KURT KAPANI FİLMİ EMET'TE ÇEKİLİYOR

‘Kurt Kapanı’ filmi tanıtıldı

2017 yılında vizyona girecek olan Yönetmenliğini Yüksel Torun’un yaptığı drama aksiyon filmi  “Kurt Kapanı” nın  çekimleri dünya’ca ünlü termal sulara sahip Kütahya’nın Emet ilçesinde devam ediyor.

Vizyona kasım ayında girmesi planlanan sinema filminin oyuncu kadrosunda Yeşim Salkım, Eren Vurdem, Gaye Turgut Evin, Cengiz Okuyucu, Ümit Acar, Orhan Milli, Ramazan Doğan, Semih Baysal, Ezel Salık, Abidin Adıyaman, Furkan Baysal, Asuman Sibel Mert ve çocuk oyuncu Ayşe Tuana Şahin bulunuyor. On yıldır, Emet ilçesinde faaliyet gösteren Emet Termal Resort Otel , dört farklı termal sulara ve muhteşem doğaya sahip olan, yerli ve yabancı turistler tarafından keşfedilmeyi bekleyen, Emet ilçesinin tüm ülkede  tanıtılması için, “Kurt Kapanı” filmine sponsor oldu. Yönetmen Yüksel Torun, filmde rol alan oyuncularla Emet Termal Resort Otel’de düzenlenen basın toplantısında, aksiyon ve dram içeren bir sinema filmi çektiklerini söyledi. Filmin kasım ayında vizyona girmesinin planlandığını belirten Torun; “Aksiyon ve dram ağırlıklı bir film çekiyoruz, filmin hikayesi aslında bir Yeşilçam hikayesidir. Sadece biraz günümüze göre modernize edildi. Üç yıldır üzerinde çalıştığımız bir hikâyeyi sinemaya uyarladık. Film bir babanın Oğlunun ölümü ile başlamaktadır. Film aslında içinde çok gizli bir aşkı barındırmaktadır. İnsanların geçmişinde yaptıkları hatalar, aldıkları kararlar ömür boyunca karşısına çıkmaktadır. Geçmişte kötülük yaptı iseniz önünüze hep kötülükler, iyilik yaptı iseniz hep iyilikler çıkar aslında filmin de ana konusu budur. Aslında bu hikâyeyi ben üç yıl önce kaleme almıştım. Değerli arkadaşım Yusuf Atala’nın daveti üzerine Emet ilçesine küçük bir gezi için gelmiştim. Burayı gezerken burada film yapabileceğimizi düşündüm. Tabiî ki yapacağımız film buranın dokusuna uygun olmalıydı. Bizde hikâyemizi Emet’e göre uyarladık. Şimdi de düşüncelerimizi oyuncularımız ile birlikte görüntüye döküyoruz” dedi.

YARDIMCI OYUNCULARI

BU YÖREDEN SEÇTİK

Torun; “Emet ilçemiz merkeze biraz uzak, yol şartları da sıkıntılı, bu yüzden yardımcı oyuncu konusunda sıkıntılar yaşadık. Günü birlik olarak gelmek istemediler. Bizde bölge halkımızı bu rolleri teklif ettik. Onlarda severek kabul ettiler. Gerçekten çok güzel görüntüler ortaya çıktı. Bu konuda çok mutluyuz” diye konuştu.

FİLMİN YORGUNLUĞUNU

TERMAL SULAR İLE ATACAĞIM

Yoğun tempoda çalıştıklarını belirten Yönetmen Torun yorgunluğunu termal sular ile atacağını belirterek;“Emet ilçemizde yedi farklı termal suyun olduğunu öğrendim. Bu sular bir çok hastalığa da iyi geliyormuş. Şu an film ekibimiz ile çok yoğun tempoda çalışıyoruz. Film tamamlandığında , bu termal sulardan muhakkak yararlanacağım. Filmin yorgunluğunu bu termal sular ile atıp kendimi ödüllendireceğim. Biz gerçekten çok büyük bütçeler ile bu işi yapmıyoruz. Sinema gerçekten bir gönül işidir. İstanbul dışında bir sinema filmi çekmek çok masraflı ve pahalı olmaktadır. Bir sinema tutkunu olan  Karaderili şirketler grubu sahibi Orhan Karaderili tüm ekibimizin konaklama, yemek, lojistik ihtiyaçlarını karşılamaktadır. Bu gerçekten büyük bir anlam ifade etmektedir. Doğruyu söylemek gerekirse burada olmamızın en büyük sebeplerinden biriside budur. Burada otel olmasa , ben bu kadar oyuncu ve film kadrosunu nerde konaklatabilirdim ki ? Yani burası olmasa biz burada olmazdık.” İfadelerini kullandı.

‘BURADA OLMAKTAN MUTLUYUM’

Filmin oyuncusu Yeşil Salkım Emet’te olmaktan dolayı mutlu olduğunu söyleyerek; “Ülkede sanatsal değeri olan bir şeyler yaptığınızda ,Ülke yararına bir şeyler yaptığınızda medya alacağınız yer çok azdır. Ancak filmde yeni aşk mı doğuyor? Oyuncular aşk mı yaşıyor? Yok birbirinin saçını asıldılar , dokundular gibi magazin olaylar daha fazla yer almaktadır. Benim 26 yıllık sanat hayatımda gördüğüm izlenimler böyledir. Sonuç itibariyle Türkiye’de artık her şey para için yapılıyor. Başrol oyuncuları paralarını alır. Ama yandaki oyuncular daha kıymetlidir tiyatrocudur. Filme çok büyük emekleri de vardır. Onlara para verirken üç liranın beş liranın hesabı yapılır. Dizi sektörü böyledir. Sinema ise gerçekten emek verilen herkesin küçük paralara çalıştığı, sanat adına iyi bir şeyler yapmaya çalıştığı bir sektördür. Bende sinemaya gönül verdiğim için, yönetmene güvendiğim için bugün buradayım. Burada olmaktan da mutluyum. İnşallah güzel bir film olur ve seyırcinin takdirini alır. Yurt dışında da festivallere gider. Bir sinema filmi için en büyük ödül yurt dışında festivallerde yer almasıdır. Her zamanda buna inanırım” dedi.

MİSAFİRPERVERLİK

BENİ ETKİLEDİ

Oyuncu Yusuf Atala ise; “On gündür çekimler için Emet’teyiz ,Emet’in adını birden farklı  şifalı termal sularınının bulunması ile duymuştum. Hatta bir çok ülkede doktorlar tarafından tavsiye edildiğini de duymuştum. Bunun için Emet ilçesine geldim. Geldiğimde de burada insanların misafirperverlikleri beni etkiledi. Bende bir dahaki ziyaretimi yönetmen arkadaşım Yüksel Yöntem ile birlikte yaptım. Beraber burada güzel bir film yapılabileceğini konuştuk. Şimdide “Kurt Kapanı” filmimiz için buradayız” diye konuştu.

 
Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *