SON DAKİKA
KADİR YILMAZ
KADİR YILMAZ
» Diğer Yazıları
Takip Et!
27 Ekim 2020

MASKESİZ ÇIKMAM ABİ !

Facebook'ta Paylaş
Twitter
B R K
MASKESİZ ÇIKMAM ABİ !

YAZARLAR - 27 Ekim 2020 12:19


                   

Türk pop müziğinin efsane topluluğu MFÖ Mazhar Fuat Özkan, biraz daha açalım; Mazhar Alanson, Fuat Güner ve Özkan Uğur’u  dillerden düşmeyen şarkılarıyla bilmeyen yoktur.

Ele Güne Karşı Yapayalnız “,” Gülleriniçinden“, “Bu sabah Yağmur Var İstanbul’da,” Sûfî“, “ Peki Peki Anladık“, “Mecburen“, “Bûselik Makamına” gibi unutulmaz şarkıları hep dillerdedir.

Arada bir, bir şekilde dinlemelisiniz.

Şimdilerde kimseyi çok da cezbetmeyen, bir zamanlar nedense çok önemsenen bir Eurovision şarkı yarışması vardı. Her sene bir önceki senenin birincisinin ülkesinde yapılırdı. Birkez biz de Sertap Erener‘le birinci olmuştuk.

Efsanetopluluk MFÖ’ nınoynadığı bir reklâm filminde söylenen ve dillerden düşmeyen bir “reklâm sloganı” vardı.

Mazhar Alanson söylemişti.

Şapkasız Çıkmam Abi

İnsanlar tavizsiz, vazgeçemedikleri ısrarcı alışkanlıklarını göstermek veya bir yerlere giderken biribirlerine  “Şapkasız Çıkmam Abi “ derlerdi.

Bazen şaka yollu, bazen gerçek olarak.

☆☆☆

Bütün dünya aylardır görünmez bir düşmana, korona virüsekarşı amansız bir mücadele veriyor.

Türkiye’de 11 Mart’tan bu yana dünyanın hayret ve hayranlıkla ,birazda şaşkınlık ve kıskançlıkla takip ettiği başarılı bir mücadelenin içinde.

Bu salgın sonbaharla birlikte Hindistan, Avrupa ülkeleri ve Amerika’da ilk başlangıç etkisini 3’e 5’e katlamış durumda. Artarak da devam ediyor.

Bizde dediğer ülkelerdeki kadar olmasa da, songünlerdeki ciddi ve endişe verici artışları her gün televizyonlardan izliyoruz.

Uzmanlar bizdeki artışların başlıca sebepleri olarak; Haziran ayında başlayan Temmuz’da her alana yayılan normalleşme adımlarıyla birlikte yazlıkçılar, sahilciler, memleketçiler,yasağa rağmen yapılan partiler,nişan,düğün, asker uğurlamaları , gezek, mevlid, ve sıkı fıkı aile ve akraba ziyaretleriyle umursamaz, tarifsiz bir gurubun kontrolsüz yaşam tarzındakiısrarlı davranışları görülüyor.

☆☆☆

Buhal, iyi bir hal değildir.

Sayın Sağlık Bakanın da söylediği gibisalgın ülkemizde 2.nci zirvesinde ve artış genele yayılmış durumda.

Kütahya’da da durum çok farklı ve pek parlak görünmüyor.

Bırakın kalabalık ve kapalı alanlara girip çıkmayı, evlere ziyaretçi olmaya ve almaya “mecburiyet olmadıkça“bir süre ara verelim.

Şehirdeki pozitifvaka ve entübehastasayısında artış olduğu, son zamanlarda salgının kadınlar ve gençler arasında yaygınlaştığı, kurallara kararlılıkla ve ciddiyetleuyulmazsa mücadelenin  zorlaşacağı ifade ediliyor.

☆☆☆

Eğer kabul görürse, sayın karar vericilere naçizanebir teklifim olacak.

Özellikle gençleri önceleyen,onlara hitap eden, yazımıza da başlık edindiğimiz “Maskesiz Çıkmam Abi”  spotuyla içerisinde uyarıcı bilgilerin bulunduğudeğişikbroşürler hazırlanarakşehrin ana noktalarında, cadde ve sokaklarında, çarşı ve pazarlarındaTürk popunun efsane topluluğu MFÖ’ nünsevilen parçaları eşliğinde dağıtılabilir.

Faydalı olacağını düşünüyorum.

Teklif bizden.

Maskesiz çıkmayın..

Mesafeyi unutmayın..

Suya sabuna mutlaka dokunun.

Rss

Okuyucu Yorumları

Toplam 0 yorum yapıldı.

İlginizi çekebilecek diğer haberler

 " Avrupa Türkiye ile baş edemez" diyor Almanlar. Edemez çünkü ülkemiz yönetiminde yerli ve milli duygularla çalışan seçilmiş bir başkan ve yine onun tensipleriyle icraatın başında bulunan işinin ehli idealist insanlardan oluşan ülkemizin ...
Geçen gün genel gazetelerin birinde ülkemizin dış politikasına ilişkin bir haber vardı. Başka basın yayın organlarında göremediğim haberde ABD'li bir araştırma şirketinin Türkiye'nin dış politikasının çok beğenildiği bildiriliyordu. Biz içeriden fark etmesekte dışarından bizim ...
 3 Gündür gazetemizin manşetten verdiği koravirüsle alakalı haberler inanıyorum ki vicdan sahibi her insanı yürekten üzmüştür, korkutmuştur. Artışlar çok yüksek seviyelere çıkmasına rağmen maalesef hala ciddiye almayan, cahilce kabadayılık taslayan, sonunda koronaya toslayan, başta ...
 Kâinatı yoktan var eden, insanı'da yer yüzünün halifesi kılan Allah (C.C) bütün mahlukatın yaşayabilmesi için dünyamızı sayısız rızıklar la donatmış. Bu nimetlerin temini hususunda  (melekler hariç) tek bir varlık düşünülemez ki rızkı Allah'a ...
Belediye Kütahyaspor Pazar günü sahasında Tekirdağspor’u konuk etti. Aslında iyi başlayan maç 1-1 beraberlikle sonuçlandı. Kütahyaspor’un üstün olduğu bir karşılaşmadan yine kayıpla ayrılması ve bunun Dumlupınar stadında olması not düşülecek bir durum.Kütahyaspor’un ...
                   Sağlık Bakanı Koca günlük Covid-19 tablosunu paylaşırken/anlatırken..Alınan tedbirlere uyulmasını isterken..Kaybettiğimiz canları söylerken..Hele sağlık çalışanlarının 8 aydır yaşadıklarını, hastalanan ve vefat edenlerinden bahsederken kelimeler boğazında düğümleniyor, sesi titriyor, gözleri doluyor.Sanki kulaklarımız sağır, ...
İHALELER
Site içi arama

http://gazetekirkuc.com/mizanpaj-1-167/

booked.net

AD Tasarım Mustafa Gökdere Copyright © 2013. Tüm Hakları saklıdır.