrü Nazlı’nın girişimleriyle kapatılma kararının iptal edildiği söylendi

Milli Eğitim Bakanlığı tarafından, Kütahya’nın da aralarında olduğu Türkiye’de bulunan bazı işitme engelli okullarının ve bu okullara bağlı olan öğrenci pansiyonlarının kapatılması, statüsünün değiştirilmesi gibi kararlar alındığı gündeme gelmişti. Birçok işitme ve konuşma engelli öğrencinin velilerinin hayatına etki edebilecek karar doğrultusunda kapatılması gündeme gelen okullardan, biriside Zafertepe Mahallesinde bulunan Kütahya İşitme Engelliler Okulunun ve pansiyonunun kapatılıp yerine başka bir eğitim kurumunun yapılacağı iddia edilmişti. İddialar üzerine harekete geçen Kütahya İşitme Engellileri Gençlik ve Spor Kulübü Derneği yönetim kurulu, AK Parti Kütahya Milletvekili Mustafa Şükrü Nazlı’ya durumla ilgili verdi. Konunun çözümü ve kapatılma kararının iptal edilmesi için kendisinden yardım istediklerini belirten Dernek Başkanı Ahmet Şentürk, Nazlı’nın uzun uğraşları sonucu Kütahya İşitme Engelliler ilk ve ortaokulu ve pansiyonunun kapatılma kararının iptal edilerek, eğitim ve öğretime devam edeceğini söyledi.

NAZLI’YA TEŞEKKÜR

Dernek Başkanı Ahmet Şentürk açıklamasında, “Değerli Milletvekilimiz Şükrü Nazlı her zaman olduğu gibi bizim için yine, bizim yanımızda ve her zaman destek olduğu ve olacağını bir kez daha gösterdi. Milletvekilimiz engellilerin her daim yanında durmuş ve bize sayısız, değeri paha biçilemez yardımlarda bulunmuştur. Bundan sonra da bizim için elinden gelen her türlü desteği esirgemeyeceğinden şüphemiz yoktur. Bir kez daha bu konuda birçok insanın hayatını ve geleceğini etkileyen bu olayda yanımızda olduğu için kendisine yönetim kurulumuz, üyelerimiz ve velilerimiz adına sonsuz teşekkürlerimizi sunarım.” dedi.
Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *