papierfabrik_pitten

KÜTAHYA’YA DEV YATIRIM

Avusturyalı Prinzhorn Holding bünyesindeki Hamburger Containerboard, 300 milyon Euro’luk yatırım ile Kütahya’da kağıt fabrikası kuracak. Tamamlandığında yılda 480 bin ton konteyner kartonu üretim kapasitesine sahip olacak fabrikanın, 500 kişiye istihdam sağlaması bekleniyor.

Dünya çapında 4 dört farklı ülkede 7 kağıt fabrikası bulunan ve yıllık 2 milyon ton konteyner kartonu üreten Prinzhorn Holding bünyesindeki Hamburger Containerboard, 300 milyon Euro’luk yeni kağıt fabrikası yatırımı için Kütahya’da arazi satın aldı.

500 KİŞİYE İSTİHDAM

SAĞLAYACAK

Türkiye’de Çorlu ve Denizli’de iki kağıt fabrikası bulunan şirket, Kütahya’da üçüncü kağıt fabrikasını kurmak amacıyla arazi alım anlaşması imzaladı. Yıllık 480 bin tonluk konteyner kartonu üretim kapasitesine sahip olacak fabrika, 500 kişiye istihdam sağlayacak. Son teknolojiyle donatılması planlanan fabrikanın 2020’ye kadar tamamlanması hedefleniyor.

‘ÇOK HEYECANLIYIZ’

Proje için mükemmel bir yer bulduklarını ve çok heyecanlı olduklarını dile getiren Hamburger Containerboard Bölümü Genel Müdürü Harald Ganster , kuracakları bu kağıt fabrikası ile, müşterilerine sundukları yüksek kaliteli kağıt arzlarını daha da güçlendireceklerini belirtti.

“TÜRKİYE BİZİM İÇİN

ÖNEMLİ BİR PAZAR”

Türkiye’nin kendileri için önemli bir pazar olduğuna dikkat çeken Prinzhorn Holding CEO’su Cord Prinzhorn, yaptığı açıklamada, “Hızlı bir büyüme sergileyen Türkiye’ye olan bağlılığımızın bir göstergesi. Bürokratik izinler ve siyasi istikrar gibi faktörler yolunda giderse, projenin devamıyla ilgili adım atmaktan memnuniyet duyarız” dedi.

Prinzhorn Holding’in bir parçası olan Hamburger Containerboard şirketi, 15 ülkede 6 bin 300 kişiye istihdam sağlayan ve geri dönüşüm, kağıt ve ambalaj sektörlerinde Avrupa’nın pazar liderleri arasında bulunuyor. 1,23 milyar Euro yıllık ciroya sahip olan holding, kendi segmentinde Avrupa’da üçüncü konumda bulunuyor. Ana merkezi Viyana’da şirket, Dunapack Ambalaj adıyla oluklu ambalaj çözümleri, Hamburger Containerboard adıyla kağıt üretimi ve Hamburger Recycling Group adıyla da atık kağıtların toplanması ve ticareti olmak üzere üç iş biriminde boy gösteriyor. M.RIDVAN CEBECİOĞLU
Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *