SON DAKİKA
admin
Takip Et!
10 Mayıs 2019

 ÖZLENEN MUHALEFET

Facebook'ta Paylaş
Twitter
B R K
 ÖZLENEN MUHALEFET

ManşetÖne Çıkan HaberlerYAZARLAR - 10 Mayıs 2019 0:01

Geçen akşam bir televizyon kanalında Türkiye’nin en büyük savunma sanayi fuarı olan IDEF 2019 uluslararası fuarının açılışını izledim.

Fuar alanında sergilenen yerli ve milli savunma silah sistemlerini, hava, kara ve deniz araçlarını seyrettiğimde nasıl duygulandığımı buradan anlatamam.

Ülkemizin savunma sanayisinde yakaladığı dikkat çekici gelişmeler yurtsever insanları sevindirirken, bundan hoşnut olmayacak birini düşünemiyorum.

Yıllarca ülkemizi sömüren, savunma sanayimizi engelleyen, haksız ambargolar uygulayan sözde müttefik dostların rahatsızlığını anlarım da, içimizdeki bazı softların sıkıntısını anlamış değilim.

Muhalifliği ruhuna işlemiş, mili hisleri körleşmiş, takdir duygusunu yitirmiş, müspet gelişmeleri görmek istemeyen adeta politik körlük yaşayanlar var ise onlara da acil şifalar diliyorum.

Ülke olarak göğsümüzü kabartan, yüzümüzü ağartan, güvenlik güçlerimizin gücüne güç katan, şanlı bayrağımızı en uç noktada en yüksek rakımda özgürce dalgalandıran moralimizi ve güvenimizi artıran gurur kaynağımız savunma sanayimizin, daha güçlenmesini sağlamak için ilgili kurumlardan maddi ve manevi desteğimizi esirgememeliyiz.

Ülkelerin bağımsızlığı koruyan, insanların güven içinde yaşamalarını sağlayan unsurların başında güçlü ve modern savunma sistemleri geliyor. Son yıllarda Türkiye bu alanda büyük atılımlar yaptı.

Ama ne yazık ki bu önemli gelişmeyi görmeyenler var. Böylesine milli gelişmeye ilgisiz kalarak perdeleme telaşında olanların da, artık aydınlık ufuklara açılan inkar perdesini yırtıp atarak bu başarıyı gizleme telaşından vazgeçmeliler.

Maalesef bazı kesimlerde hala bir gevşeklik var. Bu işte emeği ve alın teri olanlardan bir teşekkürü bile esirgiyorlar, sanki onların lügatinde “Marifet iltifata tabiidir” diye bir ata sözümüz yok. Eğer olsaydı Türkiye’nin ali menfaatleri için marifet gösterenlere iltifat eder onlara moral ve motivasyon sağlarlar.

Ülkemizin istikbalini ve istiklalini pekiştirecek unsurların başında milli savunma geliyor. AK Parti sayesinde milli savunma sanayisinde önemli mesafeler kat ettik. Yerlilik oranının yüzde 20’lerden 70’lere yükselmesini bile görmemezlikten gelip burun kıvıranlar var. Halkımız bakıp da görmeyen, görüp de takdir etmeyen muhalefetten pek hazzetmiyor.

Millet ve devlet yararına olan her hizmette muhalefetin iktidara destek olması lazım. Bana göre muhalefet ülke hayrına olan her girişime anahtar, şerre kilit olmaktır. Aynı durum iktidar içinde geçerlidir.

Maalesef bu tür muhalefete pek tanık olamıyoruz. Bizde tenkit bol tebrik kıt. Buna yakın sözü ana muhalefet partili bir sayın milletvekili söylemişti.

CHP’li Engin Altay bir ara TBMM’de bu görüşümüzü teyit eder mahiyette şöyle demişti. “Hükümet dünyanın en doğru işini bile yapsa bizim bu hükümeti alkışlayacak halimiz yok”.

Onların hali yok ama milletimizin var, son seçimde gösterdi ki halkımız iktidarın icraatlarını beğeniyor alkışlıyor ama mesajını vermekten de geri kalmıyor. Daralan piyasalar benim mideme yansıyor dedi ve sandıkta bunu gösterdi. Belli ki muhalefet halkın gerisinde kalmış.

Zira Türkiye AK Parti iktidarıyla rahmetli Turgut Özal’ın  deyimiyle “Çağ atladı”. AK Parti öncesi yaşadığımız o berbat dönemleri krizleri hatırlar isek bugünün kıymetini daha iyi anlıyoruz. Sosyal, siyasal, ekonomik, sağlık ve hemen  her yerde büyük sıkıntı vardı. Belki bugün de piyasalarda bir durgunluk var ama o kara günleri yaşayanlar bugüne şükrediyor.

Bölgesel ve küresel güç olmaya aday olan ülkemiz bugün yaşadığımız sorunları aşacak güce sahiptir. Omuz omuza verince her sıkıntı aşılır.

Yeter ki umudumuzu ve güven duygumuzu kaybetmeyelim. Bu temenniyle bugünde yazımızın sonuna geldik. Eğer bir sürç-i lisan ettiysek affola efendim. Sağlıcakla kalın bizimle kalın değerli Gazete Kırküç Okurları.

 

Rss

Okuyucu Yorumları

Toplam 0 yorum yapıldı.

İlginizi çekebilecek diğer haberler

İşte geldi, gidiyor! Daha dün; “Merhaba ey Şehr-i Ramazan merhaba” diyerek karşıladığımız mübarek Ramazan ayının yavaş yavaş sonuna yaklaşıyoruz. Rabbim hayırlısı ile bayrama da ulaştırsın inşallah… Eş, dost, akrabalar ile karşılıklı iftar davetlerini… Maniler ...
Geçtiğimiz hafta iftardaydık. Bizde, "Çağrıldığın yere erinme, çağrılmadığın yere görünme" diye veciz bir söz var. Kütahya Gazeteciler Cemiyeti Başkanı Erkan Sağlam çağırdı. Bizde "Davete icabet sünnettir" dedik ve erinmedik gittik. İyi ki de gitmişiz, çünkü ...
Anneler Günü... Yani bize ait olmayan ama kutladığımız bir gün. Tamamen ticari bir amaca dönüşen bazı özel günler gibi, bu günüde milyonlarca anneyi katleden katliamlarına, sömürülerine devam eden emperyalist bir ülke icat etmiş. Bu günlerde bir kaç renkli söz ederek döktükleri ...
Geçen akşam bir televizyon kanalında Türkiye'nin en büyük savunma sanayi fuarı olan IDEF 2019 uluslararası fuarının açılışını izledim. Fuar alanında sergilenen yerli ve milli savunma silah sistemlerini, hava, kara ve deniz araçlarını ...
Kavuşana müjdeler… Kavuşturana şükürler olsun… Başı rahmet, ortası mağfiret, sonu da cehennem azabından kurtuluş olan Ramazan-ı Şerif ayına ulaşmanın heyecanı ve coşkusu içerisindeyiz… İçimiz kıpır kıpır… “Merhaba ey şehr-i Ramazan merhaba Merhaba ey şehr-i Rahmet ...
Kütahya ilk olarak 1074 tarihinde; Türklere Anadolu’nun kapılarını açan Sultan Alparslan’ın Bizans’a karşı kazandığı 1071 Malazgirt Zaferinden üç yıl sonra, yani bugünden tam 945 yıl önce fethedilmiştir. 23 yıl Türk ...
Site içi arama
Üzgünüz, şu an hiç anket bulunmuyor.
booked.net

AD Tasarım Mustafa Gökdere Copyright © 2013. Tüm Hakları saklıdır.