Untitled-4

‘KÜTAHYASPOR’UN AYAKTA OLDUĞUNU GÖSTERDİK’

Kütahyaspor Başkanı Ahmet Tekdemir, Kütahyaspor hakkında önemli konularda açıklamalarda bulundu. Son yapılan İl Spor Güvenlik Toplantısında stat karmaşasının sona erdiğini söyleyen Tekdemir, “Dik duruşumuz sayesinde Kütahyaspor’un ayakta olduğunu gösterdik” dedi. Tekdemir ayrıca stat konusunda Amatör Spor Kulüpleri Federasyonu Başkanı Murat Cengiz’in Kütahyaspor’un yanında olmadığını ifade ederek, Cengiz’i istifaya davet etti.

‘KÜTAHYA’NIN ÜZERİNDEKİ

BÜYÜK BİR YÜK KALKTI’

Kütahyaspor Başkanı Ahmet Tekdemir, kulüp binasında bir basın toplantısı düzenledi. Sezonun başlamasına kısa süre kala Kütahyaspor’un hangi statta maçlarını oynayacağı sorusunun yapılan İl Spor Güvenlik toplantısı sonrası netliğe kavuştuğunu belirten Tekdemir, “Dumlupınar Mahallesinde bulunan atletizm pistinde oynama kararı aldık. Gençlik Spor İl Müdürlüğü tarafından ek tribün yapılacak. İhale ve yapım süreci 2-3 ay sürecek. Bu süreç zarfında maçlarımızı oynayacağımız bir stadyum bulunması konusunda, il güvenlik kurulumuzun kararıyla; yeni tesis hizmete girene kadar Dumlupınar Stadyumunda oynayacağız. Kütahya’nın üzerindeki büyük bir yük kalktı. İnşallah yıkılacak olan stadımızın da yerine en az 20 bin kapasiteli bir stat hemen yapılır” dedi.

‘KÜTAHYA HALKININ

DESTEĞİNE MİNNETTARIM’

Kütahya halkının verdiği desteğe minnettar olduğunu söyleyen Tekdemir, “Biz Kütahyaspor’u tutup sağda solda oynatacak kadar küçülmedik. Bu noktada gösterdiğimiz dik duruş, Kütahyaspor’un ayakta olduğunu gösterdi. Toplanan 28 bine yakın imza bunun en güzel göstergesidir. Gönül isterdi ki yeni stat yapıldıktan sonra eski stadyum yıkılsın. Ama şartlar ve yıkım kararının çıkartılması, böyle bir sonuca itti. Umuyorum ki, bu seneki şampiyonluğumuz sonrası, gelecek sezon maçlarımızı, kazandırılacak olan yeni stadyumumuzda oynarız” dedi.

‘STAT KONUSU FUTBOLCULARIN

PSİKOLOJİSİNİ BOZMUŞTU’

Yapılan hazırlık maçlarında Kütahyaspor’un göz dolduğunu ve taraftarlarını sevindirecek bir futbol sergilediğini belirten Tekdemir, “Yeni transferle birlikte, şampiyonluğun en büyük adayı olduğumuzu yaptığımız hazırlık maçlarında göstermiş olduk. Şuan her şey yolunda gidiyor. Stat konusu son dönemde taraftarlarımız kadar futbolcularımızın da psikolojisini bozmuştu. İnşallah bugünden sonra stadyumsuz kalmadan takımımızı şampiyonluğa götüreceğiz” diye konuştu.

‘RONALDİNHO GİBİ BİR

ADAM OLMALI’

Transferler konusunda açıklamalar yapan Tekdemir, Kütahyaspor’un BAL Ligindeki en kaliteli ekip olduğunu ifade etti. Bazı futbolcuların kulüpten 100 bin lira istediklerini belirten Tekdemir, bir futbolcuya 100 bin lira vermesi için onun Ronaldinho olması gerektiğini söyleyerek, “Çok iyi niyetle aldığımız, çok üst düzey sporcular sonradan gerek sakatlıkları gerekse psikolojik durumları nedeniyle ayrıldı. Bu sadece Kütahyaspor için geçerli olan bir durum değil. Bütün takımlar için geçerli. Bizler Kütahyaspor için en iyisini bulmanın derdindeyiz. Çok fazla transfere ihtiyacımız yok. Ama olsa iyi olur. Çünkü lig uzun bir maraton ve hepsinin alternatiflerinin kadrosu olması gerekiyor. Transferlerimiz 2-3 yıla göre yapıldı. Kütahyaspor’un parasal anlamda menfaatlerine en uygun ve en fazla katkı verebilecek futbolcularla anlaştık. Adam geliyor 100 bin lira para istiyor. Hiç kimseye o kadar para vermem ben. Benim 100 bin lira vereceğim oyuncu Ronaldinho gibi bir adam olmalı. BAL ligine göre, maliyet olarak ortalama bir takımız ama en kaliteli ekip biziz” dedi.

‘İSTİFAYA DAVET

EDİYORUM’

Amatör Spor Kulüpleri Federasyonu Başkanı Murat Cengiz’in istifa etmesi gerektiğini tekrarlayan Tekdemir, Cengiz’in stat konusunda Kütahyaspor’un yanında olmadığını belirterek, “Bu konuda ısrarım hala devam ediyor. Çünkü yaptıkları basın açıklamasında bazı şeyler yazılmış ve söylenmiş. Ama yaptıkları basın açıklamasının ne kadar âcizane bir açıklama olduğunu görürsünüz. Kendi beceriksizliklerini, Kütahya’nın futboluna veremedikleri katkıyı ve organizasyonları gelip şahsım üzerinden oynamaya çalışması hoş bir davranış değil. Kendisini bir kez daha, Kütahyaspor’un yanında bulunmadığı için, Kütahya’daki amatör spor kulüplerinin faydasına hareket etmediği için, Kütahya’daki amatör spor kulüplerinin içerisindeki bazı kulüpleri öne çıkarıp diğerlerini görmezden geldiği için ve en önemlisi de Kütahyaspor’un stat meselesinde yanında durmadığı için bir kez daha istifaya davet ediyorum” dedi. M.RIDVAN CEBECİOĞLU
Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *