Untitled-30

KÜTAHYA’DAN 103 KİŞİ İHRAÇ EDİLDİ

Olağanüstü Hal kapsamında 692 sayılı yeni Kanun Hükmünde kararname yayımlandı. Kararnameyle Kütahya’dan 103 kişi ihraç edilirken, 1 kişinin de görevi iade edildi.

Olağanüstü hal kapsamında kamu görevinden çıkarılanlar ve göreve iade edilenlere ilişkin listelerin de bulunduğu 692 Sayılı Kanun Hükmünde Kararname, Resmi Gazete’nin mükerrer sayısında yayımlandı. Kararname ile Kütahya’da toplam 103 kişi ihraç edilirken, 1 kişinin de görevi iade edildi.

Kütahya Emniyet Genel Müdürlüğü’nden 10 kişi, Adalet Bakanlığı’na bağlı kurumlardan 5 kişi, Milli Eğitim Bakanlığı’ndan 2 kişi, Sağlık Bakanlığı’ndan 11 kişi, Diyanet’ten 9 kişi, İçişleri Bakanlığı’na bağlı kurumlardan 4 kişi, Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanlığı’ndan 13 kişi, Türkiye Cumhuriyeti Devlet Demiryolları’ndan 3 kişi, Dumlupınar Üniversitesi’nden 46 kişi görevlerinden ihraç edildi. Emet Eti Maden İşletmelerinde çalışan Yaşar Yalçın’ın ise görevi iade edildi.

Kararnamede, terör örgütlerine veya Milli Güvenlik Kurulunca (MGK) devletin milli güvenliğine karşı faaliyette bulunduğuna karar verilen yapı, oluşum ve gruplara üyeliği, mensubiyeti veya iltisakı veya irtibatı olan kamu görevlerinin ihraçlarına ilişkin yer alan listede Kütahya’dan şu kişiler yer alıyor:

DUMLUPINAR ÜNİVERSİTESİ

dpü

TÜRKİYE CUMHURİYETİ DEVLET DEMİRYOLLARI

 

tcdd

 

SAĞLIK BAKANLIĞI

sağlık bakanlığı

MİLLİ EĞİTİM BAKANLIĞI

 

milli eğitim bakanlığı

İL ÖZEL İDARE

 

içişleri bakanlığı mahalli idareler

KÜTAHYA İL JANDARMA KOMUTANLIĞI

 

içişleri bakanlığı jandarma genel komutanlığı

ENERJİ VE TABİİ KAYNAKLAR BAKANLIĞI

enerji ve tabii kaynaklar bakanlığı

ADALET BAKANLIĞI

 

adalet bakanlığı

DİYANET 

 

diyanet
Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *